» Poradna » Web a internet

Oprávnění na youtube, při vydání dj remixu ze dvou písniček

Mám dotaz, když dělám dj a vydám na youtube remix ze dvou písniček, tak se mi hned v youtube studiu napíše, že jsem porušil autorské práva a, že to nemohu zpoplatňovat. Lze nějak dostat oprávnění, abych mohl vydávat remixy, kde byl byl použitý obsah nějaké známe písničky, která je chráněna autorskými právy bez toho, abych něco porušil, např. v popisku videa vypsat použité materiály a přidat tam kanál toho dotyčného, který vytvořil písničku, kterou jsem já použil k remixu, nebo to tak jednoduché není a obnáší to více věcí?

Odpovědi na otázku

Znamená to že musíš kontaktovat držitele autorských práv a dohodnout se s ním.

Ne, opravdu nestačí uvést autora. Podmínky se ale liší podle držitele autorských práv, takže si to budeš muset zjistit pro každý konkrétní song. Počítej ale s tím, že nebude zdarma. Logicky, tak jak chceš ty mít nějaký příjem z tvého mixu, chce mít příjem i autor těch původních songů.

Musíš získat dohodu s držitely autorských práv dotčených skladeb a dost pravděpodobně jim zaplatit za použití.

...tedy pokud vůbec budou nositelé práv původního díla s vydáním remixu souhlasit.

Na YT se takhle snadno autorsky obsah opravdu krast neda. Holt kdyz nemate k te muzice prava, tak Vas na ni parazitovat nenechaji. :o)