» Poradna » Ostatní

OT: Pokuty

Zdravim
dneska mi znama poslala e-mail, tyka se pokut za rychlou jizdu. Zajimalo by me, co si o tom myslite, nevite,  jestli na tom je aspon trocha pravdy?
Víte, ze vůbec nemusíte platit pokuty za "primerene" rychlou jízdu?
Taky jsem se to dozvedela nedavno a reknu Vam, ze me mrzi, ze jsem tem
bidakum zelenejm dala peníze za něco na co vubec nemaji ze zakona pravo.
V zakone c.361/2000 o pozemnich komunikacich je sice napsano, ze mame
povinnost jezdit v obci 50km/hod., na okresce 90 km/hod. a na dalnici max
130 km/hod..

Jenze kluci zeleni nas muzou pokutovat jen za prestupek. A v prestupkovem
zakone c. 200/1990 je prestupek definovan jako prekroceni rychlosti v obci
o 30 km/hod a mimo obec o 50 km/hod.

Jojo, to je ta nase legislativa. Takze, když se fakt budete mirnit a v obci
pojedete do 79km/hod, na okresce do 119 km/hod a na dalnici do 179km/hod,
tak jim nemusite davat nic a misto penez vyhozenych za pokutu zajit radsi
na zmrzku.

Overovala jsem si to u naší pravnicky a je to skutecne tak. Opet zase stat
spoleha na to, ze nezname dobře zakony. Jo a kdyby Vam chteli argumentovat

Odpovědi na otázku

tady , další adept do pranice?