» Poradna » Mobily

Ořiznutí SIM karty

Zdravím. Nevíte, jestli mi v Kolíně ve Furturu v Datartu ořiznou sim kartu na micro a za kolik by to bylo?

Odpovědi na otázku

SIM kartu ti orežú v každej pobočke operátora - neviem ako u vás v Čechách, u nás na SK som dal orezať a bolo to za 2 minúty a zadarmo.

Klidně si to můžeš udělat sám - jen pogooglit šablonu.

Nebo si za dvě stovky koupit kleště a pak ořezávat na kšeft.

Původní měly větší tloušťku, takže ti na počkání zdarma nejspíš udělají novou vylamovací na mikro/nano.

ja som ostrihal noznickami kym to nepasovalo. a neriesil som.aj keby som si tym nieco dosral, hoci kde ti vymenia sim na to iste cislo, a v tomto pripade za vylamovaciu. pred rokmi to v T robili zadarmo, neviem ako teraz.Normalne ti daju aj 10 do zasoby (zadarmo ak si firma), a len si povies o prenos na novu sim. ziadna veda.

Jen doplním, že pokud je přístroj se simkou spárovaný v jednom smluvním účtě, musí být souhlas majitele smlouvy, jinak bez problémů...

Blbosť!Ak je prístroj vo vlastníctve užívateľa - tak zmluvný poskytovateľ nemá žiadne právo nejako obmedzovať užívateľa používať svoj majetok. Zmluva je na poskytovanie služby a nie na nejaké spárovanie. SIMku môžeš predsa prehadzovať z mobilu do mobilu hoci aj 100x za deň - zmluva sa viaže na SIM a nie na telefón (pokiaľ nie je dodaný v rámci akcie od poskytovateľa - ale to je iná kapitola).

Myslím že měl spíš na mysli situaci, kdy jeden člověk (typicky firma, "vedoucí" člen rodiny, apod) má jednu smlouvu, a k ní několik SIM. Pak může někdy být potřeba aby výměnu SIM za novou schválil "správce" smlouvy. To ale záleží na tom, jaká omezení si "správce" smlouvy nastavil. Vím o případech kdy u firemní SIM stačilo nahlásit IČO firmy které SIM patřila a nebyl problém s výměnou. Ale taky znám případy, kdy smlouva byla nastavená tak, že výměnu SIM mohl udělat jen ten, na koho byla smlouva napsaná.

TMobile používá pro firmení SIMky 4místný komunikační kód, u soukromé karty nic takového nebude. Výměna je zadarmo, měnil jsem mikro za nano (to už ořezat nejde), nová karta byla funkční do půl hodiny. Normálně chtějí vědět telefonní číslo, ale zvládli to i podle ID čísla na SIMce

já zašel k operátorovi na pobočku. Tam zjistili, že mám starší model SIM, tak mi ji rovnou vyměnili za nový model a ořízli. Šel jsem tam nejen proto, že to bylo při cestě, ale taky proto, že kdyby SIMku omylem zničili, tak to musí řešit oni. Když jí křápnu já doma, můžu nadávat jen sám sobě.

S tím oříznutím je to nesmysl, minimálně dva roky (a spíš o něco déle) dostaneš při výměně kartu, ze které si vyloupneš rozměr jaký potřebuješ (mini, micro, nano), zbytek Ti zůstane jako redukce pro případné použití v jiném zařízení. A o LTE kartách to platí stonásobně, ty se jiné, než vše v jednom, ani nenabízely.

Dost lidí má ještě starší typy karet a dokud měli starší přístroj, neměli žádný důvod simku měnit.

V každém případě se zdá, že SayakoSWW pořídil hned v sobotu dopoledne, protože od napsání dotazu se sem už nevrátil.

V slovenskem Tcomu mi odmitli starou SIMku O2 orezat na nano, pry ji poskodi tak jsem si to doma obstrihal sam podle sablony z netu. Proc bych mel za neco takoveho platit...