» Poradna » Ostatní

Osvobození od cla a daně

Dobrý den,vím, že o poplatky za zboží ze zahraničí tu padla hromada otázek.Moje je ale trochu jiná a zní: Jak se vyhnout clu/dani?Vím to s tím pravidlem 22€ a 150€, tabulkami, gifty apod. Ale co když napíšu někakému čínskému výrobci, aby mi např. napsal na krabici, že se jedná o opravené zboží, projde to celnicí bez povšimnutí, ikdyž to bude nějaká velká krabice?Děkuji za jakékoliv odpovědi

Odpovědi na otázku

jako žes to vracel a on to posílá zpět opravené? Podle mne ti to neprojde a v takovém případě by asi chtěli doklady, žes mu to posílal.

Ne, kupuji z Aliexpressu, kde můžu napsat výrobci nějaké přání, např. aby napsal na balík gift nebo aby objednávku dal do více balíků...Tak jestli by mi u celníků prošlo to, že by tam napsal "reklamované zboží" a nic navíc bych neplatil.

To jsem pochopil. Ale ono si číňan na balík může napsat co chce, ale to neznamená, že to celníci vezmou.Pokud číňan napíše, že jde o opravené zboží, dárek, použité kondomy, nebo cokoliv jiného, tak když se to celníkům nebude zdát, tak budeš muset hezky navalit oficiální potvrzení o platbě a popis zboží.Pokud bys trval na tom, že ti zpět posílaj opravené zboží (bez ohledu na to, zda je to pravda či ne), tak budou chtít doklad, žes to vadné vracel.Takže sorry, celníci nejsou tak vymaštění, jak by se ti hodilo.

Se s ním domluv na dvojí platbě, Číňan to resit nebude.

Mě taky psal čínský prodejce na krabici prosím neclete, jedná se o mobilní telefon a stejnak mi do schránky přišel dopis od celního úřadu, kde byl balík zastaven a vyfocen :D . A připlácel jsem 800 Kč,- . Jo holt na celnici se s tím jak se říká nes** .

Předpokládám, že jste zaplatil daň, ne clo. Podle tabulek se mobily neclí.

to je jedno, prostě zaplatíš paušál 100/200 Kč za vyclení + DPH, když je to nad těch 22 EUR, nebo kolik ten limit byl.