OT: Co na to povedi pravnici a pravne znali lide?

obdrzel jsem tento dopis. domnivam se, ze z pravniho hlediska je to pitomost, protoze z televize si muzu nahravat co chci a pouzivat jak se mi zachce - neni to k vydelecnym ucelum.Jaky na to mate nazor?--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Vazeni,zjistili jsme, ze na strankach http://hvezdnapechota.webzdarma.cz, ktereprovozujete, jsou zobrazeni nekteri ucastnici souteze "Cesko hledaSuperStar" vysilane na TV NOVA a jejich vykony v teto soutezi, apod.Nektere klipy jsou evidentne "stazene" z internetovych stranekhttp://superstar.nova.cz a nektere jsou dokonce uzite primo z televiznihovysilani TV NOVA.V teto souvislosti Vas upozornujeme, ze vyse popsanou cinnosti NEOPRAVNENEZASAHUJETE do autorskych a souvisejicich prav, ktere nalezi CET 21 spol. sr.o., jakozto poradateli souteze "Cesko hleda SuperStar" a provozovatelivysilani TV NOVA a vyse uvedenych stranek, a rovnez tak neopravnenezasahujete do prav spolecnosti, ktere jsou celosvetovym drzitelem pravsouvisejicich se soutezi "Cesko hleda SuperStar".Pokud nezajistite OKAMZITE UKONCENI protipravni cinnosti tykajici sesouteze Cesko hleda SuperStar na vasich strankach, vyvodime z toho patricnepravni dusledky, a to vcetne dusledku trestnepravnich! Mgr. Jana Lejcarovapravni odborCET 21 spol. s r.o.

Odpovědi na otázku

a mají pravdu.Ty si můžeš zaznamenat vysílání veř. TV jen pro svou osobní potřebu, další množení či veřejná produkce je zakázána. Navíc, pokud jsi stáhl jejich .AVI/.WMV/etc. soubory, tak tam je to ještě jasnější -- opět porušení autorských práv.Obecně: záznam pro svou potřebu si stáhnout můžeš, ale jeho další distribuce (např. vystavení na webu) je zakázáno.Obejít to můžeš tak, že ty odkazy na videa jen nalinkuješ na původní umístění

no a ještě bych si dal pozor, zda nemají registrovánu značku "hvězdná pěchota"BTW, byla by docela hlína zaregistrovat si ji a pak ji TN zN@VA prodat

Ta pravnicka z CET21 ma pravdu, pred casem jsem takhle poskytoval na internetu ukazky z formule 1, ktere byly stazene z primy a jeden poskytovatel freehostingu mi to smaznul, ze je to protipravni. Tak jsem presel k druhymu a napsal jsem email do primy, zda by jim to nevadilo, ze to na internetu vystavuju, ale neodpovedeli mi, tak jsem to na webu nechal.Nicmene pokud ti to CET21 jakozto vlastnik vyslovne zakazal, tak neni co resit. A pro tvou informaci, z TV si muzes nahravat co chces, ale nesmis to zverejnovat, to znamena, kdyz si nahrajes film z Novy a pustis si ho sam nebo v uzavrene spolecnosti, tak do toho nikomu nic neni, ale jakmile to pustis v hospode, tak uz porusujes autorska prava. No a u internetu je to taky tak, kdyz to das na stranky, ktery zaheslujes, tak uz je to o necem jinym, ale kdyz to verejne vystavis, tak se nediv.