» Poradna » Web a internet

Optický internet - Praha

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký by jste mi doporučili nejlepší optický internet pro Prahu či Prahu západ nejlépe, nějaké vaše zkušenosti a doporučení... Raději se už ptám protože po zkušenostech co jsem zažil u O2 a jejich slibovaný tarify 20/20Mbit/s a ve finále to bylo reálně jen nějakých 500KB/s a upload max 100KB/s, to byla bídnost. Ano vím že mají ADSL a ne optiku, ale chci k optice přejít. Potřeboval bych něco co bude mít stejný upload a download.Děkuji za vaše rady

Odpovědi na otázku

O2 dela i optiku (skutecne FTTH), ale predpokladam, ze chces "optiku" za 300Kc mesicne Takze "optika" pro tebe bude nejaka kabelovka, kde ma kabelovka natazene vlakno na sidliste nebo lepe do panelaku a dal uz to maji rozvedene koaxem nebo UTP.

Doporučuji ať se zeptáš sousedů jaké tam jsou možnosti. Já ti sice můžu napsat například firmu trionet, která nabízí 1 Gigabit za mrzkých 560Kč: http://trionet.cz/sluzby/domacnosti/opticke... ale k čemu ti to je když mají nataženou optiku v pár ulicích v Mělníku a jinde není dostupná.

Chci se stěhovat, do prahy, tak se ptám

Dobře podívám, díky moc

Tvoje otázka je poněkud mimo. Ty si nemůžeš vybírat poskytovatele internetu, jakého chceš, ale pouze takového, který má do vašeho domu (popř. k němu, jestli je to rodinný dům) natažený kabel. Ne, opravdu nebude nikdo tahat samostatně optiku jen kvůli tobě ;)

No, nerikam, ze to jde uplne kdekoli v Praze, ale O2 mi optiku nabidlo tam kde fakt "nic neni". Ovsem ma to sva ale Zrizeni dokonce zdarma, ale doba realizace 52 tydnu a cena za 100Mbps 14000 bez DPH nebo za 200Mbps 17000 bez DPH. Coz zase na to, ze to je FTTH, SLA 99.9%, tak to neni tak zle. Ale samosebou to nemuze v ocich BFU konkurovat nabidce UPC 200Mbps za 500 s DPH. Co na tom, ze to neni optika, ze negarantuji vubec nic a ze je sdilene s tak 50 lidma...

Tak jasně, za peníze v Praze dům nebo klidně i optika kdekoliv. Ovšem předpokládám, že tazatel se pohybuje v intencích domácího uživatele za pár stovek měsíčně, tudíž může vybírat pouze z připojení, které v domě existuje :)

UPC někde tvrdí že nabízí optiku? to bych fakt chtěl vidět... nabízí kabelové připojení a to i dostaneš. A ta rychlost není nijak agregovaná - ty si tu hraješ na znalce ale přitom o to víš úplný houno....

To tvrdi jeho zakaznici Tedy si nalhavaji, ze maji optiku Jojo, mas pravdu, UPC ma pro kazdeho dedikovany 100Mbps, jasne ty houno.

Agregace je u ADSL ne u Eurodocsis přes který jede UPC. jak říkám, hraješ chytráka, ale víš prd. Jasně linka není symetrická, protože to u ED prostě nejde, ale agregace tam není, ta rychlost je fakt jen pro tebe.

A jak se to sdileni s 50 lidma u UPC projevuje? Kdykoliv neco stahuju ze slusneho zdroje, tak to jede na plno.

Ano já to moc dobře vím, ale já mám v plánu se stěhovat do Prahy..

Já mám pocit, že ses chtěl jen pochlubit, že se stehuješ do Prahy... Tak ti přeju, aby tě to nadšení brzy nepřešlo :D Ale nejsem si jistý, jestli si v Praze můžeš moc vybírat bydlení zrovna podle internetu ;)

Nezáleží to náhodou na tvé konkrétní adrese ? Možná výběr řešíš zbytečně, protože volbu nemáš. Pokud ano, nejprve zjistit možnosti a napiš je sem. Pak ti možná někdo poradí (já z Prahy nejsem).

Plánuji se stěhovat do Prahy, tak se ptám na zkušenosti s internetem tam, abych se popřípadě nastěhoval někam kde bude dobrý internet za dobrou cenu

Co je to se živě.cz ? Před minutou 0 příspěvků, a najednou jsou tu příspěvky dvě hodiny staré ?

Nenápadný ale solidní poskytovatel je NEURON, http://www.297.cz/

Ovšem pořád platí, že musí být k dispozici v domě.

Podívám se, děkuji