» Poradna » Počítačové sítě

Optický vs DSL internet

Dobrý den, mohl bych poprosit jestli byste mi někdo vysvětlili jaký je rozdíl mezi dsl a optickým internetem? Chtěli by jsme si zařídit nový internet a četl jsem že opticky je lepší a vedle domu máme Telekom dsl budku tak co by se muselo provést aby jsme tady mohli mít ten optický internet. (Lépe řečeno jestli by k optickému internetu nestačila ta dsl budka)

Odpovědi na otázku

opticky internet dosahuje vyssie rychlosti a ma nizsie ceny. Blizsie info u poskytovatela.

No jakoby ale hlavní je jestli by k tomu stačila ta dsl Telekom budka

ked chces jest peceneho lososa, staci ti kupit kuracie stehna?

To je otázka. Páteřní síť je dávno provedena optickými kabely (fyzická vrstva ISO/OSI), včetně propojení páteřních telefonních ústředen s DSLAMy. Nikdo tu neví, jakého poskytovatele má na mysli, aby to nakonec nebyl kuřecí řízek ze soji, vydávající se za lososa z norské farmy.

Teba nemusí zaujímať nejaké Telekon dsl búdka ! Vieš čo je v tej búdke ? Nie ! Tam sa popracej aj dsl aj optika a ešte bude kopa voľného miesta ! Ty a zaujímaj o to , aby ti omylom nezaviedli dsl , lebo to je pre teba Konečná! Rozdiel je ako medzi Č/B TV a 4kTV!

zas trepes tywole. Cz baliky nepoznam, ale tu u nas mas najlacnejsiu optiku 50/10 a najdrahsie vDSL 90/9 = 2x vyssi download na vDSL. Skus najprv rozmyslat ako nieco napises, ty 4k telka :)

A jaký je vlastně "rozdíl" mezi "optickým" a DSL "Internetem"? Dovedeš mi vysvětlit, co si pod tím představuješ?Jinak ISP snad mají webové stránky s tarify a rychlostmi. A v okolí je snad k síti Internet také nějak někdo připojen, stačí se poptat.

zadej si bydliště sem a uvidíš:https://zrychlujemecesko.cz/mapa-pokryti/I tzv Dslamy jsou osazeny kartami s optikou..

Díky tohle mi pomohlo můžeme mít optický internet s rychlostí až 1gbs

Ale od KOHO?! A ČÍ fyzické zařízení je vlastně v blízkosti? Ten technik nejdříve musí změřit parametry linky.

Dokonca na 100% aj DSL ide do Dslamu optikou a až tam jej pristrihnú krídelka na DSL !

To už vím optika je výrazně rychlejší ale na kratší vzdálenosti ale teď je hlavní myšlenka jestli stačí dsl Telekom budka protože jak jsme volali do T-Mobile tak oni to nejsou schopni vysvětlit říkali že by přijel technik a udělal potřebné práce

AS prečo by ti mali vešať na nos svoje KnowHow.

Optika na kratsi vzdalenosti?!?
Mas to vazne nejake pomotane…

Internet je ten samý ... jen je jinak připojený/přenášený drátem nebo skleněným vláknem.

Díky za vysvětlení

DSL internet bezi po existujicich telefonnich kabelech, vedou az do bytu/domu. Rychlost neni spatna, podle lokality az 250 Mbs, ale vetsinou kolem 50 Mbs. To jsou maxima, ktere mit muzes, ale pochopitelne si muzes poridt pomalejsi tarif.Optika je ta nejlepsi technologie, kterou mame k dispozici (gigabitove rychlosti, latency rate 5ms). Nekdo to opticke vlakno musi dotahnout do tveho bytu/domu. To neni levne, ani se to nestane za tyden. Jinymi slovy, na optiku zatim zapomen. Ale mozna za pul roku, mozna za rok bude dostupna.

Na samote u lesa možno za 1/2-1 rok , ale on vidí pri vedlajšom dome Dslam , a určite má niekto v dome už optiku . Tak je to otázka metrov optokáblu.

Pokud vidí tazatel poblíž DSLAM, tak tam bude rychle DSL. Odhaduji, že 100 Mbs reálně. Čím blíže k DSLAM tím vyšší rychlost.
Dle formulace dotazu bych řekl, že dotyčný optiku se jejími benefity úplně nepotřebuje. Nicméně není nad škodu mít pripojeni přes optiku.
Bavíme se o síti Slovak Telekom?