» Poradna » Notebooky

Oprava zničeného laptopu - Thinkpad E145 (panty a šasi)

Dobrý den,před nějakou dobou se mi u Thinkpadu E145 (po záruce) vylomily panty z šasi a laptop se nedal normálně otevírat. Provedl jsem drastickou opravu provrtáním pantů i spodní části šasi. Otvory jsem protáhl šrouby (hlavičky zespoda na laptopu, matice uvnitř) a laptop stáhl a zpevnil pomocí úzkého plechu kterým pocházejí šrouby obou pantů (plech je pod základnou laptopu).Po roce používání jsem narazil na nový problém, projevily se nedostatky konstrukce (laptop jsem ani jednou neupustil a vím, že laptop se neotevírá jednou rukou a nosí se zavřený). Konkrétně absence jakékoli kovové kostry v základně laptopu. To vede k tomu, že se celý laptop při otevření kroutí. Laptop na mnoha místech praskl a to natolik, že je vidět dovnitř.Protože ale Thinkpad funguje, koupil jsem si z Aliexpress nové šasi na výměnu. Plánuj i nové šasi nějak vyztužit kovem. Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s opravami laptopů v podobném stavu, popřípadě pokud jste už nějaký laptop vyztužovali napište prosím jak. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

dyt to nemá smysl opravovat, na bazaru ho koupíš za pár kaček, ještě se m*dat se šaši ....

Takové laptopy, obzvlášť něco jako E145, se opravují sběrným dvorem a koupí bazarového stroje s použitelnou HW výbavou a kvalitním šasi.

budu ted opravovat podobnym zpusobem jako popisujes - akorat se mi vyrvaly panty z vika s displejem, takze to provrtam a prosroubuju stejne jako jsi to popsal... jen tam navic dam hlinikovej U profil z hornbachu a mezery vyleju epoxidem - treba te to bude inspirovat