» Poradna » Ostatní

Orazka ohladom zvuku-vlastny subwoofer

vedeli by ste mi niekto kto sa vyzna do audia poradit, ja som si vrybil sam subwoofer. vsetko pocitane pomocou programu, vsetko sedi, ked som skusal sub test, kde sli frekvencie, tak to dopadlo az nadmieru dobre... cize sub je v poriadku. ALE, povedal som si ,ze co keby som ten "sub" pustil bez vyhybky? no skusil som. reprak tam mam monacor carpower sp302c. hra do frekvencie 3khz. som si povedal ze to skusim bez vyhybky,ze ako to bude revat,sak zo srandy,pre zaujimavost. tak som ho pustil,dnu v dome, ale viac ako v polke zvuku som sa nedostal. hralo to asi ako skolsky rozhlas, ale brutalne to revalo, proste ma stipala hlava,asi tak by som to popisal-liezol s toho brutalny piskot. piskot, s basaku. taky ako niektore vyskace nedokazu vypistat. proste hrala piesen, siel tam spev,basy,a este nejake vysky v pozadi, no a ked toto vsetko naraz zacalo hrat, tak s neho siel taky piskot,ako ked alarm piska. v celom dome bolo pocut piskanie,ktore prepistalo cely original piesne. skade sa to tam nabralo?!co su to za pazvuky? ked som zapol basy v ekvalizery vo wmplayeri, tak to uplne prestalo. ale, vsetci asi viete aky je to ekvalizer,tak reprak zacal chrcat.cize ma zaujima odkial bol ten piskot, kvoli comu, ci by pomohlo keby idem s tym von? a dalsia vec mazaujima,ako zistim kedy nevladze reprak? napajam to s lm3886,je to znamy IO,ma 60w cistych. ten reprak ma 150w. cize logicky, ked dam naplno lmko,tak ten reprak si pojde pod polovicou,v pohodicke. lenze, ked som to mal na polke (30w asi),membrana lietala ako diva,30 kilovy subwoofer sa posuval hej, co uder basaku to posun o 1mm,piskot ukrutny,cize som nevedel ci reprak stiha este ci uz melie z posledneho...no viete mi niekto povedat ze co to moze byt?

Odpovědi na otázku

Ako vies, ze vsetko hraje ok ? Meral si to snad v bezdozvukovej komore analyzatorom ?

nie az tak nie ale pustal som frekvencie od 30 do 120hz a bolo to v pohode, tak ako ma podla teorie... cize ako sub to je vyborne. aj som dost kopiroval uz od druhych, co s tymto reprakom robili,je toho cely net projekty s tymto reprom,tak som preto siel do toho, lebo boli zname parametre od vyrobcu a pokusy a omyly predoslych ludi pro stavbe... ako sub sa to podarilo, ale toto robim nadramec, uz len tak pre zaujimavost,zo zvedavosti, to nikto neskusal (sak to uz ani neni sub potom),ale mna to proste zaujima. ze co tie pisklave pazvuky robi. a este ta vec ze ako zistim kedy reprak nestiha.