» Poradna » Ostatní

OT: anglictina

Hezky den, mam neco mimo pocitacovou tematiku

"The four-bedroom property features a pool..."

"Čtyřpokojová nemovitost s bazénem..." (?)
...jde mi o to, zda four-bedroom lze prelozit jako ctyrpokojovy (mysleno jako obytne mistnosti) nebo se pletu a fakt tam je neco jako "čtyřložnicový"?

Odpovědi na otázku

No tak pokud uz ta nemovitost ma i bazen, proc by nemohla mit 4 loznice?

samozřejmě čtyři ložnice

taky myslim, 4-pokojak by byl four-room

bedroom - spálňa
living room - obývačka

4 bedrooms - 4 spálne (bez obývačka). Oni vo veľkých domoch často obývačku ani nemajú (v pravom zmysle slova) a volajú to aj ako hall (veľká miestnosť medzi vchodom a spravidla kuchyňou). Briti niekedy obývačku volajú aj lounge...BTW ale v každom prípade by som si to upresnil.

pokud bys chtěl něco lepšího, tak třeba tady:

shanghai.craigslist.com.cn ...

15 bedrooms, 4 living roomss, 9 baths, and 5 kitchens

...Díky všem za info