» Poradna » Windows (a jiné OS)

Os z hdd na ssd

Zdravím!koupila jsem si ssd ( Samsung SSD 970 EVO PLUS, M.2 - 250GB ) s tím že bych tam chtěla hodit windows 10 co mám aktuálně na hdd.(1TB) . ale co dál to nevím, dostala jsem návod ale to si nepřelouskám. Jsem laik tak opatrně, má původní myšlenka byla že to přetáhnu jak soubory z disku na disk =D

Odpovědi na otázku

Pokud to není špatný vtip, lze to naklikat v Acronis True Image.

Který je ovšem placený a zkušební verze toto nedovoluje.

Ale existují "očesané" brandované verze které jsou zdarma.Nebo použít třeba Aomei nebo Clonezillu ap.

Návod máš, zde dostaneš další a stejně nebudeš vědět, co s tím. Nicméně pokud nevíš, která bije, dej to někomu, kdo to umí. Udělá to za chvilku, bude z toho mít nějaké ty naturálie a ty budeš mít klid. Pokud to chceš dělat sama, zkus ho pochopit nebo si zadej do vyhledávače "klonování disku" a vypadne ti tuna dalších návodů.

Jako velký problém bych viděl velikost toho SSD - je to čtvrtina velikosti původního disku, takže se to tam nevejde. Jako nejlepší variantu bych viděl udělat čistou instalaci na ten SSD a pak si tam přetahat jen to nejnutnější a zbytek nechat na tom starém HDD a z něj odmazat systémové soubory, čímž se tam uvolní část diskové kapacity

Pokud nemate ZASADNI duvod pro klonovani stareho OS na novy disk, tak proste normalne nainstalujte (z od Microsoftu stazene instalacky Win 10 na flashce) system na novy disk. Cista instalace ma mnoho vyhod.A at uz budete klonovat nebo instalovat, at to udela nekdo, kdo to umi. Ne Vy. Vyhnete se tim ruznym zasadnim potizim / rizikum do budoucna.. (Dat "par stovek" servisu je v tomto pripade take dobry napad, neni-li po ruce zdarmovni odbornik.)

Nestačí "přetáhnout" pár souborů. Musí se to naklonovat, jsou i free programy: EASEUS, AOMEI, MACRIUM, CLONEZILLA, možná se k Samsungu dá stáhnout OEM Acronis. Jsou k tomu manuály. Není to na 3 řádky.

A na tom 1TB disku máš zabrané méně, než 250GB (ideálně ne víc, než 200GB)? Jinak co ti brání na ten SSD udělat čistou instalaci Windows a ten původní používat na data.

Slušní výrobci SSD dodávají nějaký SW pro klonování Windows. Samsung ho má taky, tak ho můžeš použít.