» Poradna » Programy

Opravy v OS WindME a XP - pokrač.

K napsaní pokračování výše ocitovaného dotazu mně přivedla odpověď Radara, kterou sice redakce české Poradny vymazala, ale na slovenské Živě zůstala.K této a podobným reakcím mám snad jen tuto poznámku:-  Vy, co se dlouhodobě zabývate problematikou PC a máte jak příslušné ználosti a zkušenosti, tak byste si měli /možná jen mohli?/ uvědomit, že existuje i v této oblasti "spodina," bez výše rozvedených kvalifikačních předpokladů.-  A příslušníci této  /možná nemalé - nevím/ skupiny umísťují své dotazy do Poradny  především s cílem získat odpověď na řešení konkretní situace, která na př. není pro ně zcela jasně popsána v Uživatelských příručkách, knihách druhu 1001 tipů a triků pro ... a pod. - Nemohu ovšem vyloučit ani to, že někdy je pohodlnější "hodit" dotaz do Poradny, než pátrat v literatuře. Dalším důvodem může být i to, že "spodina" se bojí vlastních experimentů, a to z obav, že v této oblasti nejsou doma, čili hrozí se možného zhoršení toho, co již je nedobré.-  V podobné situaci jsem občas i já, člověk ne již nejmladší, který se s PC setkal  /bohužel pro mne/ teprve před cca 20 měsíci a který je odkázán na zákl. informace z výše citovaných knih a (na rádce, kterým je vnuk  /letos má 24 let a jeho věk je (náhodou) přesně jedná třetina mého/.I když je v PC "doma," tak přesto mám někdy o pravdivosti jeho názorů pochybnosti.Tou poslední bylo jeho konstatování, že téměř všechny neduhy v OS - citované v mém prvním příspěku - t.j. poškozené soubory, odinstalované soubory a programy, atd. - jde vyřešit pouhým vložením CD s přísl. OS do PC a přeinstalováním stávajicího OS.-  V Poradně jsem očekával odpověď asi v tomto smyslu:Tak jednoduše nejde vyléčit, doplnit, obnovit to, co bylo v OS ztraceno, smazáno, poškozeno, atd.Neb potvrzení toho, co tvrdí vnuk.A tak:-   Určitým vodítkem pro mne jsou odpovědi autorů: Fuente a Somír.-   Ale to základní jsem se přece nedověděl:    Jde problémy, popsané Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Na tento opakovaně položený dotaz si pokusím odpovědět sám:--  asi pro tu skupinu uživatelů PC, kteří se musejí o svůj počítač "starat" sami a nemají dost zkušeností, je nejvhodnější prohledávat dle vyvstalé potřeby archiv této poradny.Je to sice zdlouhavé  /to by však nevadilo/, ale určitě hodně zajímavé  /a i přínosné/.          Má to ovšem jedinou vadu na kráse a sice, že při "vstřícnosti"  ČTc ,  to vyjde dost draho.-- a tudíž nezbývá, než občas uváženě se na něco podstatného  /ne na prkotinu, jak jsem to udělal v tomto příspěvku já/ dotázat v poradně, neb někde jinde.-- výjimkou je snad kategorie Ostatní - zde je možno plkat o všem možném, zde redakci poradny  a ani jiným nevadí stupidnost a vulgarita některých příspěvků.