» Poradna » Windows (a jiné OS)

Orignální DVD operačního systému a vytvoření zálohy

Mám 2 orignální legální DVD k novému notebooku:1. Windows8.1 operation system2. applictions and drivers recoveryProsím o radu jak je nejlepší vytvořit zálohy těchto 2 disků.1. A to buď na 2 DVD2. Nebo na USB flash diskDůvod proč chci zálohovat je ten, co kdyby došlo k mechanickému poškození originálních disků.

Odpovědi na otázku

To jsou disky bez ochrany, můžeš je normálně zkopírovat za letu (s ověřením v NeroBurningROM) nebo jiném vypalovacím SW.> Máš-li 1 mechaniku médium se zkopíruje na disk, budeš vyžádán čistý disk a provede se duplikace.> Máš-li 2 a média jsou v pořádku bez problému je do rychlosti 4x zkopíruje on-the-fly (z DVD na DVD) a necháš opět proběhnout kontrolu.Já doporučuji nějakým programem sám používám UltraISO, vytvořit si zálohy na HDD ve formě ISO souboru (obraz disku, který lze kdykoliv vypálit nebo vytvořit USB flešku)

Jo Nero:https://abload.de/img/snap84277luw7.pnga UltraISO:https://abload.de/img/snap8428l3uqh.pngno prostě víš asi o co jde.

To je vcelku jedno, kdyz by se vam nahodou "rozbili" tak os stahnete od ms a aplikace + drivery na strankach vyrobce laptopu, pokud to neni nejaky noname laptop. Spis bych si hned na zacatku udelala obraz os, aby v pripade problemu, bylo obnoveni systemu rychle.

V podstatě je to jedno, já osobně preferuji tu flashku, lépe řečeno kopii na pevný disk a odtud na flashku (a na pevném disku kopii ponechat - disk je přece jenom spolehlivější, než flashka, nebo DVD).

Pouhou obyčejnou kopii instalačního DVD na flashku už jsem na zkoušku udělal ale instalovat z toho nejde, notebook na to nereaguje.

A provedl jsi kontrolu dat? Pokud je shoda - musí to jít.

Jo to platí pro DVD > DVD, flešku nemůžeš kopírovat - musí být bootovací!

Takže, když si z instalačního DVD originálního vyrobím to samé DVD /kopii/ pak to musí fungovat při bootování?U 2. disku - applictions and drivers recovery - tam bude taky fungovat kopie?

Disk č.1 >> .iso >> záložní disk (= kopie 1:1)Disk č.2 stačí zkopírovat obsah běžným zp.

Pouhé kopírování u flešky neplatí, musí být bootovací. Dobrá, jak ji udělat bootovací a v jakém formátu to má být.

A jak bude na flešce fungovat 2. instalační disk:applictions and drivers recoveryPouze zkopírovat?Nebo něco navíc?Děkuji předem.

2. instalační disk Applications and drivers recovery pravděpodobně není bootovací, takže tento disk stačí na flashdisk zkopírovat obvyklým způsobem. Průvodce, kterým se nainstalují aplikace a ovladače, se obvykle spustí programem Setup.exe z flashdisku (většinou se tento průvodce spustí automaticky po zasunutí flashdisku do USB zdířky).

Jednoduchý způsob vytvoření bootovacího flashdisku Windows 8.1 je pomocí nástroje Media Creation Tool na stránce http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/create-re... .Jinou možností je vytvořit bootovací flashdisk Windows 8.1 pomocí nástroje Windows USB/DVD Download Tool ( https://www.microsoft.com/cs-cz/download/windows-us... ). Návod je na stránce http://www.redmondpie.com/how-to-make-windows-8-boo... ). Je k tomu zapotřebí ISO soubor tvého instalačního DVD Windows 8.1. ISO soubor vytvoříš ze svého DVD instalačního disku pomocí nějakého vypalovacího programu.