OT: koupě byte přes realitku - potenciální problém s více majiteli

Dobrý den, v této oblasti se příliš nevyznám, proto se radši ptám:Chci kupovat byt na rozhraní dvou ulic, tedy lze uvést vlastně jako dvě rozdílné adresy. Všiml jsem si, že ten samý byt inzeruje více realitek a to právě pod dvěma jinými adresami. Je toto normální nebo je to podezřelé?Jak uhlídám, že když ten byt opravdu koupím, že ho nebude další realitka inzerovat dál pod tou druhou adresou? Nebo že by časem byt koupilo více lidí a vznikly konflikty mezi více majiteli? O takovýchto případech jsem už slyšel. Je toto u realitních kanceláří vůbec možné? Nebo takto: V čem spočívá výhoda koupě přes realitku narozdíl od fyzické osoby?Možná je můj dotaz úplná blbost, ale radši se chci ujistit. Za případné osvětlující odpovědi předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Podezřelé to určitě je, byt jakožto nemovitost musí být zapsána v katastru nemovitostí pod jedinou adresou. Pokud máte nějaké pochybnosti, raději se informujte na Katastrálním Úřadě.

Tak si to ověř, pro začátek stačí přes internet:http://forms.mpsv.cz/uir/adr/OverAdresuFrame.h...

Najděte si na těch shora uvedených webových stránkách jméno majitele a zkuste se s ním spojit přímo. Jestliže je nabídka na prodej jeho nemovitosti uváděná ve dvou realitních kancelářích, znamená to pravděpodobně, že ani s jednou nemá uzavřenu smlouvu s exkluzivitou a rád se proto s Vámi dohodne na přímém nezprostředkovaném prodeji, při kterém se budete moci šábnout o nikoliv bezvýznamnou provizi té či oné realitky.