Optiplex s GTX 1030 vs Notebook GT 750M

Dobrý den,Mám tady doma Optiplex, který má 8 GB RAM, Intel Core 2 Quad 9500. Mám v plánu si koupit Nvidia GTX 1030. A moje otázka je: když mám notebook, který má Intel Core i5 4200M, 8 GB RAM a GT 750M; vyrovnalo by se to tomu upgradovanému Optiplexu?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Zde máš takové hodně hrubé srovnání CPU a GPU:https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT... https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Core2-Quad-... Závěr si jistě uděláš sám.

Na tyhle výsledky jsem se koukal stokrát, ale nedokážu si to představit jak by to bylo v reálu. Jestli to malý procento udělá velký či malý rozdíl a tak. Ale stejně děkuji.

V reálu to bude záležet na konkrétním použití, protože C2Q je starší a chybí mi některé novější instrukce, která 4200U má. Pokud je nějaký program využívá, tak na C2Q buď nebude fungovat vůbec nebo hůř. Ale v hrubém srovnání jsou na tom po stránce výkonu podobně (po stránce spotřeby jsou každý z jiné dimenze).U grafik je to trošku jednodušší. GT 1030 je jak novější, tak silnější, takže ta bude lepší snad úplně všude.

Nemá 4200U, ale 4200M. Ten je ještě trochu výkonější než U.https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Core2-Quad-...

Díky za opravu, to jsem fakt přehlédl. Rozdíl v CPU tedy bude o něco větší.

Bude to čistě herní počítač s občasným použitím Blenderu, Unrealu a paint.net. Takže si myslím, že to nebude procesor nějak vzlášt ovliňovat. Ještě jednou vám děkuji za pomoc.

Herní počítač? Na hry tak do roku 2007 možná...

Jestli to má podobný, jenom o trošku slabší výkon jak Intel Core i5 4200M, tak si myslím, že by to v pohodě utáhlo. A vaše utopická představa hraní her do roku 2007 s dobrými výsledky je taky blbost. Mám zkušenost používat Pentium D i na hrách z roku 2013.

Já jsem Pentium D (Presler) bohužel měl a dovolím si o tom pochybovat.

Tohle neni herni pocitac. I mnoho her starsich 5 let na tom pojede jen velmi omezene. O novych vubec nema cenu mluvit.Kdyby se na tom mely hrat soudobe hry, pak minimem by byla GTX1060. Srovnejte si jeji vykon s tou "paradou", kterou chystate.. :o(

Tak na něčem podobném jsem uchodil v pohdoě WoT, CS:GO, ale dala se i Division, GTA V nebo Withcher 3, na minimální detaily, FHD, nízké FPS, ale někdo s tím dokáže žít, nebo nižší rozlišení, v 720p 1030 utáhne třeba FC5, na min. detailech ve FHD a asi 35FPS to dávalo třeba division 1.

za dva litry koupit ivy/sandy i5 a k tomu 1060 za 2500,- z aukra a bude to brko. Pokud je plán koupit novou 1030, považuji to za vyhazování peněz..

Otázkou je zda Optiplex s těmi i5 má zdroj co to rozumně s 1060 utáhne. Navíc za 2 tisíce Sady/Ivy i5 s 8GB s OS? Zatím na takové nenarážím, 3-5 tisíc...