» Poradna » Ostatní

Ot závislost na tabáku

Po pěti letech jsem se rozhodl přestat kouřit. Nekouřím již 5 dní. Občas na cigaretu chuť mám, ale je to stejné jako třeba chuť na čokoládu. Za chvíli přejde. Často mám pocit že cigaretu už nechci vidět- když déle nekouřím tak mi to smrdí.
Všude je psáno že přestat je těžké. Mám teda čekat že nějaké abstinenční příznaky se ještě dostaví a nebo jsem z nejhoršího venku?

Odpovědi na otázku

Pět dní je asi ještě málo, ačkoliv pět let kouření zase není tolik. Řekl bych, že to nejtěžší - vydržet - máte ještě před sebou.

pět dnů? xmíchu... po pěti letech si můžeš říct: "snad" jsem se z nejhoršího dostal...

Mne sa podarilo skoncit s fajcenim...ale ten kto vravi, ze skoncil s tym zo dna den, je klamar.

Fajcil som od 12-tich rokov... od 16-tich sa tomu uz dalo povedat fajcenie na urovni druhej ligy a od 17-18 rokov uz 3/4 alebo 1 cela krabicka denne. Dnes mam 33 rokov, nezapalil som si uz vobec asi 2 mesiace v kuse. Myslienka prestat fajcit prisla ked som mal asi 23-24 rokov. Ale dost neuspesne. Podarilo sa mi max. s tym tresknut na mesiac, max. na dva a znovu...hlavnymi pricinami boli dva faktory.... vacsinou som sa pocas dna zdrziaval vo fajciarskom prostredi, ktore prilis nemotivovalo, kedze stale bola cigareta na ociach a druhy faktor ,ze som sa o to snazil narazavo...skokovo. Zo dona na den, co viem dnes ze je blbost. Tak som na to isiel inak, zacal som postupne znizovat pocet vyfajcenych cigariet. nastartoval som to asi ked som mal 28 rokov. Zhruba kazdym stvrtrokom sa mi darilo znizovat pocet o jednu cigaretu az prisiel cas skusit nefajcit ziadnu... Abstaky uz vobec neboli nejake silne a doma som skoro ani predtym uz ani nefajcil. Vacsinou som si dal len tak z chuti v bare pri pive a pri oslavach.

Dnes ma cigareta doma vobec nelaka, obcas sa mi mihne v mysli, ale nema to ziadnu vahu. Netvrdim ze som uz nefajciar,ale som ciastocne abstinujuci nefajciar, ktory si mozno raz dva krat za mesiac da max. 3 cigarety pri pive alebo ked stretnem kamosa a pokecame. Moja silna vola nikdy nebola tou najsilnejsou,ale s fajcenim prasknem onedlho nadobro, pretoze ani ma tak neodradza to svinstvo co fajcom,ale tie svine ktore na tom bohatnu a klamu ludom cez reklamy do ksichtu.

Vid film: The Tobbaco Conspiracy / Tabakové Spiknutie

A posledna pripomienka: Nie si zavisly na tabaku, si zavisly na nikotine, ktory sam o sebe nie je tym najhorsim v celom tom procese. To o com sa mlci je DECHT, ktory je ako mazivo, ktore zamoruje priedusky a obmedzuje moznosti dychania a najvacsou hrozbou su respiracne choroby...Co sa tyka tumoru...tak vyhlasenia typu, ze fajcenie sposobuje rakovinu Ukázat celý příspěvek

Tu je ten dokument:

http://dolezite.sk/Tabakove_spiknutie_Dokume... ...

A original spravne je The Tobacco Conspiracy

Tu je ten dokument:

http://dolezite.sk/Tabakove_spiknutie_Dokume... ...

A original spravne je The Tobacco Conspiracy

A aby to nebolo len tak jednostranne, pre objektivitu doporucujem tento clanok http://www.mwm.cz/CD/c1225.htm...

Dodavam... obe strany mince amu dost zaujimave argumnty.

ja chcem iba podotknut... Ziadne vlade nevyhovuju zdravi ludia. Keby boli ludia zdravi, co s lekarmi? Akou pracou by sa zivili. Co sa s farmaceutickymi spolocnostami? Kto by ich potreboval, keby ich lieky nikto nepotreboval? To su prilis velke dovody na to, aby sme si namyslali, ze vlada a tie spolocnosti chcu ludom dobre a chcu aby boli zdravi. Vacsinou je to len falos vo víre obrovskych a nekonecne tociacich sa kseftov, kde obycajny clovek je na konci celeho rebricka.

Urobte si z toho vlastny nazor, pripadne patrajte aj dalej.

Říká se že kdo vydržel nekouřit rok, může tvrdit že přestal. Kouřil jsem 4 roky a přestával další 2 a nekouřím asi 7 let. Když jsem se napil alkoholu, dostal jsem chuť na cigaretu (vědci to umí zdůvodnit, takže je dobré nepít). Dnes místo cigaret koušu párátka. Ale připadá mi jednodušší přestat kouřit, než zhubnout ...

"Ale připadá mi jednodušší přestat kouřit, než zhubnout ..."

S tym sa da suhlasit... podla teorie occamovej britvy by som povedal ze urcite ano. Pretoze pri prestani fajcenia jednoducho na dosiahnutie ciela staci len a len prestat fajcit... ale pri schudnuti nestaci len proste skoncit jest... To by clovek asi za chvilu zahynul, ze ano? :) tam je potrebne uz viac kroko k tomu... A to vyber stravy, kontrola toho co jeme, pripadne spalovat energiu zbytocnym cvicenim..celkovo je to narocnejsie ako s tym (ne)fajcenim.

A to vravim ako clovek, ktory s nadvahou nemal nikdy problemy a ani ich mat nebudem,, kvoli mojmu zlemu metabolizmu. Uz cca 16 rokov mam +- 2 kg rovnaku vahu a to jem vsetko na co pozriem... Niekto si povie..ved to je super...lenze omyl. Ja ci zjem 1 rozok, alebo 10, je to u mna zajedno. Moj metabolizmus nedokaze si z potravy viac zivin...teda priamo umerne tomu co zjem...Teda zvysok sa musi vylucit, co je ale zase na skodu. To ze to nie je v poriadku indikuju aj moje problemy od malicka s traviacim traktom a s neskor pridruzenou refluxnou chorobu zaludka. Nemam zase ani nejaku podvahu, ale kazdemu je jasne, ze nie je nieco v poriadku, ked clovek ma rovnaku vahu, a je jedno co konzumuje

Dokonca si myslim ,ze lekari(nie vsetci) nam aj taja urcite skutocnosti a vela roznych chorob pochadza aj preto ,ze ako ludia sa stravujeme nevhodne. Tie argumenty v clanku davaju citit, ze clovek zrejme naturalnym masozravcom nebude. Urobte si nazor: http://www.eu1y.com/plodozravec.html...

O tom hniti masitej potravy v crevach viem svoje a maso aj konzumujem. Zrejme je asi cas, skoncovat so zlymi navykmi a riadit sa podla toho, naco je skutocne fyziologicka stavba tela od prirody stavana. uz tu vazne nieje doba kamenna, kde clovek bol to maso priam existencne nuteny zjest, inak by zahynul od hladu. Dnes uz na maso nie sme odkazani. Vsak skutocne masozravce si nikdy maso tepelne neupravovali...len clovek, aby ho akotak stravil. Myslim, ze s tym masom nas klamu a Ukázat celý příspěvek