Optiplex 760

Dobrý den chtěl bych vědět co všechno vyměnit a za jaké komponenty na sestavě optiplex 760 aby jsem si mohl zahrát například Wold of tank nebo přítelkyně the sims 4. Komentářů jako to radši vyhoď si nechte na to nejsem zvědaví děkuji

Odpovědi na otázku

"Komentářů jako to radši vyhoď si nechte na to nejsem zvědaví "No "zvědaví" asi nejsi ale BLBÝ určitě ano!

A co kdybys napsal, o jakou verzi se jedná a jaká je tam výbava?http://www.levnapc.cz/ProductsFiles/Dell-Optipl... Vzhledem k osazení Q43 tam půjdou jen Xeony z řady 3000, jako tento: http://www.ebay.com/itm/272420106783Core 2 Quad Q6600 stojí okolo 500 Kč, Q9550 okolo tisícovky.Má 4 sloty na paměti, takže lze osadit až 8 GB RAM (ovšem záleží, jestli je to desktop a ne SFF). Čipová sada ICH10D podporuje AHCI, takže tam můžeš dát SSD.

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHzIntel Q45/Q43 ram 2G DDR2čipová sada Intel(R) Q45/Q43 Express 765MBnevim jestli tyhle informace stačí.jinak děkuji za odpověd

OS na tom jede jaký? Pokud máš 32 bit, tak víc jak 4GB RAM nevyužiješ a mám dojem, že licence pro Visty a XP, co se na tuhle potvoru dávaly, byly ještě separátní pro 32bit a 64bit verzi.

W7 ultimate 32bit.ty 4gb jsem si představoval ale spíš mě zajímá grafika, procesor a určitě i zdroj když teď tam je 255w což je podle mě asi málo

Výborně, 6 000 Kč na licenci Windows 7 Ultimate jsi měl, ale na pořádný počítač ne?Každopádně, na hlavní dotaz jsi neodpověděl - který z těch formátů má skříň z mého odkazu? Je to tower, desktop nebo SFF?

Ten pc jsem už takhle dostal takže klid.urcite bych peníze investoval jinak ale tohle mám zadarmo teprv do toho chci něco investovat. Jinak mám desktop

Je tam stromeček umožňující osazení plných karet nebo pouze pro low-profile?

Stromeček vypadá takhle: http://www.ebay.com/itm/152176315121Pokud tam není, tak se toho zbav, protože výkonnější kartu než tuhle tam nedáš: https://www.czc.cz/graficke-karty/produkty

Někde jsem četl že by tam eventuálně šlo dát gt 730 je to opravdu tak?

Pokud se ti tam nevejde karta s normální výškou tak jo. https://www.alza.cz/hp-nvidia-geforce-gt-730-... ale to stejně není moc výkonná karta. 64-bitová paměťová sběrnice a GDDR3 paměti opravdu nevěstí nic dobrého.když už, tak radši https://www.alza.cz/gigabyte-n75toc-2gl-d2166... Je taky nízkoprofilová. Nebo bazar.

Ta 750 Ti je asi 3,5x výkonnější než 730 - jen pro doplnění informace.

CZC mají GT 740.

dejte mi prosim email poslu vam foto te Gk co tam mam nepoznam rozdil jestli je to lowprofile nebo stromecek

Obráceně. Ty napiš které šasí z těch 4 možných máš: http://www.levnapc.cz/ProductsFiles/Dell-Optipl...

Psal desktop (tomu odpovídá i zdroj 255 W), tak to musí být low-profile nebo se stromečkem plný rozměr.

Přesně mám desktop a takže 255w a je to low profile

Nepotřebuji top pc staci něco abych si zahrál plynuleji Wold of tank nic víc

Hm... Jenže na World of Tanks potřebuješ výkonný procesor.Ta hra donedávna využívala jen jedno jádro, teď po nějakém patchi snad už využívá 2 jádra. Ale i tak - za tisícovku nic lepšího neseženeš: https://www.sbazar.cz/suterik.filip/detail/1925... Jen si ověř, že je to 5770. A ne 7750 nebo 5750 atd. Já si nějak nevzpomínám, že by Sapphire dělal 5770 jak low profile kartu. Ale třeba jo.

Nebo využij poznatek kolegy nahoře a kup: https://www.czc.cz/palit-geforce-gt-740-1gb-... má aspoň 128 bitovou paměťovou sběrnici. I když já si pořád myslím, že do bazarového PC patří bazarová karta. Nevím v jakém rozlišení hodláš hrát, ale soused je v nějakém klanu a hraje to s 2500K a s GTX 960 na monitoru 1920 x 1080. Když nepřetaktuje procesor na 4,2 GHz, musí už ubrat detaily.

Nevím no ale o penězích sem nic neříkal v plánu mám asi tak 6-7tis investovat

vou to uz je trosku vic nez bych chtel investovat

To rozhodnutí je pochopitelně na tobě. Já si myslím, že rozumné by bylo se rozhodnout mezi uvedenou grafikou a mezi kompletním upgradem PC, tak jak jsem ho popsala. Můj názor je, že bazarová grafika, nebo ta nová GT740 by mělo být maximum co do toho dáš. A zbytek peněz si schovat, přišetřit a pořídit nový PC, který už může mít podstatně lepší parametry.

to do té skříně nenaskládá. Když se podíváš na fotku, tak je to BTX: http://en.community.dell.com/cfs-file/__key/communitys... Stromeček se tam dával proto, aby byla grafika rovnoběžně s deskou, takže dvoupatrový chladič nebude také příliš ideální.

Ale "Ti" má skoro vždy 6PIN a on taký zdroj nemá.

Tahle má skoro 2-násobný výkon ve srovnání se 730 a stojí polovic: https://www.sbazar.cz/suterik.filip/detail/1925... Je taky nízkoprofilová. Potřebuješ vůbec nízkoprofilovou kartu nebo ne?

http://aukro.cz/kingstone-4gb-800mhz-i657... takze muzu tam dat tyhle dve?tedy 8Gb ram kdyz je to desktop?

+Gk https://www.czc.cz/palit-geforce-gt-740-1gb-... a nejaky zdroj 400w?bude to stacit nebo jeste mam investovat do neceho?

Zdroj taky nekupuj. Ten co tam je od Dellu si s GT 740 poradí.

Jestli tě svrbí peněženka a chceš mermomocí utrácet, kup SSD disk. Ten poznáš ve zrychlených reakcích při každé činnosti a můžeš si ho dát do nového PC - až ho budeš pořizovat. Tady do tohohle šrotu nekupuj nic než tu grafiku a ev. SSD.Když přikoupíš paměť nebo starý zdroj, tak ty si do nového PC nedáš.

Okolo tisícovky, se dá dokoupit 4 GB RAM + Core 2 Quad. Další litr nějaká bazarová low-profile grafika (když koukám na Aukro, tak i ty největší střepy si drží hodnotu http://aukro.cz/gigabyte-gt-430-gv-n430oc... ). Nové 250GB SSD, okolo 2000 Kč, bych potom prohodil do nové sestavy.Všeho všudy čtyři dobře utracené tisíce. A všechny se dají nazvat investicí - Core 2 Quad a 2GB DDR2 budou lidi shánět ještě dlouho, protože je to jediná možnost, jak zrychlit střepy s LGA775. To samé platí pro low-profile grafiku.

Takže tu gt 740ku kupovat nemám? A můžete mi napsat jaký přesně procesor? Který je tak nejlepší?

Oživování mrtvol se má za neetické - aspoň v medicíně. Ty máš PC, které je - slušně řešeno - poněkud demódované... Takže kup jen nezbytné - to je ta grafika GT 740. Cokoliv jako paměti DDR2, sc.775 procesor znamená pobízet do klusu mrtvého koně s komponenty, které pak zahodíš, protože do nového PC je nedáš. Jediná výjimka by mohl být ten SSD disk.

2 GB DDR2-800 low-density koupí v pohodě za 200 Kč kus. Core 2 Quad Q6600 se prodává za 550 Kč, i když vzhledem ke zdroji bych ho nedoporučoval a raději se zaměřil třeba na Xeon X3323 (funkčnost testována s X3363) + adaptér (do 550 Kč se taky vleze). Tenhle šrot je žádanej a neztrácí na ceně - je to jediný způsob, jak zrychlit stařešinu. A low-profile grafiku udá vždycky, protože se pokaždé najde Nějakej jouda, co si koupí repas bez možnosti upgradu na normální grafiku. Po tomto vylepšení bude mít ze stroje podobný dojem jako z nejpomalejších modelů Core i3.http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/3/

jeste posledni vec!jak je to s tim ssd diskem jaky musim koupit (SATA,SATA2 nebo SATA3)???????????

Koupit nemusíš pochopitelně žádný. Není u nás zákon, že kdo nekoupí SSD disk, přijde do vězení...Pokud se ale rozhodneš ho koupit a ten, na který jsem odkazovala výše ti nevyhovuje, pořiď ho s libovolným SATA rozhraním.Všechny 3 generace rozhraní SATA jsou navzájem kompatibilní.

SATA2 a SATA3 neexistuje! To je patvar vzniklý v kancelářích s překoncentrovaným množstvím zmrdů zvaném manažerské PR oddělení.Správné názvy:SATA revision 1.0 (1.5 Gb/s)SATA revision 2.0 (3 Gb/s)SATA revision 3.0 (6 Gb/s)SATA revision 3.1 (NVMe)SATA revision 3.2 (16 Gb/s)Pouze u Serial Attached SCSI se používá číselné označení:SAS-1 (3 Gb/s)SAS-2 (6 Gb/s)SAS-3 (12 Gb/s)Kur*adrát, kdy už to dop*dele lidi pochopíte?!Jestli má SSD SATA 3 Gb/s nebo 6 Gb/s je úplně putna. Hlavním použitím SSD totiž není sekvenční čtení a zápis, ale vícevláknová práce s různě velkými bloky malých dat (obvykle 4 kB). V 99 % případů jsou hyper super-duper moderní MLC SSD pomalejší než Intel X25-E z roku 2008 či X25-M G2 z léta 2009.

Honzo nerozčiuj se,, Mně je např u pr.dele všechno to označení.. prostě koupím disk a buď mi připojit půjde,, nebo to nepůjde.. Co se týče těch SSD disků.. Co jsem tedy vyčetl, nej technogie byla vždy SLC.. proč tyhle disky nejsou k mání..???.. MLC je jen další odštěpek, který byl stvořen po SLC a ono MLC není oproti SLC nic moc.. A TLC stojí za hovno.. Třeba jsem úplně blbej a ono je to ještě úplně jinak..

Jenže u MLC neroste přístupová doba geometrickou řadou. U TLC díky zmenšování výrobní technologie kleslo i napájecí napětí a do tohoto napětí se musí vejít 2^4 logických úrovní. S každým dalším opotřebením roste offset napětí.Rozlišit od sebe 0011 od 0100 na napětí 1,8 V (u MLC) je mnohem snazší než od sebe odlišit 001000 a 000111 na 1,5 V (u TLC). Rostou tak výrazně nároky na výkon řadiče (který může dřív zdechnout) a rostou latence, protože výrazně roste i počet paritních informací a od určité úrovně opotřebení provádí řadič více opravných kódů než zápisů a čtení.

No do pr.dele.. A já mám TLC pičuse.. Takže ho dám přítelkyni, páč má v noťasu línej obyč. disk..

Mám pocit, že sa chystá QLC, čo u toho? Mal som pocit, že TLC = 3 bity na bunku

Ano, máš pravdu, o kousek jsem to posunul.SLC: 0, 1MLC: 00, 01, 10, 11TLC: 000, 001, 010, 011, 100, 101, 110, 111QLC: 0000, 0001, 0010, 0011, 0100, 0101, 0110, 0111, 1000, 1001, 1010, 1011, 1100, 1101, 1111A teď si vezmi, že vzhledem 16nm technologii musíš být schopný odlišit tento počet logických úrovní v rozsahu 0,5 V až 1,0 V. U SLC se rozlišovaly pouze 2 logické úrovně v napětí 3,3 V.

Paměť nekupuj.

jen taková úvaha - pokud to nemá nějakou obskurní desku, tak jestli by nemělo smysl koupit levně třeba z Aukra nějaký použitý normání minitower case a přehodit to do něj. Zvláště v případě, že se tu stejně mluví o tom, že stávající zdroj tu grafiku neutáhne.Pak by nebyl omezen na low-profile. Ale jak říkám, pokud Dell nemá nějakou nestandardní desku...

bude jak u HP btx format. tzn vse zrcadlove

Hmm takže horší věc si za základ herního PC snad ani vybrat nemohl...

Ebay,Q9400,CZC RX 460 a EVGA 500B + Windows 10 64bit. Tohle dokup.

Četl jsi vlákno? Nečetl, protože bys věděl, že tuhle kombinaci tam nacpe pouze kladivem.