» Poradna » Mobily

OS Windows Phone 8.1 vs Android 4.x

Dobrý den,stojím před koupí nového mobilního telefonu. V současné době využívám tel. s OS Android 4.2. Měl jsem jich už několik a jsem v celku spokojený, i přes částečnou nestabilitu systému.Poslední dobou však pokukuji po mobilu s OS Windows Phone 8.1Upozorňuji, že se dívám pouze po dual sim telefonech, takže můj výběr je omezený. Nicméně dá se vybrat i takto.Má otázka zní, zda je možné v dnešní době bez problémů a zbytečných starostí přejít z androidu na windows? Bez problémů, tím myslím především, zda lze na win provozovat všechny služby využívané na androidu. Mám účet na google včetně kontaktu, kalendáře, keep, picasa, dále pocket, feedly a spousta aplikací, které jsem si na androidu oblíbil. Vím, že jistě existují vhodné alternativy, ale nezpůsobím si zbytečně víc problémů než užitku?Jaké benefity mi může Windows Phone 8.1 přinést oproti androidu?Děkuji předem za všechny reakce.

Odpovědi na otázku

Bezproblemove.....budete s Windows Phone(m) velmi spokojeny....byt vami bych volil asi Lumii 730...je to cerstva novinka z Berlina

Bude Vám to fungovat ale pro větší pohodlí bude lepší když se poté přesunete na outlook kalendář kontakty atd.

hlavně si ty telefony dojdi nejdřív někam vyzkoušet - třeba Vodafone má na větších prodejnách pár funkčních telefonů připoutaných kabelem, které si můžeš dle libosti zkoušet a hrát si s nimi. Občas takhle zkouším jak nové androidy, tak iphone a WP telefony. Mně třeba WP nesedí ani ovládáním, takže bacha.

Na Windows Phone nenajdeš moc aplikací od googlu, ale jak jsi už psal ... existují i alternativy (např.: Google Disk - OneDrive)

O té Lumii 730 právě uvažuji - zatím nejlépe vybavený WinPhone telefon s dual sim podporou (kromě jednoho Prestigia).Právě se obávám, že budu muset na vše hledat alternativy, ale předpokládám, že portfolio aplikací se neustále rozšiřuje.

Ještě mě napadla v této souvislosti jedna otázka a tou je možnost customizace. Lze si pod OS winphone nainstalovat např. jinou aplikaci pro kalendář (jak je tomu u androidu) a ten používat, příp. ten původní odstranit? Obdobně apps pro zprávy, adresář, nějaké event managery apod.?

Alternativy existuji, ale vesměs napojene nabvestavena data. Jinak, myslím, ze není důvod je zamenovat. Stávající jsou byborne, navíc pekne integrované s celým ekosystemem, se skvělou sybchronizaci s desktopovymi Windows atd...

Pokud budou všechny aplikace fungovat, jak mají, možná nebude důvod k jejich změně.Předpokládám, že pokud nemám na windows žádný účet, musím si jej vytvořit a je to bezpodmínečně nutné pro používání přístroje - obdoba androidu a google account.Co převod kontaktů z google contact na windows? Lze to řešit nějak elegantně než csv formátem?

Není nutné. Lze použít i google kontakty přímo

Jo, jde to

být vami tak si kooupim prestigio multiphone 8500 dou 8mpx foťaák 4 jádra za 3 900

Jej taky chci