OT: da se ted na Sslovensko s detmi bez pasu ?

Ahojte, deti k ceste pres hranice musi mit svuj pas, i kdyz dospelemu staci k ceste po EU obcanka a logicky dite zapsane v obcance by melo stacit. Jak jsem se ale dovedel nestaci a jeho vyrizeni provazi spousta dalsich birokratickych nesmyslu ktere nam tu nechala predchozi socialisticka vlada .... (nenapadna zelezna opona)Mate ted nekdo zkusenost co na hranicich vyzaduji kdyz s vami jedou potomci ???Koncem cervna nas ceka s detmi (1 a 3 roky) dovca na Slovensku ... a je nejvyssi cas se propletat tou birokracii (chteji napriklad i rodne listy prarodicu)diky.

Odpovědi na otázku

na 90% ano, ved treba deti nejako identifikovat. A pokial nie su zapisane v obcianskom, tak len tak bez identifikacie nemozu ist.... pred asi rokom-dvoma boli dokonca v novinach clanky, ze eu riesi pasy pre domace zvierata, takze ak mas psa, tak sa informuj radsej tiez

tu obcanku chapu, deti v ni mam, nicmene dle narizeni vlady to nestaci a musi mit svuj pas, pokud jsem je nestihl pripsat do pasu v danem terminu ktery uz vyprsel ... kocourkov. Coklika nastesti nemam :)

staci obcianka