» Poradna » Programy

OT: Reklamace vadneho pixelu ale hlavně práva spotřebitele 30dní

Ahoj.Budu rad za vaše zkušenosti a rady z praxe.Reklamoval jsem v Praze fotak s vadnym pixelem na CCD.Po 30 denní zákone lhute, že si du pro foták a oni že ho nemaji.Rikam OK dejte penize.Oni ze nedaji, ze v brzke dobe fotak prjde, ze se to zaseklo na doprave..Ja ze ze zakona mam narok na vraceni penez kdyz podle paragrafu 19 porušili 30 denní limit.Oni že nedaji.Tak říkaám dejte mi ftak nebo penize nebo jiny fotak.Nedame vám nic, prijdte až fotak bude a to v ponděli(byl jsem v pátek..30 den reklamace´)rikam ze jedu pryc, tak potrebuji fotak a ze zakona mam narok na fotak nebo penize...Oni ze nedame, prijdte jinkdy...muzete si podat stiznost na vedeni firmy a pripadne se tedy soudit...to jsme vše hodně zkrátil...v podstate jsem se tam hadal a dozadoval svych prav 1 hodinu.Ale oni nic.Jenom krčili rameny...proste nic!!!odešel jsem z prazdnýma rukama.Vynutil sem si potvrzení že jsem tam byl ale nechtěl do toho poznamenat, že mi odmitky cokoliv vydat.Te mi reknete, jak e clověk má dožadovat spravedlnosti.Nemm naladu se s nimi roky soudit i když jsem v právu!!(nebudou chodit k soudu atd..bude se to tahnout)..POhoržením česke obchodní inspekce se mi vysmáli a podle kamaráda policisty nemám šanci.Soud bych vyhrál, ale tahl by se roky,česká obch. inspekce na takovéhel případy kašle...co může občan dělat, aby nemusel použit násilí, prtože mám kamyrády, kteří by takového technka chytli pod krkem...co mám ted delat.Fotak nechci..ONi mi ho budou cpát, ale já jsme v právu a nemam naladu se soudit, na což asi spoléhaí jak to tak bývá...máte nějaké tipy??Díky jo.mimochodem jednalo se o obchod který je n letný a má eshop www.nejlevnejsiobchod.cz

Odpovědi na otázku

V pondeli mas opraveny fotak, tak o co ti jde? Kde si myslis, ze zijes? Tady nejsme v Americe.

V podstatě sis odpověděl sám. Pokud bys kontaktoval obchodní inspekci, tak by musela obchod potrestat pokutou, protože porušili zákon. To je ale vše. Kdyby ses chtěl domoci svých práv a odstoupit od kupní smlouvy, tak jedině u soudu.

Tak jsi to s tou obchodni inspekci mel dotahnout do konce. Na tyhle pripady rozhodne nekasle, zalezi spis na konkretnich lidech. Znam lidi z COI co davaji mastny pokuty i za mensi prohresky.

Ale nikde nemas napsany, ze tu reklamaci uznali. Oni ji musej nejdriv uznat a lze vyzadovat 30 denni lhutu.MM

Takže když mně neuznají reklamaci,tak mně vydají zboží třeba za rok?To je asi blbost,že...

Na uznani nebo neuznani reklamace maji asi 3 dny. Pokud je to tam dyl, tak se predpoklada, ze ji uznali.