OT-Televizní poplatky

Když teď budu muset platit televizní poplatek,budu muset platit i radio i když ho neposlouchám.Přece v tom zákoně nemohli spojit i rádio se zásuvkou.A další otázka,pošlou mi nějakě upozornění,a nebo se musím přihlásit sám.Má někdo o tom více informací.

Odpovědi na otázku

Povinnost platit koncesionářský poplatek mají kromě osob přihlášených v evidenci poplatníků všechny fyzické nebo právnické osoby, které jsou odběrateli elektřiny z veřejné distribuční sítě, pokud na písemnou výzvu do 30 dnů ode dne jejího doručení neoznámí Českému rozhlasu nebo České televizi písemným čestným prohlášením, že nevlastní ani neužívají rozhlasový a televizní přijímač.Takže se zbav rádia. Nebo se dá odhlásit odběr elektřiny.Informací je snad všude dost. Pusť si třeba to rádio.

"Přece v tom zákoně nemohli spojit i rádio se zásuvkou"Ale mohli, protoze ´jim dosli penize, tak je potrebujou vytahat z lidi, takze budes platit, jak mourovatej a ja taky. Beeee.Neboj oni se ozvou, urcite poslou slozenku, oni na tebe nezapomenou.

Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání bez ohledu na způsob příjmu (dále jen "rozhlasový přijímač").Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání bez ohledu na způsob příjmu (dále jen "televizní přijímač").Poplatníkem rozhlasového nebo televizního poplatku je fyzická osoba nebo právnická osoba, která vlastní rozhlasový nebo televizní přijímač.Jestliže je fyzická osoba nebo právnická osoba, která není přihlášena v evidenci poplatníků rozhlasového poplatku nebo v evidenci poplatníků televizního poplatku, odběratelem elektřiny připojeným k distribuční soustavě, považuje se za poplatníka rozhlasového a televizního poplatku s povinností platit, pokud Českému rozhlasu a/nebo České televizi (dále jen “provozovatel vysílání ze zákona”) po jejich písemné výzvě neoznámí písemným čestným prohlášením opak.Tolik ve stručnosti podstatné části nového zákona.Není tedy rozhodující, zda poplatník rádio poslouchá nebo ne, ale zda ho vlastní. Z definice pak plyne, že rozhlasový přijímač může být i rádio v MP3 přehrávači, MT nebo radiokarta v PC.Pokud jsi odběratelem el. energie a neplatíš poplatky, tak po nabytí účinnosti zákona tě ČRo a/nebo ČT budou pokládat za poplatníka a můžeš očekávat výzvu, aby ses zaevidoval a poplatky začal platit nebo čestně prohlásil, že rozhlasový nebo televizní přijímač nevlastníš. Je pak na tobě, jak se zachováš.

Za pár let budeme platit poplatky za počítač, neboť je to zařízení schopné reprodukovat (rozhlasové i televizní) vysílání. A počítač má hodně lidí, tak proč by neplatili všichni... Já bych navrhoval poplatky třeba z jízdních kol, nemusí se na nich jezdit, stačí vlastnit. Cyklisté přece vydýchají váce vzduchu...

Děkujeme za informaci. Ovšem toto je poradna, takže přijďte, až se budete chtít na něco ZEPTAT!

Protože mám hodiny na garáži tak budu platit poplatek ? A co zákon o ochraně informací , to jako padá jó ? Prostě nám řekněte, kdo má hodiny na odběr el. a my ho zkasírujem za TV ,aby moh vožralej Kajzr lítat po světě a mi ho mohli hledat.Docela by mě zajímal názor nového ministra kultůůůůůůůůůůůůůůry co má červenej nos.

Pořádná Poradna |  |

Eště bude poplatek "na potraty", páč máš přístroj... Osvobozený budou jen zákonem uznaný impotenti.

A osvobození bude prováděno za poplatek.