» Poradna » Ostatní

OT: Taky vas serou kostely?

Tak nam dneska rano zas fouka mirny vetrik od vychodu... a to je duvod, proc tak brzo drepim doma u pecka a mlatim prsty do klavesnice a hlavou o zed... Ten vetrik ssebou totiz nese zvoneni toho prikurveneho kostela, co je asi kilak daleko a od sesti rano vydava tyto pojebane zvuky (at zhyne Quasimodo!!!). Na toto by snad mel byt doprdele nejaky zakon, ne? At si bigotni mamlasi koupi special receivery a nechaji si to skuhrat doma (vysilani ze zvonice ) - jak k tomu prijde cast populace, jenz je ateisticka (nebo vyznava jine "entity") a ktera (prekvapive) chce v nedeli chrapat? Krestani a jejich ideologie... SHIT!!! Je 6:50 a skuhra to furt...
S pozdravem "I hate christians", Mifis

Odpovědi na otázku

hahah, super prizpevek. Zkus demolekularizovat zvon

No to bych rad... ale jak? Napada me jen totalni anihilace budovy nebo vytvoreni singularity v miste zvonice...

VZKAZ PRO REJPALY:

Naprosto nechápu, proč o náboženství diskutujete zrovna na tomto serveru!

Pokud vás něco DOOPRAVDY zajímá o Bibli, o víře atd., tak se zeptejte jinde. Třeba právě v nějakém kostele nebo na nějakém náboženském serveru. Nebo se zeptejte nějakého věřícího ve svém okolí – říkám věřícího a ne fanatika! V tom je dost velkej rozdíl.

Proč o náboženství diskutujete zrovna tady? Když budete mít problém s PC nebo sítí, tak se zase půjdete zeptat na náboženský server? Ha ha ha.

Pokud se chcete jenom navážet do věřících a urážet je, tak to jste teda dost ubohý. To si léčíte nějaký mindráky? Nebo jenom chcete bejt zlý, protože si myslíte, že tady vám to projde? Lidi, proč jste tak strašně netolerantní k ostatním?

Určitě ale čekáte, že ostatní by měli být tolerantní k vám, že. Ruku na srdce, kolik z vás jezdí po silnici jako prase, nepovolená rychlost, myšky mezi auty, řvoucí motorky atd. Kolik z vás pouští hudbu na plný koule a čeká, že okolí to prostě musí tolerovat? Dokážete si představit, že tyhle nešvary hodně lidem vadí?

Víte, kolika lidem vadí hlasité kecy opilců, když se v noci vracejí z hospody, zastaví se pod nějakým barákem a začnou tam vést nějakej opileckej dialog? Víte kolik lidí v tom baráku vzbuděj? Kolika nekuřákům vadí, že nemůžou najít slušnou restauraci na posezení, kde by nebylo zakouřeno?  Atd. atd. To by bylo ještě na dlouho. Takže závěr – nebuďte tak nesnášenliví, buďte tolerantní. A když chcete něco kritizovat, zamyslete se nejdřív nad sebou….!!!

sorry, ale prave krestanom chyba tolerancia. Ale za to maju kopec pokrytectva v sebe.
napr(z sk), zmienka o krestanstve v ustave EU, nepovolenie jogy v sk skolach, povinna volitelna krestanska vyuka(alebo etika), zasahovanie do politiky, sdnaha ovladat davy(kauza zatvorenie supermarketov v nedelu, pretoze populacia nechodi do kostola, ale nakupovat-nepreslo im to nastastie) a milion inych veci.
Najlepsi priklad je vas najvyssi, place a vykrikuje,  aby vsetci pomohli hladujucim detom, ale popri tom zere zo zlatych tanierov a zije v palacoch o akych sa normalnemu cloveku nesnivalo. Hlavne sa tohoto luxusu ani nevzda, ani keby mal skapat koli tomu.
Keby nebolo nabozenstiev, tak by bol svet vedeckotechnologicky vpred o niekolko storoci.

uz mi ostava len pridat jeden odkaz s ktorym  drvivou vacsinou suhlasim

http://www.geocities.com/bezboha/

Šílený grafoman, který zbytečně zaplácává siť kilobytama řečí. Nic nedokáže ani nevyvrátí (i když se docela chytře snaží přesvědčovat o opaku). Nejjednodušší je v klidu počkat tak asi 1-100 let (jak kdo z nás) a pak každej uvidí (nebo neuvidí) - po smrti už budou tyhle diskuse zbytečný. Tak se nehádejme a zbytečně vzájemně neurážejme a tu chvíli počkejme; mezitím ať si každý tu svoji víru v Boha nebo Neboha klidně provozuje, jak nejlíp umí a jak mu jeho svědomí dovolí.

ty si tomu nepochopil, nie je na neveriacich, aby dokazovali. Veriaci su ti, co maju dokazovat. Ak ja poviem ze existuje yetti, tak ho musim aj dokazat. Ty nie si ten, kto musi dokazovat ze yetti neexistuje. Rovnako s lochneskou, rovnako s hocicim, napriklad aj bohom.

Ze nic nevyvrati? Mas tam priame citacie nezmyslov,  mas tam milion inych vyvrateni

No vidíš, jak tě ten pisálek dostal - podvědomě jsi přijal jeho přístup, jenže ten je chybný.Není ani na jedněch, ani na druhých, aby cokoli ohledně víry dokazovali nebo vyvraceli. Dokazovat či vyvracet musí ve SVÉM OBORU PŮSOBNOSTI VĚDA. Pokud se jedná o VÍRU A JEJÍ OBLAST PŮSOBNOSTI, není co dokazovat, je to prostě víra se svými dogmaty (= axiómy), která se nedokazují. Věda je věda a víra je víra, to jsou úplně rozdílné oblasti (a je samozřejmě možné zcela bezrozporně se angažovat v té i oné). To úzce souvisí i s tím, co je a co není nesmysl a jak to argumentovat. Ale to se nedá stručně vyřešit tady...

Nedeľný predaj v hypermarketoch už dávnejšie irituje biskupov na Slovensku. Po ich neúspešnej akcii na jeho zákaz, priskočili im na pomoc Nezávislé kresťanské odbory. Išlo im vraj len o nedeľňajší oddych pracujúcich a posilnenie rodinných vzťahov. Ani oni nedosiahli však žiadny úspech.
Keďže v septembri 2003 bol zákaz nedeľného predaja prijatý v Slovinsku, dá sa očakávať, že v tomto smere podniknú kresťanské odbory nový nápor. Pýtame sa však týchto odborárov, či si nevšimli, že pred niekoľkými rokmi na stavbe rezidencie pre Jeho Eminenciu pápežského nuncia v Bratislave pracovali robotníci dlhé mesiace plných sedem dní v týždni. Možno tí robotníci boli ateistami alebo dostali od Jeho Eminencie dišpenz, takže nepáchali ťažký hriech znesvätením dňa Pána. No na každý pád nemohli ani jeden deň v týždni venovať oddychu a "posilňovaniu zdravých rodinných vzťahov". Prečo "nezávislí" kresťanskí odborári vtedy mlčali?

A víte, kolika lidem vadí zvonění v neděli od 6:00 ?

JDI SE VYS*AT, KŘESŤANE!

Ja osobne posuzuju lidi podle toho jak se chovaji, ne jestli jsou nebo nejsou krastane, muslimove, ateiste apod.Jestli neumis nic lepsiho, nez to, co jsi tu ted predvedl, je mi te fakt lito

Tak proc mentalove mlatite do zvonu v nedeli 15 minut v kuse, proc netolerujete vy krestane tolerantni, ze nekdo vam na to sere a chce normalne spat, proc si nezazvonite jednou dvakrat, ale 15 minut vkuse do toho mlatite jak opice do kokosu, fakt idioti!!!!

Ano a ani netuší že jak,o tomhle místě nechci ani slyšet.Kurevsky se mi u vyjebaneho kostela skomplikoval poslední rok a půl života

pardon, prispevek

Ok, tak ja si postavím vedle vaší motlitebny pořádnou sirénu a vždy když se seskupíte tak ji zapnu a budu tím vzývat wak-han-tankh-u.

Bud rad za ten kilak, ja bydlim v centru maleho mesta a ten zkurveny kostel mam skoro hned pres ulici!! Pravda, nebije skoro celou hodinu, ale kdy svolavaji sve "ovecky" na msi, tak to dobrych 20 minut je..Taky to nechapu, jaktoze si cernoprdelnici muzou vyzvanet a vydavat tolik decibelu treba v 8 rano, kdyz je to normalne ruseni nocniho klidu. Celkove cirkev ma porad sve zvlastni postaveni, ktere kdyby se vzalo prisne z pohledu prava, by asi v MNOHA vecech pohorelo. Mno snad lidi v budoucnu budu mit vic rozumu a tyhle veci omezi, kdyz ne zatrhnou uplne..

Jasne, mluvis mi z duse. A v noci, kdyz Quasimodo zavadi hrbem o zvon, to je taky fajn - takove nasilne vytrzeni z alfa/theta rytmu muze zanechat i trvale nasledky...

V 8 rano ruseni nocniho klidu???? To asi jeste dospavas tu diskoteku, ktera do 3hodin rano obtezovala svym hlukem siroke okoli....

Ech! Prave to zacalo pidlikat znova ... No co... osedlavam araba (to neni mekkon, ale MTB ) a vyrazim do kopcu...

Raději zvony, než křik araba z minaretu.

Ačkoliv černoprdelnickou sinekturu nesnáším do morku kostí, zvuk kostelního zvonu mi nevadí. Nedokážu to příliš dobře popsat, ale dává mi pocit, že jsem obklopen kulturou a duchovnem: stejně tak jako mám dobrý pocit z toho, že mám ve městě divadla, do kterých nechodím, že jsou galerie, které nikdo nenavštěvuje, kulturní rozhlasové stanice, které nikdo neposlouchá. Prostě mi stačí vědět, že existují a vzbuzuje to ve mě příjemný pocit, že žiju v kulturní společnosti.
Ale stejnak mě fascinuje, kterak všechny ty babky celý den jen stojí na ulici a pomlouvají všechny kolem a naivně si myslí, že to, že třikrát denně zajdou do kostela, jim zajistí, že neskončí v plamenech pekelných.

Kurňa já jsem v dětství chodil do kostelíčka ministrantovat a četl jsem Slovo Boží.No a teď jsem těžký neznaboh. Ale možná přece jen něco tam nahoře existuje ?( To pro sichr )

Na co si myslis ty chytraku ze je forum. Nechapu proc to rves do poradny.

A spousta jinych lidi se muze rozcilovat, ze by meli zrusit:diskoteky, to slysi cely vecer a neni to zrovna hudba, kterou by museli poslouchathospody, protoze ten rev musi poslouchat celou noctramvaje, ktere jim projizdeji pod okny a zvoni bez jakehokoliv casoveho omezenivlaky, protoze koleje maji kousek od domuSmir se s tim, ze kostely a katolicka cirkev jsou soucasti nasi kultury. To, ze je nas narod z velke vetsiny ateisticky, za to muzou desitky let komunisticke vychovy.Zkousel jsi si treba precist Bibli a trosku se nad tim zamyslet ? To neni vubec o chozeni do kostela. Stejne jako Koran neni o svate valce a o zabijeni.

Pane Fialo, mockrát děkuju za rozumný příspěvek. Mluvíte mi z duše! Nenapsala bych to lépe. Jste skvělý, podepsala bych každé slovo Vašeho příspěvku. DÍKY!!!
(Jinak ale nechápu, co dělají příspěvky tohoto typu v odborné poradně. Takových OT je tady čím dál víc...)

Tak ja ti to reknu ty vopice, protoze

protoze se nekomu nechce scroolovat a hledat forum nekde dole v tom marastu, proto to hodi do poradny

moje slova

Jo jsou to úplně mírumilovná náboženství,akorát,že hned na začátku bible je napsáno:nebudeš věřiti v jiného boha a obdobně to je v koránu.A proto po staletí příznivci těchto ideologií mezi sebou válčí.Takže o čem,že to je..............

allah a krestansky buh je totez, rozdily vzniky vyvojem kultury a temi teoriemi okolo

Tak to vysvětli muslimům...

myslim ze by to nestihol dovysvetlovat az do konca, po 2. vete by mu pod nohami tikal casovac na semtexe

A je v Bibli nekde napsano (zkus to treba v Novem zakonu), ze mas prislusniky jineho nabozenstvi bit hlava nehlava ? Zkus mi tohle najit treba i nekde v Koranu.

Nad bibli nema moc smysl se zamyslet. Byla po staleti zkreslovana preklady a upravovana podle potred te dane doby. Dokonce se objevuji nazory, ze bible a koran byl puvodne jeden a ten stejny text, ktery byl tak dlouho zkomolovan, az z toho vznikly uplne odlisne veci.

Bible neni zakon, ktery musis poslouchat slovo od slova. Je to pouze navod.A ze nema smysl se nad ni zamyslet ? Co je to za hloupost ? Smysl zamyslet se ma vyznam treba i nad sci-fi literaturou. Jde o myslenky, ne o doslovny text !

Ano, v tom pripade se ale bible musi cist stejne jako jiny text. Tedy pocitat s tim, ze jsou tam vymysly, nesmysly, lzi, zastarale a prekonane veci atd.

A tvrdil jsem nekdy neco jineho ?Jen bych byl opatrny s terminy "vymysly, nesmysly, lzi"Bible je hodne stara kniha, vznikala v dobe, kdy byl zpusob zivota uplne jiny jak dnes, vznikala v prubehu stovek let. Jeji preklady take nejsou uplne nejnovejsi, takze jazyk se ti bude zdat tezkopadny a narazis na veci, ktere se ti budou zdat nesmyslne.Preklady podlehaly a podlehaji docela prisne kontrole. Diky nekolika postupnym, prekladum se aktualni verze od originalu lisi, ale stale probihaji korektury a porovnavani s puvodnimi texty - originalni svitky se kupodivu stale nalezaji.Musis take pocitat s tim, ze zacatek stareho zakona se zpocatku predaval pouze ustne. Ale na druhou stranu, pokud se podivas na zidovske nabozenstvi, zjistis, ze se uci sve svate svitky nazpamet. Takze ke zkresleni doslo, ale nevidel bych to tak tragicky.

Tak tohle už je na trochu větší diskusi, odtažitou od původního příspěvku Mifa, že mu zvony nedaleko baráku dělají bordel.Mohli bychom např. přemýšlet o tom, proč jsou některé původně biblické texty pouze apokryfní a jiné nabývají platnosti Zákona a především kdo, kdy a proč o tom rozhodl. Další problém vidím v oblasti překladu (např. špatným překladem hebrejského či aramejského slova "žena" došlo k významovému posunu směrem k pojmu "panna" a Ježíšova matka je považována za "virgo intacta" a to až k vytvoření mariánského kultu, ačkoliv podle Bible měla kromě J. dětí jako smetí, včetně jeho staršího bratra Jakuba, o kterém se nikde nehovoří jako o nevlastním. A to už nemluvím o složitostech obsahové interpretace Bible, zejména NZ, kde se především u každého podobenství dá najít několik významů, jak se co komu hodí, což ve svém důsledku vede ke vzniku reformistických hnutí a s tím souvisejících Bartolomějských nocí, používání katarů a jiných "kacířů" jako otopu atd.

STARŠÍHO ?!?!

Hm ale ja bych ani tak nesoudil bibli jako spis cirkev, ktera si na jeji vyklad udelala monopol a tisic let nam tu kazala o spravnosti krizackych vyprav a podobne ... A ta sama cirkev je tady i dnes Rika sice uz neco jineho, ale od velke vetsiny sve minulosti se nikdy nedistancovala. Jsem rad ze alspon pred par lety uznala ze Galileo Galilei mel mozna pravdu a ze upalit ho byla chyba a tudiz konecne na zacatku 21. stoleti je uz i cirkvi jasno v tom ze zeme je kulata. (My ostatni to uz par set let vime)

souhlas! Vzpomeňme na včerejší svátek (Jan Hus)

G:Galilea neupálili (ten si zachránil holou prdel tím že odvolal a posléze při odchodu prohlásil ono "a přece se točí"), tys nejspíš myslel Giordana Bruna (který byl nejspíš méně předvídavý  - ale taky první), kterého upálili

„Blaze tomu, kdo tvá nemluvňata uchopí a roztříští o skálu.“Tak tohle je fakt mirumilovne

Potrebujem sa s Vami poradiť o niekoľkých zákonoch a o spôsobe ako ich dodržiavať: Za prvé: Keď u oltára obetujem býka ako zápalnú obeť, viem, že je to vôňa PRÍJEMNÁ pre Hospodina( Levitikus 1:9). Avšak problémom sú moji susedkovia. Tvrdia, že pre nich je tá vôňa odporná.  Mám ich skántriť?  Za druhé: Rád by som predal svoju dcéru do otroctva, ako to dovoľuje Druhá kniha Mojžišova (Exodus 21:7)Akú primeranú cenu by som mal za ňu žiadať podľa pokynov Slova Božieho?Za tretie: Viem, že sa nesmiem dotknúť žiadnej ženy ak je v stave menštruačnej nečistoty (Levitikus 15:19-24). Mám problém ako sa to dozviem. Pokúšal som sa opýtať sa na to každej ženy s ktorou som sa stretol, alebo prišiel do priameho kontaktu, ale väčšina z nich reagovala na to veľmi podráždene <

A s cim chces poradit ?Misto zrušených zákonů se podívej na novelu - Nový zákon Taky ted nebudes u soudu argumentovat zákonem z první republiky, který už dávno neplatí.

Je to z desat Bozich prikazani - prikazanie prve. Ale taktiez sa tam pise, ze mas byt tolerantny k inym nabozenstvam!

kdyz se podivate jak se ty zkurvene "verouky" pustupne mutovali jak se to komu hodilo budete mit jasno, ne kde je pravda, ale kde rozhodne neni

Diskotéky ani hospody noční klid rušit nesmí. Můžete na ně poslat hygienu, městskou policii. Dostanou pokutu, musí zjednat nápravu. Mnohde byly vydané různé vyhlášky omezující jejich provoz. Prostě má to oporu v zákoně a dá se dosáhnout nápravy.Ale zkuste si stěžovat na kostel. Je to tak, jak tu už někdo psal, že církev má v některých věcech nesmyslná výlučná postavení.

Já si nemyslím, že církev má nějaké výlučné postavení a že proto může zvonit. Podle mého jde o to, jak je v zákoně vymezen pojem NOC. A v sedm ráno už asi není NOC v tom smyslu, že by zvonění bylo rušením nočního klidu.

Kdyby se to vzalo STRIKTNĚ z vašeho pohledu, tak škoda, že těch let komunismu nebylo ještě pár navíc.

Jane, mif to evidentně nemyslel nějak zvlášť drsně. A Evičko, ty to s těmi motýlkya rozkvetlýma loukama myslíš opravdu dobře, ale realita je zkrátka jinde.Já jsem si k tématu čuchnul dost, bibli jsem nedokázal přečíst celou, abych si zachovalzdravý rozum. Mám doma Lenina, Marxe, Mein Kampf, jehovistické tisky a kdovíco ještě.Nemá ceny znovu rozpoutávat nikde nekončící rozpravy, které už tu byly :
http://www.zive.cz/forum/SubChild.asp

Já si především myslím, že každá církev by měla svými projevy religiozity šetřit práva i jiných osob do její obce nenáležejících.
Chtěl bych vidět, jak by na sídlišti reagovali jeho obyvatelé, kdyby někde v paneláku bydlící tibetský lama každý den několikrát foukal na čtyřmetrový obřadní roh.
A to ohledně katolíků nemluvím o tom, že Ježíš odsuzoval veškeré vnější projevy zbožnosti (viz Matouš 6,5 a 6 ...A když se modlíte, nebuďte jako pokrytci: ti se s oblibou modlí v synagógách a na nárožích, aby byli lidem na očích; amen pravím vám, už mají svou odměnu. ...Když se modlíš, vejdi do svého pokojíku, zavři za sebou dveře a modli se k svému Otci, který zůstává skryt; a tvůj Otec, který vidí, co je skryto, ti odplatí.....)

Naprosto přesné.

Ja taky souhlasim. Kostely jsou vymysly cirkve, ne nabozenstvi. Nabozestvi je vira, cirkev je instituce. To je ten zasadni rozdil, ktery spousta lidi ne a ne pochopit.Ja jsem neobhajoval kostely, jen jsem psal, ze muze byt spousta jinych veci, ktere ti rusi klid. Pro nekoho je to zvoneni kostela, pro jineho je to soused skin, ktery si pousti svou milovanou kapelu na plne pecky, pro dalsiho jsou to zase italsti sousedi.

som veriaci tak napoli, ale suhlasim

a to sa ako da verit tak napoli, to by ma teda zaujimalo?

Já bydlím 20m do katolického  kostela a za ty roky si člověk už zvykne. Vždy musí být tolerance mezi lidmi.

Jsou to asi dva roky, co jeden podnikatel podal trestní oznámení za rušení klidu vlivem kostelního zvonění.
Byl to šok a já jsem si říkál,že je to asi nějaký vůl. Když ale podal ty správné argumenty,dal jsem mu za pravdu.
Čím argumentoval?
Tím, že je církev dle zákona zájmovou organizací,stejně jako zahrádkáři,včelaři apod. a proč by měl,aniž má o to zájem, každý den poslouchat v 6,8,12,18,20 hodin silné zvonění, které ho ruší a znepříjemňuje život.
Svým způsobem má pravdu.
Dle zákona si mohou např. včelaři udělat zvonici a mlátit zvoncami od rána do večera a nikdo by proti tomu nemohl nikdo  co říci. Když by to zakázali jim,nastal by precedens a musel by přestat i ten vedlejší kostel.Mezi tím není v zákoně žádný rozdíl a panbíčkáři se můžou rozčilovat jak chtějí,protože toto se nedá vyvrátit.
Včelařům poskytuje životní útěchu bzukot včel, stejně jako pánbíčkářům slovo boží.

LOL úplně ti rozumím, jednou jsem pařil na vesnici kde měli zvonici hned před barákem a dokážeš si představit jak tě ráno po opici s bolavou hlavou probudí takovej randál?

Tak jsem 6 let ministroval,kostel mám dodneška před barákem ale nemohu souhlasit s panem Fialou že tady jsou neznabozi jenom za čtyřicet let komunistů.Tady se na církev sere už od Žižky a to celkem oprávněně.

Za dob Zizky tu krome katolicke cirkve (v te dobe to bylo povinne podobne jako vyuka rustiny ) zacalo sirit i protestantske nabozenstvi (Hus, Luther a dalsi reformiste). Jinak "nevericich" (z dnesniho pohledu ateistu) byla v te dobe pouze zanedbatelna hrstka.Zkus se ale zeptat babicky nebo nejakeho starsiho cloveka, jak to bylo s poctem lidi navstevujicich kostel (umyslne nerikam vericich) pred nastupem komunistu.Taky se podivej, jak to vypada, po '89 u nas. Spousta lidi, kteri mely pred 89 plnou hubu komunisticke strany se nyni cpe do kostela. Jsou to verici lide ? Nejsou ! Chozeni do kostela je v posledni dobe neco jako moda a podle toho to taky vypada.

Já žiju na malém horském městečku spíš vesnici i když to má status města.Tady se toho moc nezměnilo, za bolševiků chodil do kostela i ekonom jedné textilky.Bolševici jednou za čvrt roku na něj udělaly bububu on ztáhnul ocas mezi nohy a za tejden šel na mši zas.Problém byl v tom že to byl machr,tupej bolševickej direktor nic neznal.Tady v Čechách se na víru nikdy moc nedalo to byste měl uznat,ale na druhou stranu ať si do kostela choděj a hejkaj tam ty žalmy ale proboha ať nechaj ostatní na pokoji.

A kdo vubec ty lidi v cernym plati? To jde z nasich dani?

Já když pobýval ve Švýcarsku, tak jsme tam měli kostel na kopci a to se rozléhalo do celého kraje. Vždy v neděli ráno tam mlátili snad 20 minut a po každý jsem měl chuť ten barák rozkopat. Občané městečka dokonce už prý podávali petici na zastavení toho zvonění, ale těm zmrdům je to úplně jedno. Nepřijali to a nikdo s tím nic dělat nemoh.
V podstatě to bylo omezování lidských svobod, že se nemůžou v neděli pořádně vyspat.
Tady v Pardubicích mám pokoj a zvonění jsem tady snad nikdy neslyšel. Zaplať pán bů!

Vacsina slovakov sa pri scitani ludu hlasilo ku katolickej cirkvi, takze je tu urcita vacsina. Neviem ako je to s Vami cechmi, ale asi nejak podobne. Potom sa tomu necudujte. Musite sa prisposobit vacsine.Btw existuju, izolacie, bezpocnostne (protihlukove) skla a cojaviem co este. Osobne mi vadi viac spat s oknom pri ceste ako ked mi vyzvana kostolny zvon...

re bezpecnostne

eving:to se ale opravdu hluboce mýlíš.Čechů je většina ateistů a to už doost dlouho,jsme tím známí a dost se divím,že když přispíváš k tématu,použiješ takový blud!Proto tedy jak píšeš,by se menšina měla přizpůsobit nám ateistům?!Pokud se nemýlím,tak nedávno jsem četla,že věřících je v Česku ani ne 20%-co tedy Ty nato?Podle toho co jsi napsal,žeby oni měli použít např.protihluková skla atp..?Proč v obci s počtem 1000 obyvatel se zvoní jak na lesy a do kostela pak přijde zhruba 30-45lidí!!!
To ještě není  nic    nějaké zvonění kostela,ale tomu mizivému procentu katolíků,to my ostatní ze zákona platíme z daní! Není tu něco shnilého?

A to vis, ze Praze by mel hygienik na nekterych ulicich zakazat provoz aut, protoze je moc hlasity (ve spicce) ? Taky mne to nebavi, protoze to jezdej lidi, kteri v ty ctvrti nebydlej a jen projizdej za praci, takze bych mel jako usedlik teoreticky pravo jim ten prujezd zakazat, ne ? Asi by nas byla vetsina. A mame taky smulu. Zlaty kostely, zvoneni mam celkem rad (pozn. nejsem katolik, ale jsem krestan).

Mudrlant:moje poznámka patřila evingovi na Slovensko,protože operoval on tím,že je věřících většina.Můj názor to doslova není,jsem tolerantní.Bylo to pro něj psáno jako příklad-bralo-li by se v úvahu koho kde je většina!
Ovšem závěr můj názor je a stojím si za ním pevně již řadu let a sice,proč všichni platíme církve z daní?!!Já nejsem křesťan,proč tedy mám sponzorovat zájmy druhých lidí.To je nemorální,církev at vybírá od svých oveček .Váš bůh by to od nás určitě nepřijal
Jinak bydlím teď na chalupě,ale jsem z centra Prahy tak vím,co je hluk dost přesně.Celkem ho za ten život už nevnímám,ani ty kostely,jen mně zvedlo ze židle tvrzení,že katolíků je většina.....a proto by se měli ostatní podřídit,z čehož jasně vyplynulo,že opačně by se podřizovat neměli!?Příště prosím nevytrhovat můj příspěvek z kontextu a číst pořádně.Moje tolerance je totiž neskutečně velká,proti netoleranci věřících k ateistům.O dění ve světě se již nebudu zmiňovat,všichni to víme/Jugoslavie..atp/

No asi si si nevsimla, ze pisem asi toto: "Neviem ako je to s vami cechmi...". Takze ja na to: citaj trosku pozornejsie, lebo to NEVIEM, je tam dost dolezite.Byvam na slovensku a tu sa vacsina obcanov hlasi k RK cirkvi, takze tak.PS: ewing, nie eving

No, neco zhnileho tu je. Stat tem cirkvim vsechno ukradl a ted je "laskave" plati z nasich dani. At si tu laskoavost strci do pr...; at stat vrati cirkvim vse, co ukradl, a z dani nedava zadne cirkvi nic - ktera je k necemu, prezije v pohode, treba dalsi 2 kiloroky.

A kde to ty církve vzaly? Že by jim to lidi nacpaly za ty věky dobrovolně? Prostě inkvizice krouhla "vhodnýho" sedláka a voila! - máme další statek!!!

Prave na Slovensku je to moda povedat ze som krestan a ukazat sa v kostole! Inak Cesi su tradicne neveriaci. Asi nemaju potrebu stale niecomu verit. K izolacnym sklam: Ak mi niekto zneprijemnuje zivot tak na to mam doplatit ja (nutnost kupenia izolacnych skiel)?1 Kde sa podela logika?

lenze k nabozenstvu sa vacsina hlasi taknejak automaticky zo zvyku aj ked veriaci niesu. napr mna matka donutila aby som sa prihlasil ze som veriaci-aby mi krestanska vlada nesla po krku

Asi by ta dali ukamenovat ti prasivi farizeji, nie?No schvalne, co by ti spravili?

Aka vlada by Ti isla po krku? Ta slovenska? Ta je krestanska? Nanajvys KDH. A ako by Ti isli po krku?Niektore zvyky su hlupe napr. ked nie som veriaci tak do formulara asi nebudem pisat, ze som veriaci. Logicke, ci nie?

Zaregistruj si zvuk, rytmus u OSA a pak zavolej do OSA, ze tam provozujou autorizovanou verejnou produkci
BTW: Ja bydlim v Praze na Letny a primo pred oknem mam vodarnu z hodinama, ketry tlucou ctvrt, pul, trictvrte, cela a pak jeste pocet hodin. Ale muzu rict, ze mi to nikdy nevadilo.

Zacpi si usi a nebo si pust do sluchatek rap to je jiste tvoje oblibena "hudba"!

Úvodem předesílám, že NEJSEM KATOLIČKA a nechodím do žádného katolického kostela. Ale zkus se prosím zamyslet nad pár následujícími poznámkami.
1) Pro naprostou většinu lidí bývala dříve sedmá hodina ranní dobou, kdy museli být dávno na nohou. Na vesnici, kde mají lidi hospodářství, to platí dodnes. Domácí zvířata chtějí žřát dřív než v jedenáct dopoledne, a to i v neděli. Zkus se zeptat lidí, co mají krávy, ovce, prasata, slepice atd., v kolik chodí krmit. Pokud vím, tak v sedm ráno už měli lidi dávno nakrmená domácí zvířata, byli po snídani a mohli jít na mši.
2) Lidi dřív měli prostě jiný denní rytmus - podle sluníčka kvůli práci na poli, podle potřeb domácích zvířat. A u katolíků se někde ty časy ranní mše udržely dodnes.
3) Mně osobně se zdá spíš nepřirozený dnešní styl života - do tří ráno někde na mejdanu nebo na diskotéce, a pak do jedenácti vyspávat. Člověk je vzhůru v době, když je tma - a spí v době, kdy venku krásně svítí sluníčko a kdy se dá vyrazit třeba do přírody.

Jj, mas jiste pravdu, ze zivotni styl dnesni doby dle klasika "toliko pro hovado dobry jest". Pokud mas ovsem cely tyden vstavat v pet rano, ve tri odpoledne prijit z rachoty, hodit do sebe nejaky "fast food" a odejit honit ksefty (to je u nas na Valassku, potazmo chudem kraji, nutnost), tak se tesis na nedeli, ze si trochu prispis (a to nemusis byt ani takovy "prezident pres spani" jako ja - pro me neni problem drichmat deset hodin ). Pak te v sest rano nasilne vzbudi neco (cokoliv) a ty premyslis, ze byt mrtvy asi neni ta uplne nejhorsi eventualita... BTW - vyrazit za slunecneho pocasi do prirody je asi ta nejlepsi vec na svete, ale to musi byt clovek vyspany, aby ho neschvatil uz mensi kopecek .

My si taky rádi ráno přispíme  ale zvonění kostelních zvonů by mi nevadilo. Svého času jsem bydlela u rušné ulice, kde jezdily celou noc tramvaje. První týden utrpení, ale pak jsme si zvykla a přestala jsem to vnímat.
Teď bydlíme naproti levnějšímu hotelu, kam jezdí na týdenní pobyty skupiny mládežníků ze SRN a dalších zemí, většinou školní výpravy s lidmi tak 16-23 let. Katastrofa. Kantoři totálně S***U na nějaký dohled. Mládež si pořádá mejdany při otevřených oknech a vyřvává venku do dvou - tří ráno. Zvlášť v teplejších dnech je to téměř denně. A když pak druhý den máme ráno vstávat o půl sedmý do školy a do práce, tak je to zoufalý.
Jsem ráda, že nemám zbrojní pas, protože někdy nervy tak hrajou, že bych ty bezohledné zdrogované ožralé debily postřílela. Pardon, ale fakt mě S***U a hodně! Kdybys tady bydlel, možná bys pochopil. Věř mi Mife, že bych ten odpornej hotel ráda vyměnila třeba za celou katedrálu s obrovským zvonem!!! A nejsem sama, stěžujou si všichni sousedi - na policii, na obecním úřadě atd. , ale nic se neděje... Každej na to S**E, každýmu je to jedno, a my jsme tady už skoro šílení...

Můj nejmenovaný zaměstnavatel má školící středisko přímo nad křižovatkou Na Žertvách/Sokolovská/Zenklova (aka metro Palmovka). To jest přes den 15 tramvají/minutu, v noci to klesá až na 12,5. Zlatej kostel - ten totiž zpravidla nezpůsobuje chvění budovy.

Takže se divíš, že někomu může vadit zvuk zvonů, ale všichni by měli pochopit, že tobě vadí hotel a hluk z něho. Hmm.

Zvonění kostela mi nevadí, pokud se jedná o krátkodobé zvonění. Naopak i když jsem  naprosto nevěřící a nakřesťan, tak se mi to líbí.
Jo ještě bych se chtěl zeptat, proč vždycky o třičtvrtě na šest večer ten kostel zvoní asi 2 minuty v kuse? To o těch třičtvrtě na šest je co za událost?

Nejsem katolička, ale pokud vím, tak v šest večer obvykle katolíci mívají mši. Předpokládám tedy, že to ve třičtvrtě na šest večer je cosi jako svolávání na mši. Může to být nějaký pozůstatek z dob, kdy lidi neměli doma hodiny nebo pracovali na poli atd., tak aby věděli, že už mají jít do kostela.  To je ale jen dohad, tak mě třeba někdo opraví.

To mě zrovna napadlo, že to bude něco jako svolávaní.
 A teď trochu hloupý dotaz: Tomu co se děje v kostele se říká mše? Já jsem myslel, že tomu se říká bohoslužba

"Bohosluzba" je obecny termin, ktery muzes pouzit pro obrad v jakekoliv cirkvi. Termin "mse svata" se pouziva v katolicke cirkvi.

V podvečer (stejně jako ráno) se pravidelně každej den zvoní "klekání" (pokud to ovšem zrovna nejede pan Lorenc ), což označuje dobu pro ranní a večerní modlitbu (ranní chvály a nešpory), podobnou funkci má i polední zvonění. Ke mši se zvoní obvykle 30 a 15 minut předem.Jen stručně: bohoslužba je obecně jakýkoli bohoslužebný obřad (může bát i katolický), který ale může mít různý obsah. Je-li tam třeba "jen" čtení z bible, nějaký ten žalm apod., je to tzv. bohoslužba slova - tu může sloužit i jáhen (nižší stupeň kněžského svěcení). Mše svatá je "větší" (a základní) katolický obřad, při kterém se kromě bohoslužby slova slouží i "bohoslužba oběti" (proměňování těla a krve Kristovy) - tu může sloužit jen kněz.

Zkus se na to podivat takhle: za ty prachy, co jim davas, aspon vidis/slysis nejakej "vysledek"; ne vzdycky/vsude se ti tohle postesti ... ;oP

No vidim, ze jsem nechte rozpoutal "dzihad", ale o to mi vazne neslo. At si pro me za me kazdy veri v co chce, ale at svou virou, resp. cinnostmi s ni souvisejicimi, neobtezuje ostatni (btw nejsem krestan, muslim, ani nic podobneho, ale zdaleka ne ateista). Je videt, ze netolerance "vladnoucich" cirkvi pretrvava veky a jinak to uz asi nebude...
2 Jan Fiala: Bibli jsem cetl a souhlasim s tebou, ze to neni (ve vetsine pripadu) manual na zivot. Ja bych ji oznacil spis za sci-fi/fantasy horror (s durazem na slovo horror). Tak krvava a depresivni literatura se opravdu jen tak nevidi...

Co se tyka toho "hororu" - narazis na stary zakon, zkus se vzit do doby, ze ktere to pochazi. V te dobe lide potrebovali nad sebou tvrdou ruku (a rekl bych, ze dnes by neskodila take) a lidske hodnoty mely uplne jina meritka. Nemuzes to srovnavat se soucasnosti.Stejne jako nemuzes odsuzovat kanibala, za to, ze ji lidske maso. Pro nej je to naprosta prirozenost a z jeho pohledu to neni nic spatneho. On vyrostl ve spolecnosti, kde snezeni zabiteho nepritele je uplne normalni.Stejne tak starozakonni lide vyrustali ve spolecnosti, kde jednotlive kmeny neustale mezi sebou valcily a kde lidsky zivot mel uplne jinou hodnotu nez dnes.Divil jsem se treba reakcim ochrancu zvirat, ktere pohorsovalo to, ze americti vojaci v Iraku strili po divokych psech a bavi se tim. Vojaci jsou vycviceni k tomu, aby bez zabijeli lidi. A zvire je pro ne na zebricku hodnot daleko nize nez clovek.

Samozrejme ze hierarchie hodnot se meni a velmi zavisi na historicke dobe, konkretnim etniku, statnim (spolecenskem) zrizeni ci mire vzdelanosti/inteligence populace. Jak si mam ale vysvetlit, ze stale mnoho lidi (zrejme vedenych svym "panackem") bere za zaklad prave stary zakon? V Americe (to je ale asi extrem) dosud mnoho lidi (a nejen "plebejcu") ignoruje vedecke poznatky, protoze zkratka "Bible mluvi jinak". Byt takovych osob vetsina, dodnes svitime loucema (viz Umberto Eco - Jmeno ruze / dialog o "vznesene rekapitulaci")...

Stary zakon berou za zaklad Zide, pro ktere Jezis neni "pravy" mesias.Samozrejme, ze se cirkev brani, protoze spousta veci v katolicke cirkvi je zalozena na dogmatech - proste to tak je a basta Pokud by zacali menit staletimi zazite veci, mohlo by se jim to cele sesunout pod rukama. Ale opet narazime na cirkev x vira. V cirkvi jsou verici, ale verici nemusi byt v cirkvi.Co se tyka tech lidi, o kterych mluvis - typicti zváči farářů na nedělní obědy oni si ziji svuj poklidny zivot, kdy se jednou za tyden vyzpovidaji v kostele, hrichy jsou jim odposteny a do noveho tydne vykroci s cistou hlavou. Ve skutecnosti je vira uplne o necem jinem nez o chozeni do kostela.

Jene, Jene, kdybys tak jen trochu víc věděl o čem mluvíš... S tou zpovědí to není tak jednoduchý (aspoň pro člověka, kterej není věřící jen formálně, bezmyšlenkovitě, ze zvyku, nebo jak to říct). Ale to je na delší řeč, to se tady prostě rozumně sdělit nedá. Zkus se trochu poinformovat, popřemýšlet, třeba i nějakýho toho faráře na oběd pozvat, možná se budeš divit, jak se to všechno může jevit i jinak a hlavně, jak to spolu souvisí...P.S. už i Ty jsi klesl k "to je O NĚČEM jiným"? Hm...

O těch vojácích to asi něco vypovídá... Že to jsou vymaštění debilové!!! Raději bych zastřelil je, než bezdůvodně nějaká zvířata.

Mife, mluvíš mi z duše. Jeden kostel mám v doslechu a druhý začali stavět přímo mezi panelákama na sídlišti. No potěš Alláh.
Co se týká bible, tak jsou to jen "sebrané" texty z různých pramenů a písemností, tudíž ji stavím tak na úroveň Starých pověstí českých či ruzných Sebraných bájí a pověstí národa českého. No a co se týká samotného Boha, tak takový kult osobnosti, jaký si vypěstoval on, to se hned tak nevidí. Takový Stalin, Kom Čong Il (či jak se jmenuje) nebo Hitler byli proti němu saláti.

Však jo, taky mají katolíci na svědomí víc vražd než zmiňovaní Hitler, Stalin, Pol Pot... atd. dohromady (a to nemluvím o genocidách celých národů a kmenů, včetně "genocid kulturních"). Ale ona se podle jejich slov jen "vloudila sem tam maličká chybička" (jejda, jak to připomíná argumenty bolševiků), stačí drobná omluva, a vše je zapomenuto a odpuštěno.

Zvanis jak idiot. Uved konkretni udaje!!

To je fakt. Oni se rozhodně nikomu omlouvat nebudou.
Chybyčky se stávají jinejm: třeba když nějakej ministrant nechce "podržet"  a nahlásí starýho kostelníka na policii.

Třeba v tom kostele zvoní, když se vzájemně ojebávaj: jeden se drží provazu od zvonu no a druhej.......

Zkus byt trosku objektivni. Kazda stranka historie ma sve stinne stranky.Vzpomen si treba na eru "komunismu" v RuskuTim nechci omlouvat Krizove vypravy katolicke cirkve, ktere nemaji zadnou oporu ve vire. Podobne to je se "svatou valkou" muslimu, ktera nema s jejich virou nic spolecneho - islam je mirumilovne nabozenstvi.Kdyz se ohlednes do historie, zjistis, ze podobne veci se zacnou dit v okamziku, kdy se cirkev dostava k politicke moci a to je spatne. Protoze moc proste korumpuje.Muzeme se zase vratit k bibli, kde bys zjistil, ze cirkev se ma drzet sveho kopyta - sireni viry a nema se cpat do vlady. Proto mi vadi jakekoliv snahy katolicke cirve "uzakonovat" jeji status apod.

Já bych zašel za tím co tam zvoní a udělal mu nabídku která se nedá odmítnout.

Něco na způsob dona Corleona budeme ho přesvědčovat?Jestli to myslíš tak, jsi magor.

Bydlim od kostela cca.700m vzdusnou carou (prima vididelnost). Pred par lety vymenili zvon, ktery sice zvonil trochu falesne, ale ne moc, za novy ktery sice zvoni ok, ale neni vubec slyset. To mne vic vadi.

Zvon, který zvoní falešně ?!  To je dobrýýý    .

Zkus si zavolat hygienu, ať ti změří hlasitost - třeba ti s tím pomůžou A když ne, zavři si okna, zatáhni závěsy, vlez si pod peřinu a dej si klapky na uši

Taky vas serou kostely? Ano a poriadne...Vobec ma to skurvene zvonenie nezaujima a musim ho pocuvat...Treba rozdat veriacim PAGER a bude po probleme.Nech si zvolavaju len svoje veriace ovecky a nejebu s tym ostatnych...

Cirkev radsej vsadila na konvencne a spolahlive metody. Pager sa moze pokazit, stratit, vybit baterky, ale zvon ten bude pocut aj posledny ateista

ale kuraci na verejnosti, ti me michnou. Zvoneni je pro me snesitelnejsi vedlejsi produkt neci viry nez smrad produkovany kurakem, ktery je navic jedovaty. Taky myslim, ze skodlive ucinky zvoneni jsou obvykle mensi, nez je tomu u cigaretoveho koure.

100% souhlas!!! Mně kuřáci taky pěkně S***U! Kam si může jít posedět nekuřák, aniž by dýchal zplodiny kouření jiných? Pár osvícenějších restaurací má aspoň přes obědy vyhrazenou místnost pro nekuřáky, ale úderem druhé hodiny konec - a vesele se kouří všude
Stejně tak mi vadí, když mi nějaký blbec na zastávce kouří přímo pod nos. Ne vždy se dá udělat pár kroků stranou. A toho blba vůbec nenapadne, že ostatní to dýchat nechtějí...?!
A víte, co mě S**E úplně nejvíc? Blbej kuřák si léta ničí zdraví a pak očekává, že mu bude poskytnuta léčba ze SPOLEČNÉHO zdravotního pojištění. Taková léčba rakoviny a dalších ošklivých nemocí je DOST DRAHÁ!!! Na léčbu kuřáků přispívají ze značné části i nekuřáci. To se mi zdá hodně drsný a nespravedlivý. Když si ti idioti kazí zdraví, tak ať se pak léčí za své, případně za peníze ostatních kuřáků. Ale já na to přispívat NECHCI - a musím

V restauraciach musi byt pocas celej doby nefajciarska miestnost. Nezda sa mi ze v Cechach sa moze fajcit v restauracii od 14:00 alebo nejako podobnee. Fajciari su zavisli chudaci, co ich samozrejme neospravedlnuje. Preto ich na prehresky - fajcenie na autobusovej zastavke(priamo v budke) treba upozornit, fajciarom take veci nedojdu!Najviac ma stve ked slusne vydatne prsi a fajciar ma tu nekonecnu drzost zapalit si v cakarni autobusovej zastavky kde sa ukryva plno normalnych ludi.STOP !!!

Z uvedeného vyplývá, že nejhorší ze všeho je kouřící kostelník nebo zvoník. Až jednou někde u Notre Dame potká Mif Quasimoda s doutníkem, nedopadne to dobře....

V tom s Tebou bude asi souhlasit většina nekuřáků, ale to je právě hodně podobnej případ, jako problém s hlukem z kostela... nekuřákum vadí kouř z cigaret a nechtěj přispívat na léčbu kuřáků, stejně tak ateistum je celkem u pr***e kostel, takže proč poslouchat to blbý zvonění? A proč na to přispívat z daní? :o)

To není špatnej nápad, zvednout kuřákům odvody ze mzdy na zdravotním pojištění! Hned by jich ubylo a navíc by si přispívali na svou budoucí léčbu.

Snažím se neobtěžovat ostatní lidi jak hlukem, tak ani jiným způsobem. (Co nemáš sám rád, nečiň druhému). Ani církev nemá právo obtěžovat druhé hlukem zvonů. Je to přežitek z minulosti, kdy by bylo pomalu trestné prohlásit, že někomu zvuk zvonů vadí. V dnešní době má každý na hodinky a proto může jít do kostela včas. Hluku je v dnešní době hodně, takže by se ty úplně zbytečné zdroje měly zarazit.

To vyzvana hodinu??? :-oSi vzdy v sobotu vecer zatvor okna (ak nestaci kup okna s vakuovym dvojsklom).Ozaj by to zvonenie rano mali zrusit (mne osobne to ale nevadi, sice v kat. Mnichove je kostolov jak naondiatych ale este ma nikdy ziadnen nezobudil, asi tu maju tichsie zvony, alebo nejake predpisy na max. decibely )

Dovolte pánové, dvě připominky:
1. Je zarážející sprostota a netolerantnost některých lidí, když mají pocit, že jsou v anonymitě. Není to jen tady, ale na většině diskusí.
2.Církve nejsou placené z našich daní, jak se mnozí mylně domnívají, ale stát v roce 1949 zhabal nesmírný majetek a za to slíbil, že bude církve platit. Takže všechny církve jsou placené z úroků z tohoto majetku, nikoli z daní. Pro ty méně chápavé: "Máš prosperující firmu? Dej ji sem, zabavuje se, a za to ti budu dávat, co potřebuješ na živobytí". A za 50 let ti řeknu: Platit tě nebudu, a nic ti nevrátím. Kdo ví, jak to tvoji předkové získali, beztak si to nakradli, a jestli se o to vůbec dokážeš starat, a vůbec, člověk má žít chudě a skromně. Takže tak to je. Jinka kostelní zvony ve 20.století zmlkly 2x a vždycky s katastrofálními průvodními jevy. Stačí vyvolat válku, zvony se zabaví na kanóny a bude klid !?!?!?!?!?

Hahahaha, tak si pis ze u nas sa majetky cirkvi vratili, aj budova mojej byvalej skoly, a teraz si z toho cirkev robi boznis (namiesto skoly je tam mafiansky bar, nejake blbe firmy a nejake kadernictvo), ale hlavne ze cirkev ma $$$, sak naco nam dnes su skoly, dolezite su bary a mafiani :)))))

"...ale stát v roce 1949 zhabal nesmírný majetek..." A kde si asi myslis, ze cirkev ty prachy vzala, sokoliku? Ta krade uz dvatisice let...

Tiez sa pytam odkial ma cirkev take velke majetky, ktore jej boli teraz vratene?

Je to už hodně dlouho co jsem četl knihu která pojednávala o církevním majetku.Bohužel si nepamatuji na její název ale pamatuji si na jeden citát:pod heslem kraďte nakradené kradou vše.

tahle diskuze se mi fakt libi :*)nejen ze nesnasim ty zatraceny tajtrliky v habitech ale jsem i kurakem celkem slusnou radku let :*)alibisticky chudaky co si hrajou na viru a odpusteni mam i v rodine a verte, ze to nejni zadna sranda plavat v tak zamorenych vodach kde krize pribite na stenach znaci cestu nasili, touhy po odpusteni a neschopnosti prijmout zodpovednost za sve ciny.
kdosi mumlal neco o kulture. dekuji nechci. zbabelcu a zabednencu je myslim dost i bez tech pambickaru sourajicih se po dlazdeni kostelu a mumlajicich nesmysly o bohu a pokore. verte, ze daleko vic mne rozcililo to, ze jsem byl jakozto male decko nasilim pokrten (neni volba neni svoboda) nez spolecnost kuraku ve ktere jsem kourit zacal. ano, mozna si myslite, ze koureni je horsi, zabiji ostatni. ale co kdybych si jako spravy fanda pana boha pripevnil ruksak s c-4 a hrebikama a za ohlusujiciho 'BUM' se rozdal nekde v davu svym bliznim? jdete do haje s kecama o raji. bible je asi tak verohodna jako ferda mravenec. je to dost mozna dobra bouda na vsechny. kdysi kdosi mozna vymyslel fajn zpusob jak vydelat prachy a pak se kvuli tomu par stoleti vrazdilo a vrazdi. a co z toho mame? bandu ujetejch silencu co jim nedochazi ze jejich era uz je davno pod drnem a jen tak nevstane z hrobu jako mr.J. komunismus ze pohrbil kult pana boha a jeho spratka u nas? hmm...a nebyly to spis ty bezucelny kecy a nazorova promiskuita (nehlede na nadrzene kneziky)? jestli se za 40 let do r.89 udelalo neco zasluzneho, tak to byl pokus o vymyceni parazita s kainovym cejchem na cele a svatou hostii po kapsach, opileho mesnim vinem.
co se tyce kuraku, ne kazdy je tak neohleduplny a huli druhym pod nos co to da.ja osobne stavim nejradeji proti sobe mne a muj zlozvyk.kdyz mi nekdo nadava, ze kourim, tak mu proste predhodim, ze pokud mu moje koureni vadi, tak ho ujistuju, ze kvuli nemu toho rozhodne nenecham,takze jestlize mu moje spolecnost neni milejsi nez cerstvy vzduch, at jde za nekym jinym. rozhodnuti je na nem. (pripadni Ukázat celý příspěvek

Aha! Takze kdyz si zapalis na zastavce kdyz prsi a nekdo te upozorni s tim ze mu to vadi, tak ho posles do prdele, ze tam stat nemusi, ze? Tak s takovym pristupem pokracuj a preju ti hodne stesti v zivote. Jak sem si precet tohle, prestal sem cist tvuj prispevek s tim, ze vsechno co si stvoril, je jen nenavisny kec netolerantniho cloveka...

Skoro bych řekl, že absence duchovna a nenávist většiny národa k víře tak nějak souvisí s těma sračkama, ve kterých už 15 let plavem... 40 let komunistickýho vymývání mozků vykonalo své...

Musime nechat postupne vymrit ty postizene. To bude trvat jeste par generaci

mas na mysli verici? absolutne souhlasim! :*)
janne>nejsem si jist jestli to je timhle. spis mi prijde, ze cesi jsou obecne dost rejpalci a co se tyce bible a jeji interpretace a vubec toho humbuku kolem, tam je takovych nesmyslu ,az to hezke neni. mozna se taky jen cesi 'stydi' za svoji viru (nejednou jsem potkal cloveka, co ve spolecnosti byl zatvrzely ateista ale v soukromi to uz tak horke nebylo). ja osobne jsem zadnou modni vlnu 'chozeni do kostela', jak byla v teto diskuzi zminovana, nezaznamenal. ano, i ja obcas zajdu na stedry den na pulnocni, poslechnout nejake ty zpevy, ale jakmile zacnou zvanit, utikam do mene propagandistickych mist. to, co mne osobne nejvic rozciluje na celem tom kolotoci jsou lide. uz x-krat v lidske historii se zrodila krasna myslenka, ale pak do toho zacali fusovat lidi a slo to do pr..... namatkou vzpomenu napriklad film 'Je treba zabit Sekala'. tam je velice hezky znazornen pristup vericich a jejich 'sila' viry. u tohodle filmu jsem zuril. mozna namitnete, ze to je jen film, ale takovych vericich je opravdu dost. na jednu stranu se ohaneji virou ve snaze byt lepsi nez ostatni, ale na druhou stranu si za viru leccos schovaji nebo ji 'vypnou' kdyz se jim to nehodi. mam za to, ze zit jako slusny clovek je daleko cennejsi nez lozit do kostela, vecer u postele mumlat modlitbicky a tvarit se jako ovecka s nejbelejsi vlnou. pokud se nekdo dobrovolne hlasi k nejakym pravidlum, hlasa jak podle nich zije a ze by ostatni meli take a vedome je pritom nedodrzuje, tak takoveho cloveka si proste nemuzu vazit. proste ono by to bylo vsecko desne hezky kdyby to zustalo napsany jen v tej bibli a nikdo by se to nepokousel provozovat, protoze pak se to vzdycky nejak podela. bible by se mohla treba cist detem jako pohadka. i kdyz nekdo tvrdi, ze to je pismo svate (to by me teda zajimalo, jak na to nekdo prisel, kdyby kdysi davno nekdo sepsal napriklad knihu plnou anekdot, tak by se to dneska taky bralo jako slovo bozi???), je to spis pohadka nebo Ukázat celý příspěvek

Promin, zle z mych prispevku jsi mohl zjistit, ze proti vericim nic nemam, takze to nebylo mysleno na verici, ale tim vymrenim jsem myslel lidi, vychovane v byvalem rezimu. Bohuzel stale ziji s heslem "kdo nekrade, okrada rodinu" a prenasi to doma na deti.Pokud jsi cetl nektere me prispevky, tak ja nerozlisuju lidi na ty, kteri chodi a nechodi do kostela, ale na lidi verici a neverici. To, ze nekdo chodi do kostela neznamena, ze je verici. Bohuzel oni si to mysli...

jisteze jsem procetl predchozi prispevky a je mi jasne koho jsi chtel nechat vymrit, ale popichnuti nikdy nezaskodi, mel jsme pocit ze to je jasne :*)
nijak jsem svuj prispevek nemiril proti tobe cikomuoliv konkretne. spis me zajimalo jak se da o otazce viry uvazovat tak jsem tak jak mechanicky neco sepsal (co mne zrovna napadlo) abych zachytil myslenkovej tok (v navaznosti na poznamky janne, ci jak se menuje, o povaze cechu a ze tu viru z nas vymlatili komunisti, s cimz v podstate nesouhlasim). komunisty jsem zazil par prvnich let a nejsem si jist jestli to ve mne zanechalo dost silne vjemy na to, abych ziskal zasadni postoje i v dospelosti. spis me fakt stvou ti bidaci se dvema tvarema a cely princip viry (skutecne verit lze pouze ve veci, ktere nelze dokazat) mi prijde dost ujety a nekoresponduje s mym vicemene logickym myslenim, takze tam bych mozna hledal priciny ateismu v cechach. ale je to muj osobni nazor a mozna uplne spatny. radsi at si kazdy udela svuj (a pak se poradne pohadame:*)))).

Jak jsem pochopil, tahle diskuse roztřídila obyvatele ČR, sem tam i SR  na několik kategorií:a) lidi, které sere kostelní zvonění b) lidi, které kostelní zvonění neserec) lidi, kteří nevědí, zda je kostelní zvonění sere či nesered) lidi, které sere jednak kostelní zvonění a jednak lidi, které kostelní zvonění neseree) lidi, které kostelní zvonění sice nesere, ale zato je serou lidi, které sere kostelní zvoněníf) lidi, kteří nevědí, zda je kostelní zvonění sere či nesere, ale serou je lidi, které kostelní zvonění sereg) lidi, kteří nevědí, zda je kostelní zvonění sere či nesere, ale serou je lidi, které kostelní zvonění nesereh) lidi, uvedené pod kategoriemi sub a) - g). které bez ohledu na jejich vztah ke kostelnímu zvonění serou všichni ostatní lidi.i) J. Fialu, který očekává, až vymřou lidé vychovaní v minulém režimu, tj. s datem narození cca < 1988 (nevím, kdy podle pediatrů a dětských psychologů začíná u dítěte proces výchovy)Samozřejmě by se dalo uvažovat o různých subkategoriích a) až i), (např. osoby, které sere resp. nesere kostelní zvonění a serou resp. neserou je lidé, jež kostelní zvonění sere resp. nesere), ale jejich četnost je z hlediska statistického zanedbatelná.

:*))) a o tom to cele je. debata kvuli jednomu nastvanymu ranu. pro nic a o nicem. kecama se stejne nic nespravi, akorat si lidi muzou vymenovat nazory (vice ci mene agresivnim zpusobem) a srat se navzajem :*)

Ahoj Honzo, příliš bych nepaušalizoval. Poněkud jsi se mě dotknul.Já jsem se narodil a vyrůstal za starého režimu, a můžu Tě ujistit, že v životě jsem neukradl ani pětník. Asi mě blbě vychovali.

Ja jsem taky vyrustal ve starem rezimu Nerekl jsem, ze kazdy, kdo vyrostl ve starem rezimu, tak krade. Pokud to tak vyznelo, tak se omlouvam. Slo mi o ty, kteri se tim heslem stale ridi, at uz o obycejne lidi nebo o radoby "podnikatele", kteri podnikaji proto, aby hrabali, ne aby vybudovali fungujici podnik. Je potreba, az se podobna vychova generacemi rozredi natolik, ze z ni temer nic nezustane, pak bude lip.

Pane Fiala, vidím, že jste tady s Evou M. jediní spravedliví. Vaše názory, to je jako číst Káju Maříka.

Nenávist je u ateistů vzácný jev-narozdíl od ostatních!!"Absence duchovna"..kdo nevěří tak není horší!?

Jo to chapu ... zvoneni rano je hnusny ... stejne tak jako ty jiny zvuky co tu kdo popisuje ...diskoteky,hospody a podobne ... proto se s tim mam smirit ? V me blizkosti neni zadny zvon, coz me tesi a coz je jeho stesti ... jsem totiz cholerik a tyhle veci me silne vytaci :) :) :)
To bych se mohl smirit s varzdenim . Verit v boha je nesmysl a veri podle meho nazoru tyto kategorie lidi :
a) Zejmena lidi kteri vyrustaji ve vericich rodinach a pripada jim to "normalni"b) Lidi co nemaji jiny smysl zivota a ve vire ho nalezlic) Takovi ti "chudackove" (to neni urazka ale kazdy jiste vi o kom se mluvi)d) Hodne nestatni lide, kteri nevi kudy kam a hledaji "utechu"e) Hodne hloupi lide, kteri nechapou zakladni principy zivota a maji klapky na ocichf) Hajzlove, kteri na tom vydelavaji ... ale co ... byznys je byznys
Proc hledat viru v boha , kdyz muzem verit v uplne jine hodnoty ? Lasku, rodinu, pratelstvi a podobne .... Lidi verte si kazdej sam sobe a vemte rozum do hrsti .... zacnete zitpodle zdraveho rozumu . Jo jinak v Litvinove, kde pracuji zvoni kostel v 7:00 rano .... coz by me v sobotu a nedeli nebo po nocni silne vadilo .
je to zase bude kecu :)
Je snad jasne , ze je to silne zbagatelizovane a navic ... co clovek to nazor ... :)

Proc hledat viru v boha , kdyz muzem verit v uplne jine hodnoty ? Lasku, rodinu, pratelstvi a podobneAle o to jde v podstate i v krestanstvi. Vira neni o tom, chodit do kostela a zpovidat se z hrichu, modlit se k Bohu při organizovanych akci (mše). Mnohem víc je to o tom, jak žiješ, jak se chováš k ostatním. Bible je jen návod, jak žít. Pouze katolicka cirkev si v průběhu času vybudovala svá dogmata, ze kterých mnohá jsou již překonaná, ale ona na nich stále trvá...

Dík, ale já nepotřebuji žít podle nějakého návodu (bible) . Věřím ale, že to bohužel velké množství lidí potřebuje.

Říkáš, že nepotřebuješ návod. Podle čeho tedy usuzuješ, jestli je něco dobré nebo špatné ?Nějak podvědomě víš, co je dobře a co je špatně. Tato pravidla se vytváří tím, že vyrůstáš mezi určitou skupinou lidí a přebíráš jejich zvyky a názory. Otázkou je, jestli jsou správné.Pokud budeš jako holka vyrůstat mezi prstitutkama, bude pro tebe uplně normální stát u cesty a "stopovat". Když budeš vyrůstat mezi lidožrouty, nepozastavíš se nad tím, že zbaštíš "bližního svého".Už rozumíš, co jsem myslel tím návodem ?

Ať Vlk pustí chlup a nakrmí všechny prostitutky, potom nebudou stát u cesty.

Jo rozumím, ale psal jsi : "Bible je jen návod, jak žít." Už rozumíš co se mi na tom nelíbilo? Tento návod neberu i když se možná v něčem shodne s mým vlastním návodem. Hlavně můj návod se vyvíjí a mění se zkušenostmi, které v životě nabývam.

Církev je jako instituce za svou historii řádně zprofanovaná a má tolik másla na hlavě jako žádný diktátorský režim ve světě a co se týká vražd a zločinů posvěcených církví, blednou zcela jistě i zločiny Hitlera a Stalina...Dobrý člověk nemusí být jenom křesťan, lidské dobro má vyvěrat z nitra člověka a né aby se mu musel učit podle nějakého "návodu". Z křeťanů se mě osobně obrací kýbl, protože je to chátra pokrytecká a licoměrná. Ohledně toho zvonění - je to trapný relikt minulosti, každý věřící má hodinky, někteří i zlaté nebo platinové (holt to nejsou zen budhisti , není nutné je svolávat k společným orgiím otravným vyzváněním... I když, takový kouř z krematoria je o dost horší...

Stale motas dohromady krestany a katolickou cirkev. Katolik je krestan, ale krestan nemusi byt katolik.Bible nemluvi o katolicich

Mezi křesťanem a katolíkem je asi takový rozdíl jako mezi lejnem a sračkou. Obojí je to exkrement.

Dobre, zkusime to jinak.Pokud reknu, ze kazdy, komu zacina nick na "Mc" je pako, tak to jeste neznamena, ze kazde pako musi mit nick, zacinajici na "Mc", chapes ten rozdil ?To jsou zakladni veci, ktere ses mel ucit na zakladni skole.Samozrejme muzu prohlasit, ze mezi lidmi s nickem na "Mc" a pakem neni rozdil, protoze oboji je exkrement

jojo serou ale este vic me serou ortodoxni krestani - povl hnus fuj

nešel bych na to přes rušení nočního klidu, páč noční klid je jen 2200-0600, ale přes § 127 občana, kde je stanoven zákaz vlastníka nemovitosti nad míru přiměřenou poměrům (tady to bude složitější:)) OBTĚŽOVAT sousedy hlukem ... a zasáhnout může i hygiena, na základě §3, §4 občana. nebo se na to můžeš vykašlat.)

Až to zase začne, tak si dej jointa a dva panáky absinthu... Nebo se v den svých narozenin pověš jako Huleš, ale líp, ať se nemusí dávat zbytečně peníze na tvoji záchranu. Tvoje starosti a Husákovo plat...

Mám takový pocit, že čím víc si připustíte, že vám to vadí, tím víc vám to bude vadit a třeba z toho i zešílíte Já párkrát do roka spím u otevřeného okna, kousek od kostela a mozek to absolutně ignoruje. Lidský hlas mě samozřejmě vzbudí, nejsem hluchej Nevadí ani při usínání, když to bimbá každou chvili. Holt atheismus se nevyplácí

Jo ... tak tohle bozi diskuse :) Moc se mi to libi ... hlavne proto, ze jsou tu slusny lidi ... kteri na sebe hned nehazeji spinu za nazory tech druhych :) Nekoho kostely serou, nekoho ne :) BOMBA :) A Jenik Fiala je taky Gut :)

ja nevim jestli verim nebo ne, mozna kdyz je nejaka krize tak se k bohu obracim, nebo kdyz se mi neco podari, tak si s nim taky povidam, ale to jsem napsat nechtel, chtel jsem jen napdat ze ni jako nocni klid ve vetsine mestech vubec neexistuje jen tak mimochodem, zatim

Hm, mit opravdu Vase starosti,...Mate kde bydlet, mate co jist, mate co na sebe, mate pocitac!! To nema 80 % obyvatel zemekoule, mate DOKONCE Internet,.... mate auto, mate zde ochranu od statu, dokonce skoro idealne funkcni statni zrizeni, coz se o nekterych "statech" rici neda, kdyz se mrknete "jinam".Na co si do hajku ve Slezsku stezujete kolego???

Kostely rulez!

V jednom příspěvku se psalo - Přečti si bibli a budeš mluvit jinak - fajn, četl jsem pozorně křesťanskou, téměř tu samou jehovistickou, korán, satanskou bibly, main kampf, kapitál marxe engelse i žvásty dnešních politických stran. Vše je na jedno brdo... Na takové sci-fi normální a rozumný člověk přece nenaletí, a pokud trochu hledá, najde i to sci-fi mnohem mnohem kvalitnější...

Víš v čem je tvůj problém ? U takových knížek (a to platí i pro to tvé sci-fi) se musí přemýšlet. Důležité jsou myšlenky, ne ta omáčka kolem nebo forma jakou jsou napsané.U Bible a podobných knížek je to složitější, protože abys porozumněl, potřebuješ vědět víc o prostředí, které popisuje nebo potřebuješ nějaký výklad. A jestli cheš být objektivní, nemůžeš použít jeden výklad a ostatní zahodit (typický příklad katolické církve). Pak bys narazil na to, že katolický výklad má mezery, které se snaží zaplátovat kategorickým odmítáním jakýchkoliv nových myšlenek, Jehovisté si to vyložili tak, že do nebe se dostane pouze pár vyvolených z jejich církve a jejich "sekta" (i když jsou registrováni jako církev) slouží k daleko větší manipulaci členů než u katolické církve za středověku atd.Ale tím srovnáním bys postupně došel o čem ta Bible vlastně je. Prostě není to o tom, přečíst Bibli za jedno odpoledne a říct si, že jsou tam naprosté bludy.

Dík za názor. Zajímavý, ale ne se vším mohu souhlasit. Bibly jsem pozorně četl jestě v době kdy se to režimu vůbec nepáčilo, a z toho byl i zájem o historické souvislosti, ale to již jsou dvě desítky let... Ano, termín sci-fi není možná nejpřesnější - FANASY sedí asi víc... Ale potom promiň, v tomto žánru si dnes raději přečtu kvalitnější literaturu než všelijaké variace biblý....

a vis v cem je problem vericich lidi-bibliofilu? nedokazou rozlisovat mezi skutecnosti a nejasnymi predstavami jak by mela vypadat. bibli muzes cist kolikrat chces ale porad to bude jen knizka. zadnej navod jako ti pribalej k pracce. je to jen par pribehu, stejnych, jako vypravej babicky. muzes to brat vazne, muzes se tomu smat, ale jsou to jen pribehy. hledat v bibli navod na zivot je jako chtit po kazdem shlednutem filmu byt stejny jako hlavni hrdina (jednou kosmonaut, podruhe kovboj, atd...). je to JEN KNIHA. nic jineho. stejne jako kdyby sis precetl stare povesti ceske, co myslis ze by ti to dalo? rady jak zaplatit ty zatraceny slozenky? nesmysl. je to sbirka pochybnych pribehu a neni treba u ni nijak zvlast premyslet aby cloveku dosla pointa. premyslet u knihy je dobre, ale premyslet u ni moc je nebezpecne. stejne jako kdyby sis precetl pohadku o snehurce a premyslel u ni moc, tak by se ti lehce mohlo stat, ze budes litat po lese a hledat mrnavy chlapiky s krumpacema a lucernickou. zvasty ze bible je buhvi jak moudra kniha jsou zcestne. moudri muzou byt lide, ne knihy. ve spojeni s knihou muze byt jen moudry ctenar, ktery si dokaze vybrat co bude cist a ve kterem obdobi sveho zivota. mozna jsou postavy v ni realne, mozna ne, ale porad je to jen pseudo kronika. muzes se poucit z chyb svych udajnych predku a nebo si muzes svoje zkusenosti nabirat sam. jediny skutecny 'prinos' bible je ten, ze te zabavi na hodne zimnich veceru. knih, ktere nabadaji 'budte hodni na druhe, pac i kdyz jsou to smejdi, stejne vam osobne to udela dobre' je nepreberne. tak uz prestante kecat o bibli jako ze to je neco super. je to jedna jedina kniha z mnoha a patent na moudrost nema nikdo, teda ani jeji pisatele.

Pred niekolkymi rokmi objavili v jednej egyptskej hrobke napis na stene. Pisalo sa v nom, ze Biblia je zbierka rozpravok....

A to tam vyskrabal nejaky archeolog ?V dobe, kdy se sepisovala Bible (kolem roku 300 n.l.) se jeste stavely v Egypte pyramidy a skalni hrobky ?

A este k tomu zvoneniu, vedci este presne nezistili ucinky ultrazvuku a infrazvuku na ludsky organizmus, co ked to vyzvananie vytvara nejake psi-vlny ktoré ovládajú mozgy bezbrannych veriacich a lakaju ich do kostola?

Zdravím p. Fialo, abych pravdu řekl, divím se Vám, že tady přispívate, jak jste řekl na začátku diskuze, tohle téma tady nepatří. Už jsem do takových diskuzí taky párkrát přispěl, je to zbytečné. Když Vám někdo napíše, že četl Bibli několikrát a jsou to jen příběhy, tak mu ta kniha nic neřekla, a vůbec neví o čem je řeč. Lidí zde nerozlišuji církev od náboženství a Korán od Bible atd. Dokážete si představit, že by jste přišel na server křesťanů a Ti se budou např. bavit o procesorech a ramkách, vůbec nebudou vědět jaký je mezi těmito komponety rozdíl, ale budou pindat o tom, že za špatný chod může to či ono a budou si stát za svým. To, že to nebudou chtít od informatika přijmout, jaká je pravda nebude tím, že to jsou křesťané, ale bude to konkrétními lidmi, kteří to nechcou pochopit a přijmout. Jak se na ně budete dívat? Stejné je to i zde, lidé zde o náboženství nic neví, jen mají silácké řeči a svalují vinu na to či ono a léčí si komplexy. A hlavně, zde se moc křesťanů neobjevuje, tak proč tady nerozvinout pořádnou diskuzi a pěkně to nezkritizovat, tady se nikdo nebude bránit.

To, ze tohle tem sem nepatri jsem nerekl ja. Ja uz si na Zive zvykl na ruzna temata Prave proto, ze nekteri tu michaji "pojmy" s "dojmy", snazim se uvest nejake nazory aspon trosku na pravou miru. Protoze zdejsi diskuzi cte spousta lidi, treba si aspon nekdo z toho malou trosku odnese

Pojmy s dojmy tady mícháš akorát ty. Náboženství nikomu nic dobrýho nikdy nepřineslo a nepřinese. Jenom neváry, války, bídu a utrpení, které vždy převažovaly nad páchání dobra za každou cenu ve jménu nějaké neexistující modly...

"nesváry, války, bídu a utrpení"Za tohle vse muze nabozenstvi ? Ja byl presvedceny, ze za tohle vse muze jen touha po moci.Jen te chci upozornit, ze ja mluvim o "vire" a ty o organizovanych skupinach, kterym se rika "cirkev", "sekta" apod. Pokud tohle nepochopis, dalsi diskuze nema cenu

Původně se zde hovořilo o institutu církve a to jak vopruzuje s vyzváněním... Jenže nábožensky založeným nejdou moc pod vousy témata jako upalování čarodějnic, křížové výpravy, vyhlazení indiánů vew jménu Krista, násilná katolizace Afričanů, řež katoliků a protestanů v Irsku, masakry muslimů v Bosně a Hercegovině, že?

Zkus se zamyslet, jaká je příčina. Četl jsi nekdy nějakou historickou literaturu o pálení čarodějnic, kromě toho, že jsi se podíval na Jméno růže nebo Kladivo na čarodějnice ? Kdo si myslíš, že zhrábnul majetek upálených ? To, že je to ve jménu Krista je jen zástěrka, vždy šlo o získávání kolonií, získávání majetku, získávání území nebo o obyčejnou lidskou závist. Je úplně jedno, jestli ten majetek získal nějaký vládce nebo církev.Pokud se takto někdo chová, nemá to s vírou absolutně nic společného a je úplně jedno, jestli tak jedná nějaká cirkev, politická strana, režim.Zkus si přečíst nějaké mé příspěvky a podívej se, jestli někde církev obhajuju.Když jak říkáš: "Náboženství nikomu nic dobrýho nikdy nepřineslo a nepřinese". Zkus tu uvést něco, co lidem přinese(lo) něco dobrého.

Tím pádem jsi sám potvrdil, že dobrý člověk nemusí žít podle nějaké pošahané bible, podle které žilo, kradlo, vraždilo spousta pěkných parchantů. Z toho tudíž vyplývá, že pánbíčkáření je úplně k ničemu

Nemusis zit podle Bible. Ale vinit Bibli za to, ze se podle ni kradlo ???Muzes prosim uvest nejake konkretni priklady takovych "parchantu" a odkaz na misto v Bibli, kde maji pro sve jednani podporu ?Protoze se najde par pražáků, kteří jezdí jako prasata (i když na zlíňáky namají), jsou všichni pražáci neohleduplní řidiči - a podle tvé argumentace za to můžou pravidla provozu !!! Uvědomuješ si své argumenty ???Bohuzel jsi mi neodpovedel na minulý dotaz, co prineslo lidem neco dobreho

P. Fiala asi budem jediny, ktory uznava prinos kostolov: Vyznam motlitby je o niecom inom ako iba o citani basnicky. Kto nezazil, nepochopi. Skutocna uprimna motlitba ma velku moc, co si akosi neuvedomujeme.Skutocna motlitba doma v sukromi - sila za 1, skutocna motlitba v sukromi dvoch - sila za 2 a skutocna motlitba n ludi - sila za n. A k zhromazdovaniu sa ludi za ucelom motlitby sluzia aj kostoly. To ze to sluzi niekomu ako moznost exhibicie, je jeho problem a problem toho, kto na to poukazuje. Hlasne zvonenie nie je nic moc, hlavne blizko domu.Komunisticka vychova mala na nabozenstvo podobny vplyv ako vychova demokraticka (novodoba). Mam na mysli vplyv medii a v neposlednom rade penazi. Mozno vyvoj statistiky skutocnych veriacich by bol smerodatny.

Co to tady zase plácáš? Proč srovnáváš znalosti IT s názorem na  náboženství. To je snad úplně něco jiného. Proč by se na tomto serveru nemohlo probírat cokoliv včetně názoru na náboženství. O to totiž jde. U IT jde o znalosti a u náboženství jde o názor. Chápeš ten rozdíl. Dovedu si dost dobře představit, že na serveru křesťanů se budou bavit o smyslu zavádění compů apod. Proč ne? Mít na cokoliv názor je něco špatného?

Nemyslím si, že je to s lidma tady na foru tak špatné. Lidé zde rozlišují (Korán od Bible určitě - opravdu v ČR mezi blbci nejste jediný inteligent).  Pokoušejí se vám upřímně nabídnou svůj alternativní pohled na věc. Některé argumenty mohou být víc "surové"  a třeba i netradiční, ale v podstatě se jim nedá upřít logika (alespoň u většiny). To že jsou v opozici s vašimi fanatickými názory (fantatickými z hlediska toho jak jste si je vytvořil, ne že jsou nutně extrémní) nemusí také znamenat, že pisatel právě prožívá pubertu.
K příkladu: Pokud si budou křesťané spravovat nějaký ten server nebo hrát quake po síti, tak si jistě také budou mít i oni potřebu o lecčems psát a diskutovat a mít znalosti.   No problem.
Moc křesťanů tu není, ale zase tu může být dost zvídavých lidí (na rozdíl o nějakýho křesťanskýho fora), kteří dávaj přednost o těchto věcech přemýšlet než jak hlupáček poslouchat a nechat si nabulíkovat co ti kdo řekne/napíše v nějaké "pravé" knize. Proto může být zajímavé zde diskusi rozvinout  Tady máte šanci přesvědčit lidi dobrými argumenty o opaku, na křesťanském foru ani náhodou

Hehe, tak ja sem na tom ponekud hur. Bydlim v C. Krumlove na brutal fleku, 100 metru na jednu stranu je kostel a 200 metru mam zameckou vez. A ty kreteni nemuzou zvonit najednou, voni na to maj naky special zpozdeni, prudit, prudit, prudit. To je pak blazinec!!!

Ať táhne do píce i nějaká misa