» Poradna » Programy

Optický vs. Digitální Zoom

Dobrý den, chci si pořídit digitální fotoaparát, jsem začátečník, a proto by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi digitálním a optickým ZOOMem.Děkuji

Odpovědi na otázku

Optický - obraz se přibližuje prostřednictvím objektivu.Digitální - obraz se přibližuje matematickou interpolací obrazu.V praxi - obraz zaznamenaný pomocí digitálního zoomu je rozostřený. Praktická použitelnost je velmi sporná.

Jenom doplním, že digitální zoom se dá nahradit zvětšením v nějakém programu - např. ve Photoshopu nebo v ACDsee. Z toho vyplývá, že digitální zoom není důležitý.

Sám se tím moc nezabývám, dobrý je www.digineff.cz Optický zoom je podstatně důležitější, je řekněme bez ztráty kvality obrazu (jako dalekohled). Digit. zoom je pouze zvětšení snímaných bodů digitálně, čili ty "kostičky" budou několikrát větší, tím pádem obraz hrubší.

Digitální ZOOM je skoro k ničemu, každý software jej dokáže prakticky nahradit ikonkou s lupou.

To bylo podrobně řešeno tady:http://www.zive.cz/mod_consultancy/SubChild.asp tam odkaz na ukázky 10x zoomu, doporučuji shlédnout.Shrnuto do jedné věty: Digitální zoom je k ničemu, optický je nezbytnost.

Dobrý den, chci si pořídit digitální fotoaparát kameru , jsem začátečník, a proto by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi digitálním a optickým ZOOMem. Na natáčení letadel na letišti .děkuji