» Poradna » Ostatní

OT: VW Passat B5

Čest, mám pár dotazů k pašíkovi B5, dneska jsem s ním jezdil a tak trochu si ho prohlížel.Zajímá mě třeba, proč je pravé vnější zrcátko menší. Aerodynamika nebo úspora nákladů? V kabině uprostřed u čelního skla je osvětlení a vedle toho blíž k čelnímu sklu je taková sklápění destička (nebo jak to nazvat) a uprostřed dírka, ale ne na skrz zajímalo by mě k čemu to slouží. Napadlo mě třeba přijímač signálu, dálka?? Fakt nevím, vypadá to divně.ještě by mě zajímalo, na jakém principu funguje immobilizér. Rozdělával jsem klíček, je tam taková skleněná tyčinka, něco jako ferritová tyč obalená drátem a zatavená do skla. Musí se přiložit k spínací skříňce, jinak se nenastartuje. Na jakém principu to pracuje a kolik to může mít kombinací? A ještě zámky, někde jsem četl že není problém jej otevřít a otevřením se deaktivuje i alarm. Majitel mi ale říkal, že to má v sobě nějakou ochranu a zámek začne prokluzovat, pokud to bude chtít někdo násilím vylomit. Kombinace zapnutí/vypnutí alarmu na mechanický klíč je sice pohodlná, ale mě se moc nelíbí. Tak jak to je?Díky na reakce

Odpovědi na otázku

Pokud se bojíš,že ti to štípnou tak VW neber,to je nejlépe štípaný auto - přes řídící jednotku - a to už máš jedno jakej máš imobilizér,laicky:funguje jako baterie,která sepne kontakt na určitou dobu(nebo povel) akorát bysme měli mít každej jiný napětí.

Nene spíš mě to jen tak zajímalo. Mám jiné auto a navíc pojištěné, což mi přijde nejlepší zabezpečení