» Poradna » Windows (a jiné OS)

OS X čtení

Chtěl bych se zeptat jak se čte os x jestli "os ex" nebo "os ten" ??

Odpovědi na otázku

Já to čtu: "poslední jabko"

Ten, pro že je desátý MacOS . Ale pokud někomu řeknete o Apple OS X určitě se chytne. Jinak na Youtube je několik Keynote kde ještě je S . Jobs to vyslovuje....

já tomu říkám "Masox" (od Mac OS X)

Proto se už tak nejmenuje několik roků. Jinak byl to OS X jako 10 tedy ten.Nyní se již jmenuje macOS + název verze tedy současná macOS High Sierrahttps://support.apple.com/cs-cz/HT201260