» Poradna » Programy

Oracle 9.2.0.4 - Linux RedHat 9

Mam na RedHat Linux 9 CZ naistalovany Oracle 9.2.0.4 podla navodu, a nechodi mi. Ked napisem sqlplus tak mi linuz zahlasi :error while loading shared libraries: libclntsh.so.9.0Tuto kniznicu pritom vobec nemam u seba nikde. Tak som sa pohrabal na webe a stiahol som si ju na webe a ulozil do /usr/lib. Potom mu chybala kniznica libwtc9.so, tu som ale mal v ceste /orahome/lib/Tiez som ju prekopal do /usr/lib ale teraz mi linux hlasi: ELF file data encoding not little-endian .Viete niekto co stym ?Ako normalne nainstalovat oracle 9.2.0.4 na linuxe, tak aby bol funkcny ?Dik

Odpovědi na otázku

RedHat 9 je hodně obstarožní distribuce. Co to zkusit na Fedoře? Tam mi Oracle funguje bez problémů...

OK. A aky je vlastne rozdiel medzi RedHatom a Fedorou ?

Fedora je RedHat, resp. volne prisupna verze RedHatu.

RedHat som nainstaloval z CDROM-ky. Teraz som CDROMKU odpojil a mam iba disk. Chcem aktualizovat system, ako prinutym aktualizator balickou, aby nepozadoval iba CDROM ale aby sa pozrel aj na disk, kde mam CD1 instalacne skopirovane. Skusal som mount ...... /mnt/cdrom ale to nepomoze, stale chce odo mna cd c.2, hoci v mnt/cdrom je uz namontovany ten disk z instalackou ....Ako na to ?Ako urobim to, aby