OT- Co na bolesti zad ?

Švihlo mě pořádně v hrbu a mám doma nějaké staré léky už bez krabičky a příbalového letáku.Jeden z nich je určitě na bolesti zad, nevíte který ?Doxyhexal nebo Duomox 750.

Odpovědi na otázku

Doxyhexal a Duomox jsou antibiotika, pochybuji ze ti pomuzou na zada. Na ty mi nejlepe pomaha Brufen ( Ibuprofen )

Nově též Ibalgin.

Jak správně napsal Radar, rozmysli si jestli jsou tyhle antibiotika na tvoje záda to pravé. Také doporučuju Ibuprofen (takové kulaté růžové).DoxyhexalDuomox

Ještě doplním, můžeš také zkusit Nurofen. Nebo 1/2 litru 54% slivovice, či jinou pálenku. Prvním panákem si namaž postiženou oblast zad a zbytek užij perorálně.

Zeptej se Filcky. To je polovičiní medik .ombre

Zapíchnou se chromému do zad...Jinak na bolavý záda je nejlepší Mydocalm a nemrdat vestoje a nespat ožralej v příkopě...

Muzes jeste zkusit Ketanol, pokud ho doma najdes, obcas dokaze pomoci i obycejny Acylpirin.

Díky, Ibuprofen doma mám.Lukáši, s tou Poradnou máš pravdu. Někdy marně uvažuju, nač mi je ADSL na téhle stránce.

jj, sam mam 512/128 :)) ale tohle je fakt k placi mimoradne to ted jde :)cau L

...vyměnit myš za lopatu . Účinek je zpočátku opačný, ale časem, až si tělo zvykne,...

Dá se Vaše rada použít reverzibilně i pro kopáče, tj. výměna lopaty za myš?

Na prasky bych se vys***. Taky jsem rval bolesti, az jsem jednou dosel k maserovi a ten mi mj. ukazal takovy cviky, po kterejch se mi okamzite ulevilo. Skoda ze to tu nedokazu vysvetlit, nejlip se to predvede.

Nejlepší je tomu předcházet procvičováním zádových svalů, doporučuje se plavání.

Já mám záda taky v háji a jediná věc,která mi na ně pomáhá je INDOMETACIN 100Jediná nevýhoda je,že jsou to čípky...

Čípky povídáš ?  Hurá, sundám tanga a jdu na věc

Jseš si jistej,do kterýho otvoru to patří?

Zkusil bych análek, jestli nemáš závažnější připomínky.

Sorry,ale vím o lidech,kteří si stěžovali,že je to odporný  a  nedá  se to polknout.

No to mohli zkusit i nosní dírku případně elegantní zásun do ucha.Lidi maj málo fantazie

Zip došel,díky,ale česky by to nebylo?Na angličtině jsem nedávala pozor.

Soráč, češtinu na to nemám. Zkus pohledat na :http://cestiny.idnes.cz/Hlavně se neregistruj a nereaguj na hlášky typu : jste 225 v pořadí atd ...Musíš mít vypnutý AdMuncher, pokud ho používáš. Ten název Win Errorsnení originál, takže zadej správný název.

věrko to mi nedělej, upadl jsem pod stůl, budím sousedy, a vypadá to že ty čípky budu taky potřebovat

Doufám,že pod stůl jsi upadl smíchy ?

Doplňuji ze své zkušenosti: Na bolesti obecně mi nejlépe pomáhá Aspirin (od Bayera! nikoliv acylpyrin, po tom se hrozně potím), pomáhá mi to dost i na bolesti hlavy třeba od ztuhlé krční páteře. Docela dobrý je taky Voltaren (jako mast nebo i jako prášky). Do třetice - mast Mobilat je taky skvělá - pomáhá mi taky při bolestech kolen např. když potřebuju lézt do kopců (jsem blázen do pěší turistiky  - prostě namažu a už mi to šlape). Mobilat tu postiženou partii mj. příjemně prohřeje, což je u bolestí zad velice příjemné. Ještě pár rad:Držet záda v teple nejen teď, ale i preventivně. Dneska se nosí ledacos jen do pasu a když si člověk sedne, záda vylezou, nastydnou... a dál to znáte. Nezvedat těžký předměty v předklonu, ale s víceméně rovnými zády, tj. táhnout váhu nahoru hlavně nohami a ne křížem. Nenechat si nastydnout (ofouknout větrem) propocený záda - klasická chyba sportech, např. pří výstupech v horách - člověk se potí pod batohem, pak vyleze na kopec, shodí batoh, vítr fouká na záda přes zpocené triko - a následky někdy bývají dost nepříjemné.Jak tady někdo radil masáž, tak v tomhle případě bych si jistá nebyla. Masáž je skvělá na uvolnění namožených či ztuhlých zádových svalů. Ale pokud je tam nějaké poranění (vnitřní, malé), tak to chce spíš klid; domnívám se, že masáž by mohla i uškodit.

No právě to se mi stalo, že jsem musel v práci asi pět hodin stepovatv průvanu a ještě přitom fyzicky makat, takže ze mně sice stoupal kouř,ale jen co jsem si chvilku odpočinul, tak na mně normálně namrzal pot.Trashman už mi poradil docela zajímavý cvik na hrb, tak vyzkouším.

Ty jsi makal?To musel být doživotní zážitek pro všechny zúčastněné .Jestli chceš,aby ti bylo hůř než po litru slivovice,jez prášky po babičce.Určitě se narodila v předminulém století.P.S. Ibuprofen už není,místo něj je Ibalgin,je to totéž a údajně dělá ze žaludku cedník.

No fakt jsem fyzicky pracoval, je to jednou za dva měsíce, ale i to je příliš.Prý se při fyzické námaze vyplavuje do krve hormon způsobující spokojenost.Haha, tohle nebude můj případ.

P.S.  Věrko používáš Outlook Express nebo MS Outlook ?

Nepoužívám ani jedno,nebaví mě to pořád nastavovat.Odešlu zprávu a příští už nejde.Pošli přílohu majlíkem. Díky V.

Znám lepší námahu na hormon spokojenosti    .

Nejdříve IBALGIN a až bolesti ustoupí, aby jsi s tím už neměl "nikdy" problémy, dělej tak 2 x týdně - SPINÁLNÍ cviky. Najdi si to na netu nebo v knihovně. Jsou to cviky, které jsou speciálně na záda. Je to vlastně kroucení těla jako ručník, když kroutíš jeden konec do prava a druhý do leva. Nař. lehneš si, pokrčíš kolena, roztáhneš ruce a cvik spočívá v tom, že hlava jde na jednu stranu a nohy na stranu druhou. V klidu, beze spěchu. A je plno podobných cviků.             jendar

Jo, o tom cviku vím, ale to bych musel cvičit a to znamená námahu a to by můj vetchýorganizmus mohlo nenávratně poškodit  .  Trashman mi poradil cvik Kobra, tak to vyzkouším,až mě to zase sklátí. Včil už jsem téměř jura.

Nechces se o nej podelit? Na zada si davam pozor, ale obcas se zapomenu a pak by se hodil - i preventivne.

Teď čtu váš dotaz na bolesti v zádech. Na všechny bolesti zabírá cvik z Jógy, který se jmenuje Kobra. Zabírá tak rychle a dlouhodobě, že vám o něm lékaři raději ani neřeknou, aby se nepřipravili o své pacienty. Jde o cvik, kdy si lehnete na břicho a rukama se opřete vedle hlavy. Nohy musí být u sebe. Nyní se prohnete vzad. Nevyvíjejte rukama žádný tlak na vznik většího prohnutí. V prohnutí setrvejte několik vteřin a položte se zpět na podložku. Prohnutí takto několikrát opakujte a pak vytrvejte v prohnutí asi 5 minut. Nedoporučuje se cvik provádět rychle a ani několikrát za den. Cvikem jde okamžitě vrátit vyhozená ploténka. Nebojte se, u ploténky bolí předklonění těla, nikoliv zaklonění!  Vyzkoušejte a uvidíte, že všechny léky hodíte do popelnice.

Nevím,jak komu,co pomůže.Ale marodil jsem s plotýnkama pár let. Po RTG a CT nevyhnutelná operace vyhřezlé ploténky.Všechny léky jsou na zničení jater........ A přeci jsem našel po létech pomoc!!Je to léčitel Emil Burger ze Smrčku u Chrastu tel 469 666 826. Po 3 kúrách jsem jako znovu narozen.Pak, že to nejde!!  Na vozíku se mi jezdit nechtělo,tak jsem to risknul.A povedlo se.

Jenom nekecej...

Dobrý den,něco je tady:http://www.aislp.cz/cgi-bin/mvaihtml.cgi na ty záda opravdu něco jiného.  yede

Slysel jsem, ze existuje neco na masaz zad (asi jako turbodisk, co je na nej furt reklama v TV, ale lepsi a jen na doporuceni lekare) a pry to pomaha.

Zdravím, vím, že je to už stará diskuze, ale napadlo mě, že by i dnes mohla někomu pomoct, tak jsem se rozhodla podělit o svou zkušenost :) Jako většina lidí mám sedavé zaměstnání a dlouhé sezení na nepohodlné židli dohnalo i mě - a to neskutečnou bolestí kříže a krční páteře. S tím mi ale nakonec velmi pomohla koupě masážního křesla (viz. http://www.masazni-kresla.cz/ ). Stačilo se každý den trošku protáhnout a pak si do něj na půl hodinky sednout a už jsem cítila, jak mi záda pěkně povolují :)

To chce výborného a zkušeného fyzioterapeuta. V Praze v soukromé klinice http://www.redpoint-clinic.cz/Fyzioterapie/Fyzioterapeu... se o Vás jeden takový postará.

Zdravím, mám doma těhotnou manželku, kterou strašně bolí záda, doktor ji zakázal brát jakékoliv prášky od bolesti, poradíte mi někdo, jak bych ji mohl pomoci? Pomohla by třeba nějaká cílená masáž zad?

Asi bych ji nijak nemasíroval, mohl by jste ji ještě něčím pohnout, a to by v těhotenství nebylo dobré. Já kupoval pro manželku na bolesti zad 100% přírodní krém, který je vhodný pro těhotné, a pomáhá od akutní bolesti kloubů, mazal jsem jí s tím záda, a začlo ji to chladit, a od bolesti za pár minut pomohlo.

Opravdu? Co to je za krém prosím? Opravdu bych ji chtěl pomoci, když vidím jak se trápí.

Jedná se o krém Perozin, podívejte se i do příbalového letáku, že je 100% přírodní, takže ho může používat v těhotenství.