» Poradna » Počítačové sítě

Oříšek s domácí Wifi

Zdravím, potřeboval bych poradit nějaké řešení domácí Wifi. Router bude sloužit k připojení na internet a propojení počítačů. Problém tkví v tom, že pár týdnů budu ve vedlejším domě. Potřeboval bych poradit Wifi router a adaptér do PC, které by zajistili aspoň nějaké připojení k internetu i ve vedlejším domě. Vzdálenost je cca 22 m, překážky v cestě cihlová zeď 45 cm, a střešní konstrukce 35cm (sádr.,izolace, dřevo, tašky). Do PC není možné osadit Wifi kartu (prostor zabírají 2 grafiky), proto řešení nějakým adaptérem (asi do usb). Doufám, že mi někdo poradí, v bezdrátových sítích se nevyznám

Odpovědi na otázku

 |   |  SymbianOS AppleMAC-Safari 5.0

Ze všeho nejlepší bude, když nejdříve srozumitelně popíšeš současný stav a následně co potřebuješ do budoucna. Případně přechodné období-požadavky. Pak se dá něco navrhnout.

Současný stav je takový, že mám v domě 3 MB/s internet ale provádí se tam stavební úpravy a přestavby, proto jsem na pár týdnů u sousedů. V současné době potřebuji vyřešit jak se připojit k internetu, který mám ve vedlejším domě. Do budoucna až budu opět ve svém budu potřebovat bezdrávovou síť abych se v domě mohl připojit k internetu ze dvou PC, notebooku nebo mobilu. S tím, že bych rád zajistil i nějaké posílání dat mezi počítači, případně nějaké síťové hraní her (notebook a PC) ale to není podmínkou. Žádnou wifi nemám, uvažuji nad koupí nějakého routeru a usb adaptéru.

Mezi dvema budovami jsou vicemene podminkou anteny umistene zvenku; na obou stranach spoje. Tudiz mj. nepripada v uvahu ten USB adapter a podminkou jsou radia s moznosti pripojeni externi anteny.
Pro provoz v ramci domu uz bude Vami predpokladane reseni nejspis vhodne.

Existují i USB adaptéry se slušnou externí anténou a u takového (umístěného na vhodném místě, třeba u okna, pomocí USB prodlužovacího babelu) se dá očekávat, že by fungoval.
http://www.alza.cz/tp-link-tl-wn722n-lite-d1... ...

Jako router vhodný v budoucnu pro zmiňované posílání souborů mezi počítači bych doporučil třeba TL WR-1043ND (gigabitový ethernet, 300N wifi.) Momentální umístění u okna směřujícího k tomu vedlejšímu baráku by bylo vhodné.

(Pozor, některá plastová okna a eurookna jsou pokovená a nepropouštějí wifi-signál, tam by bylo umístění u okna naopak nevhodné.).

Ano, to by slo. Nicmene ty anteny - jak tazatel urcite zjisti - musi byt pro prijatelnou spolehlivost spoje umistene vne budovy.