» Poradna » Windows (a jiné OS)

Oprávnění k souborům

Dobrý večer.Nainstaloval jsem si znovu a čistě windows 11 PRO 64-bit.Jenže když chci na sekundarnim SSD třeba zazipovat složku, piše mi to:"Soubor nebyl nalezen nebo nemáte oprávnění jej čist."Jak tohle vyřešit? zkoušel jsem měnit oprávnění pro administrátora. protože mam jen jeden učet, skrze microsoft, a ten by měl byt administratorsky protože jiny nemam... jsem laik prosim o ohleduplnost :D diky za rady

Odpovědi na otázku

ano řešení je komplet přidat práva na uživatele kterého tam teď máš (asi si to neudělal ) a nebo tam prostě mít stejného uživatele a heslo jako předtím.

na sekundárnom disku kliknúť na súbory pravým tlačítkom myši na súbor a zakliknúť "odblokovať" a udeliť kompletný prístup na čítanie,zmenu,zápis do celého sekundárneho disku pre užívatela-administrátora,pokial boli súbory zašifrované,dajú sa odšifrovať jedine pokial bola pôvodná licencia systému aktivovaná cez microsoft konto,nie pomocou produktového kodu,tam jedine pokial existuje certifikát agenta šifrovania súborov z pôvodného operačného systému....

Vypni řízení uživatelských účtů nejen v okně s jeho nastavením, ale vypni ho i ve Slůužbách. Potom si nainstaluj si Abelssoft Win10 PrivacyFix 2021 3.03.20.

Dále vypni Řízení uživatelských účtů v registru Windows v klíči \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System tak, že v EnableUA dáš NULU. Mazání souborů Defenderem zabráníš instalací antiviru třeba Eset Nod32.

A k čemu tohle jako celé bude..? Nehledě na to, že v Defenderu můžeš nastavit, co se nemá kontrolovat...nebo to nechápu.

To prvni bych jeste dokazal pochopit - kdyz neumime nastavit jednu vec a je nam lito stravit par minut hledanim na Internetu, tak radsi podryjeme bezpecnost celeho systemu. Ale to druhe? To uz mi hlava nebere vubec.

Počítači se zabývám od roku 1987 a to jste ještě nebyl na světě. Pokud si nainstaluji Windows, tak nepotřebuji, aby na mě každou chvíli řvaly, že něco nesmím dělat a jestli to povolím. Proto vypínám UAC ve Windows i v registru. V počítači mám samozřejmě nainstalovaný antivir NOD32. Ještě nikdy jsem neměl počítač napadený nějakým svinstvem a to lezu i na podezřelé stránky. Při změnách v počítači si systém zálohuji pomocí Acronic a v případě napadení bych byl za 8 minut zpět. Cjápu, že vám to hlava nebere, ale až se to naučíte, trak to možná i pochopíte.

No zrovna Jirka na svete uz asi byl (a navic je to jeden z nejzkusenejsich lidi tady v poradne), ale hlavne to, jak dlouho pocitacema (nebo cimkoliv) "delas" opravdu nevypovida o tom, jak jim doopravdy rozumis.

V poradku, kdyz vam to tak vyhovuje, klidne v tom pokracujte. Jen to neradte ostatnim a neuvadejte je do zbytecneho rizika, se kterym by si oni mozna neporadili.P.S. S pocitaci pracujete skoro tak dlouho jako ja

Sekundárny SSD sformátovať a je po probléme.

To že máš jeden íčet neznamená, že máš práva administrátora. Pod Win je něco jako UAC, které se postará o to, aby jsi měl práva USER a při potřebě ti práva admina přidělí.Přiděl práva FULL CONTROL pro zkupinu uživatelů USERS a dej použít pro všecchny podsložky

SSD jsem zformátoval a mám teda po problemech. diky každopadně za rady