» Poradna » Mobily

Optimální nastavení vypalování audio CD-formát flac

Ahoj, mám dotaz ohledně optimálního nastavení při vypalování audio CD v Ashampoo Burning Studiu, formát flac, používám CD Verbatim a mám nový notebook s vypalovačkou:jakou rychlost? - použil jsem nejnižší 10x, ale CD přeskakuje.jaká metoda zápisu? - disc at once nebo track?Nebo se formát flac vypaluje metodou track?Vypálené CD mi přeskakuje, jaký jiný důvod by to mohl být? Děkuji a zdravím

Odpovědi na otázku

Jednak zkus mensi rychlost a nebo i jiny program. http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/vypalovani_cd/...

Preskakuje v notebooku nebo v jinem prehravaci? Jestli v ntb a kontrola na chyby nic nehlasi, tak zkusit jiny program. V pripade prehravace muzou byt na vine i media (proste je to nezkousne).

přeskakuje ve věži Philips-asi 20 let stará, pokud bych použil jiný program, tak bych potřeboval, aby uměl i udělat obal.

Vyskoušej u někoho, např. player v aute

Jestli ve vezi, prvne bych zkusil media treba i jinych vyrobcu (i kdyz Verbatim patri mezi to nejlepsi za tu cenu, tak nekde blbnout muzou). V idealnim pripade otestovat nynejsi CD v jinych zarizenich, jestli nebudou skakat, tak jsou nejpravdepodobnejsi 3 moznosti:1) vez nema rada vypalky2) nesnese tuhle serii, typ nebo i vyrobce CD3) nema rada vypalky vasi mechanikypridal bych i 4) nema rada vypalky z vaseho programu (a to treba i v kombinaci jen s boden 2 a 3).

20 rocny Philips urcite nevie citat Flac.Ak to chces na tej vezi prehravat, je potrebne to vypalit ako standardne Audio-CD.Flac je datovy format pre pocitace, vypaluje sa rovnako ako mp3.

já to, ale vypálil jako audio cd.

Lenže Audi CD má v súboroch extension *.cda - *.flac je určené (bolo napísané) skôr pre počítače. A 20-ročný prehrávač nedokáže *.flac prehrávať - nestačí na to jeho priepustnosť dátového toku.

Ak si to vypalil ako standardne Audio-CD a seka sa to, tak sa pokus tu vezu vycistit. Za 20 rokov je tam kopec prachu. Otvoris ju a nebudes sa stacit divit. Je potrebne vycistit snimaciu cocku. Takmer vsetky CD prehravace maju cocku obratenu tak, ze na nu lahko nasada prach. Iba niektore prehravace (napr.Pioneer) ju maju obratenu opacne a CD disk sa poklada na vozik podobne ako LP platna (odrazovou vrstvou hore). Taketo riesenie minimalizuje nasadanie necistot na opticky snimac.Existuje exste jeden zadrhel so starnutim suciastok aj na optickej hlave. To ma za nasledok rozostrenie laseroveho luca a tym aj nedokonale citanie CD media.

Vymeň ihlu v Philips, ideálne aj prensosku s laserom. Tiež isopropylom vyčistenou veľkozrnnou kuchynskou čočkou od nánosov bordelu.

Jaký soft je nejlepší na vypalování, aby uměl i obaly?Nero je velká kráva, cd burner a imgburn zase neumí obaly atd., takže zatím používám ashampoo. Doporučte něco univerzálního a kvalitního.

Proc nepouzit nejaky program primo na obaly? Nekdo snad neco doporuci, ja si s tim takhle nehraju.Hlavne bych odzkousel, jestli je opravdu na vine vypalovaci program, jine mnou popsane moznosti jsou pravdepodobnejsi.

Na vypalování z flacu používej Burn, Ashampo se mi v tomto případě vůbec neosvědčilo. Používám rychlost 8.

OK, zkusím.

HiFi veže staré 15 a viac rokov majú s vypaľovanými CD väčšinou problém. Skús nabootovať Linux Mint (alebo Ubuntu), vypáliť CD cez Brasero a vyskúšaj. Tento program vypáli CD audio, ktoré sa dá prehrať aj na špičkových CD prehrávačoch (rok výroby 1990-2000) ale aj na bežných vežiach. U Windows neviem, ktoré programy to zvládnu. Už sa tým nezaoberám.