» Poradna » Ostatní

OT: Jsou tři hodiny ráno, ještě pořád svítím

Tak mě napadá, proč většina lidí chodí spát tak brzo. Třeba ve 22:00 - 23:00 hodin. Co z toho chození spát brzo mají? Někdo třeba řekne, že vstávají do práce. Ale já i když jsem chodil do školy a vstával v 6:00 hodin tak jsem chodil spát vždycky až po 1:30.Mě už málo spánku asi stačí. hm.Vždyť přes noc to je nejlepší. Internetové linky mají dostatek kapacity, www stránky se načítají (hlavně živě) rychleji. Tak proč toto zahazovat a jít spát?

Odpovědi na otázku

Někdo jde spát třeba ve 23.00 a pak do 03.00 souloží,zatímco ty ještě svítíš a svítíš ...

souloží? To slovo neznám

Pořádná Poradna |  |

Zhasni, od Prahy se blíží krásná bouřka. Tady už přešla, ale poráskalo to přenádherně.

Proteže díky těm srá...ehm...spáčům je dostatek kapacity.Tak proto at radsi ty Růžof....Růženky spí dalsich par let. Mozna,že svítíš,ale to jeste neznamena,že nespíš.Nejspíš už dávno spíš ty kecale.Mirecek blbecek. To se nám to pěkně rýmuje.

To si sa natrel fosforom, ze svietis? Malo spanku je nezdrave (napr. kvoli imunitnemu systemu atd.), este si uzijes malo spanku ked budes mat male deti prip. zenu nymfomanku .Ja som si tiez myslel ze mi staci malo spanku ale ked sa pozrem do zrkadla na to modre pod ocami tak si to rychlo prestavam mysliet , nezvykaj si na to, padaj spat najneskor o polnoci, ked vstavas 0 6 tak este skor. 8hodin spanku je udajne idealnych.

Až tě to položí, aspoň budeš mít o čem přemýšIet. Otázkou je, za jak dlouho vyčerpáš své "zdravot ní rezervy", na které má spánek nemalý vliv. Jak tak čtu některé tvoje příspěvky, tak jsi klasický konzument dnešní doby, což je chyba, jak velká ukáže čas. Kdyby lidé věděli jaké zdravotní komplikace můžou způsobovat vymoženosti dnešní doby spojené s jejich používáním jako je např. PC a mobil, asi by je brzo zahodili. Taky jsem takový býval, ale dnes již po trpkých zkušenostech vše omezuji. Bohužel většinou na to každý příjde až nastane problém.To, že ti stačí málo spánku, je jenom reakce organismu na tvůj životní styl a poruchou spánku to vše většinou začíná.

Neni pravda ze by clovek musel spat 8h.Nekomu skutecne staci 5h a nekdo potrebuje aspon 11 i 12h,to je fakt.Ja kdyz spim min jak 7h,tak se budim jak po flamu.

nikto nehovori ze musis, ale ak dlhodobo (roky) nebudes, tak sa dostavia nasledky. Uz sme tu dvaja ktori to tvrdia (predpokladam ze obaja z vlastnej skusenosti).

Jo bohužel, vlastníma chybama se člověk teprve učí.

To jsou ty infarkty v pětatřiceti a okolí se nestačí divit... Údajně jsou hodiny naspané před půlnocí nejzdravější. Navíc metabolismus je "naprogramovaný" na noční spánek a dotahovat to přes den (do oběda ) to dvakrát nezachrání....

Zarniwúp: To neni pravda,clovek je od prirody "naprogramovan" ke kratkemu(treba i jen 15ti minutovemu)spanku kdykoliv tj ve dne v noci,je to jedno,proste kdyz je v bezpeci a nema co na praci.Tak by clovek,ale v dnesnim svete nemohl fungovat,tak mas proste nauceny jeden dlouhy spanek,rozhodne to ovsem neni od prirody.

 MM..  : Nepochopils mne.Dam ti priklad:Ty potrebujes spat 8hod,ale mas spoustu prace,dite,atd,tak spavas jen 6hod denne,nedostatek spanku se u tebe po case projevuje napr. zminenyma kruhama pod ocima,unavou rano i behem dne,nachylnosti k nemocem....,proste abys byl dlouhodobe fit,potrebujes tech 8hod spanku.Jsou ale lide kteri potrebuji ke stejne(100%) regeneraci ke ktere ty potrebujes 8hod,jenom 5hod a tak jako ty kratkodobe(ovsem i cele roky nez se to negat.projevi na tvem zdravi) vydrzis se 6hod spanku,oni vydrzi se 3,5hod stejne fit jako ty se 6ti hod.Taky existuje opacny extrem u lidi kteri potrebuji treba 12hod(i vice)spanku,ale to uz si odvodis.

proč ne? třeba i takovej Karel Gott spí 4 hodiny, pokud jste to nevěděli. Třeba jseš ten šťastlivec kterýmu to stačí - máme ti co závidět. Jednou jsem se učil 3x po sobě(ut,st,čt) do tří do rána a pak normálně stával do školy, to byla pak pěkná haluz. Dlouhodobě je to o zdraví

do školy jsem stával o půl sedmé, cca 3,5hod spánku

Ja taky chodim spat strasne pozde, jenze je to nanic, protoze pak vstanu v jednu odpoledne, nez se poradne rozkoukam, tak je pul ctvrty a ja jeste nic neudelal.

To znám dobře. Pokud mě někdo vzbudí před 10.00, tak jsem krajně nerudný.V noci se mi spát nechce a přes den stojí spánek za houby, obzvlášť v létě.Takže jsem vlastně pořád nevyspalý. Suverénně nejhorší je, když mám vstávatna dvě ranní směny, to nadávám jako dlaždič. Už jsem zkoušel jít třeba brzospát, ale prostě před 1.00 to vůbec nemá smysl.

tak mazej spát a číst o martě, už máš taky čas...

na neco se umrit musi

V Černobylu už svítí 20 let, nebo jak dlouho.

Tak ty svitis furt.