» Poradna » Ostatní

OT: Přesekl jsem kabel na elektriku, co s tím?

Lidi pomoc, k chatce na mé zahradě mám přivedenou elektriku kabelem zakopaným v zemi. Teď se mi povedlo, že jsem kabel krumpáčem přesekl. Elektriku jsem měl naštěstí vypnutou, protože jsem si říkal co kdybych ho náhodou trefil. Dá se to nějak opravit? Existují nějaké spojky, kterými bych patřičné dráty opět spojil? Když tak sem hoďte i nějaký odkaz, kde je případně koupit. Předem díky.No a co to má společného s PC? V chatce teď nemohu připojit notebook na el. síť

Odpovědi na otázku

Kup krabici do mokra a v ní to spoj.

Ehm, ale treba v tom kábli tú elektriku vypnúť niekde v rozvodovej skrini, trafe a pod.

tak krabica sa vola AC dur - bakelitova krabica - uz sa robi aj plastova.

Domluv se s elektrikářem, je to nejlepší....

no nevim jak venku ale doma se prevaleny kabel napr. ve zdi opravuje takze se ty dva konce zalisujou k sobe a pak se tam da izolace ktera se nahreje a zaizoluje to

Pri takejto otazke by som to nespajal,nechaj to radsej na elektrikara.

Pánové díky, poohlédnu se po té krabici AC dur. Myslím, že bych to mohl zvládnout sám, zase až taková lama snad nejsem.

No, pokud se ptáš tak, jak jsi se zeptal, tak se už asi neozveš. Bude z tebe pouze krátká, nicotná a nezajímavá zpráva v černé kronice.

Tak veľa šťastia, len aby to nedopadlo ako v tom vtipe:Správa z novín: tuhý fajčiar sa šiel pozrieť na unikajúci plyn do pivnice. Dnes by sa doziť 45 novín.

sorry, už mi hrabe - dožil by sa 45 rokov

Pokud je to kabel skutečně zakopaný v zemi, možná by stálo za to jej po zapojení v krabici a odzkoušení zalít nějakou izolační hmotou. Samotná krabice ti vodotěsnost dlouhodobě nezajistí.

Krabice se musí zalít. Používal se k tomu jakýsi asfaltový sajrajt. (Zalévací hmota pro "klasické" (litinové spojky) Jednak jak říkal můj kolega "Voda si vždycky cestu najde" a pokud se týče bakelitových krabic, tak bakelit je nasákavý a dříve nebo později se stane vodivým (Takže svorky se nesmí dotýkat bakelitu). Proto bych doporučil spíše krabici z termoplastu. Pro spojování kabelů se používají teplem smrštitelné spojky. Měly by být k dostání ve velkoobchodech elektro a u elektrofirem. Katalogový list má na svých stránkách Pražská energetika.   http://www.pre.cz/aplikace/ridok/index.php. Výrobce (no spíše sestavovač) zde: http://www.kamat.cz/indexe.htm . (Produkty -elektro-kabelové soubory).

Kopem,kopem a zrazu koreň. Ja jeb do koreňa a koreň jeb do mňa.

Příště neber krumpáč do ruky. Pokud se toho ještě jednou odvážíš, zkontroluj si jestli nemáš obě ruce levé.

¨kopej priste do kabelu s celokovovym krumpacem<!-- Kerio Popup Killer - script has been appended by KPF --><!-- Kerio Popup Killer - end of the script appended by KPF-->

Mam take problem. Preriz jsem kamaradovi starou. Da sa to nejak opravit ? Predem diky