OT: Jak bojovat proti neustálému nachlazení?

Už je to tady, jen se trochu ochladilo, už mě zase bolí v krku a mám rýmu. V noci mám tak plný nos, že musím dýchat pusou. Pokud někam jdu, tak se vůbec neodvážím vyjít bez kapesníku. To budu mít takto s malými přestávkami až do příštího léta, dokud nebudou teploty kolem 30 stupňů Celsia.
Již několik lékařů mě sdělilo, že je to normální nachlazení, že to nejde vyléčit, že jde jen pomocí léků tlumit příznaky a že tělo se s tím za 14 dnů až 3 týdny vypořádá samo. Ona to je pravda, tělo se s tím vždy vypořádalo samo, ale za dalších 14 dní to mám opět.
Máte někdo proti tomu nějakou zaručenou radu? Ale nechtěl bych být zase závislý na lécích, které by jen tlumily příznaky.

Odpovědi na otázku

nevylejzej ven... a seď u PC

naopak: otuzovat, sportovat, nekourit, jist ovce, zeleninu,...

To také dělám. Otužuji, plavu, běhám, jezdím na kole, nekouřím, když mě někdo vidí, jak se s potěšením láduji ovocem a zeleninou, tak si myslí, že jsem vegetarián. I v restauraci si raději dám jen nějaký salát.

Tak neotuzuj, neplav, nebehej, nejezdi na kole, kur, zer jenom maso a budes zdravej.  Kdyz zijes takto "zdrave" a neco se sere, tak nezij zdrave.

no a z toho seš nemocnej... Já nekouřím nepiju, nesportuju (moc), vyjma motozávodů,neotužuju nejezdim na koli, minimálně chodim pěšky(ach to auto ) už vůbec neběhám, dělám nadhazovače na softbale abyh se moc hejbat nemusel zeleninu nesnášim, ovoce občas a saláty nenávidim, v restauraci si dávám vždycky prkýnko (tj porce pro dva 4 druhy masa + hafo hranolek) a už sem 3roky nebyl nemocnej

Věřím ti, takového člověka jsem také znal, ale pak ho překvapil infarkt myokardu, už není mezi náma a bylo mu 33 let. Nech si schválně někde změřit obsah cholesterolu v krvi a chuť na hranolky tě přejde. Nebo stačí také vyjít z klidu rychlou chůzí několik pater po schodech a pokud nahoře zjistíš, že popadáš dech, tak tě může infarkt myokardu také brzo navštívit.

tak to se mi nestává , a cholesterol je v pohodě už sem se nechal měřit...tetička je doktorka

Zkus pravidelně kloktat rozpuštěnou kuchyňskou sůl - zarovnaná kávová lžička se rozpustí v hrnku obyčejné pitné vody - a pravidelně kloktat, řekněme tak jednou za hodinu. Nepolykat - vyplivnout. Za pár dní se to zlepší.

na tom neco bude... este je dobry vincentka + teply mliko + med -> nekloktat, ale pit..

To bych mohl zkusit. Jak dlouho mám kloktat? Stačí vždy 1 minuta?

Pokud dokážeš kloktat minutu v tahu tak jsi dobrý, jak bych se nejspíš udávil Chce to vyzkoušet, jak ti to bude vyhovovat. Jinak naprosto nejlepší je naředěná voda z Mrtvého moře, ale to pro nás bohužel poněkud z ruky.

Mne pomohlo nasledujici:1) nechavam se ockovat proti chripce (na podzim)2) zasel jsem na imunlogii - dali mi nejaky prasky na "posileni imunity"Kombinace obojiho mi zajistila, ze jsem nemel celou zimu zadnou rymu ani boleni v krku (i kdyz propukly epidemie)

Proti chřipce jsem nikdy očkován nebyl.
Co to bylo za prášky na posílení imunity? To byly nějaké vitamíny a stopové prvky?

Zdravim, mam uplne stejny problem Nakonec jsem zasel na imunologii, kde me pilne zkoumaji)), zatim me nasli 16 alergii, pyl, travy, stromy, kocky...predepsali me Zyrtec, na ty alergie, nejake kapky do nosu a Luivac na posileni imunitniho systemu...ZABIRA TO!!! Takze navstevu Imunologa vrele dopuruju

Zem to vytahne Nemas to z toho plavani? Ja mel na stredni spoluzaka, a ten byl nachlazeny furt - zavodne plaval.

Používám řadu let. Pomalu rozpouštět v ústech i několikrát za den. Opravdu to výrazně pomáhá. Dobrá je prevence již - od podzimu užívat, případně při pocitu nachlazení ihned nasadit. Neznám žádný lepší prostředek. Kdysi byl o tom pořad v televizi, jak tato kombinace vitamínu C a zinku ničí viry. Nic není 100%, ale toto je opravdu účinné.

Tak sa obliekaj teplejsie :)Skus si raz denne dat 8hodinovy vitaminC (CeTeBe apod.), rozpusta sa velmi pomaly takze ma telo niekolko hodin vitaminu C kolko potrebuje (na rozdiel od obycajneho rozpusteneho vo vode ktory telo vyluci za chvilu). Kupis v lekarni. Samozrejme jeden vitamin je nic ak chybaju ine latky, lepsie je samozrejme jest ovocie a zeleninu a denne, aj cesnak je dobry, okrem toho ze je to sirokospektralne antibiotikum, aj znizuje tlak a hladinu cholesterolu...Ak to mas chronicke bez k lekarovi (aj ked pochybujem ze klasicka medicina niekomu pomoze), alebo skus nejake alternativne metody (ak mas na to skus trebars aj nejaky her**life, len ma tu za to vsetci neukamenujte, nie som ich diler , samozrejme nie nejaky na chudnutie ale nieco na posilnenie organizmu alebo co , ja by som to sice vzivote do seba nedal ale urcitym ludom aj take pomohlo, niektorym je zas z toho zle, no tazko povedat). Je aj kopa inych vselijakych alternativnych medicin (vselijake cinske blboviny alebo akupunktura(zrovna na prechladnutie asi nepomoze) alebo co ja viem co) treba hladat...