» Poradna » Mobily

Optika a 2 zdroje signálu

Dobrý den,prosím o malou radu.Domácí kino je krmeno audio signálem přes optiku,ale chtěl bych ještě přidat další zdroj signálu přes optický kabel.Prodávájí se za pár korun tzv.rozbočovače(rozdvojky) pro optická kabely,proto se ptám,když danou rozdvojku použiju,tak nic neodpálím?!Samozřejmě že bude pokaždé aktívní pouce jeden zdroj zvuku.Děkuji za rady a tipy,RadimUvádím příkladhttps://www.alza.cz/hama-opticky-toslink-odt-...

Odpovědi na otázku

Optikou logicky,nic neodpalis Ale jestli to bude fungovat ti nepovi asi nikdo. Vetsina smrtelniku, kteri pouzivaji audio pres optiku ma zesilovac/receiver s nekolika vstupy a vystupy a takovehle problemy tedy neresi.

ja řeším problém pouze jednoho optického vstupu,přehazovat kabely v domácím kině je nesmysl,proto jsem zvažoval tu rozdvojku.Ted je otázka jestli bude fungovat i tzv.obráceně.V každém případě díky za tip.

měl by fungovat přepínač optického vstupu, např tohle..https://www.alza.cz/roline-opticky-prepinac-3... vyzkoušený to ale nemám.

Manualne prepibat vstupy je nelogicke

🖖🖖🏻🖖🏼🖖🏽🖖🏾🖖🏿 At nejsme rasiszi a genderove vyvazeni...

Nemuzes to druhe zarizeni pripojit misto optiky napr spdif? Nebo jinac? Vzdy je moznost. Ja napr vse mam do tv pichle pres hdmi a z tv optikou do receiveru. Mam starsi denon, bez hdmi. Ted mi funkci receiveru dela tv, a denon je jen zesilovac audia. V tv jde fajne prepinat zdroje a vse jednim dalkacem.

Bohužel nemůžu.Hdmi - PS4,optika - TV.Odešla mi ale v kině mechanika na disky,takže přehrát origo CD nebo DVD není problém v konzole,ale zbylé formáty nepřehraju,proto přemyšlím koupit přehrávač,mám jeden vybraný,ale má vzadu jako výstup optiku.Já už se s tím nějak poperu,děkuji za rady a nápady.Radim.