» Poradna » Windows (a jiné OS)

Oprava Windows 10

Dobrý den,bohužel se mi porouchal počítač. Když se spouští můj systém Win 10 64bit, tak se to vždy sekne, počítač se restartuje, spustí se automatická oprava oprava systému, ale nic se nevyřeší. Bitové kopie ani body obnovení bohužel nemám, obnovení do továrního nastavení vždy selže stejně jako spuštění v nouzovém režimu. Existuje způsob jak sytém opravit, abych nemusel dělat čistou instalaci? Mám instalační flash disk, ale ten nabízí pouze obnovení z bitové kopie či z bodu obnovení.

Odpovědi na otázku

Zálohu systému nemáš, takže budeš instalovat načisto - máš nějaký rozumný důvod proč se tomu bráníš? Kromě lenosti?

Mně se stalo, že jsem měl nějak poškozený systém, Win 10, stáhnul jsem si soubor pro čistou instalaci a ono se mne to při ní ptalo, jestli chci jenom opravu. Tak jsem to zkusil a systém se opravil bez nutnosti instalovat všechny aplikace

Zvolil jsem čistou instalaci, ale píše to:"nepodařilo se vytvořit nový oddíl nebo najít existující oddíl. Další informace najdete v souborech protokolu instalačního programu."

Jen ztrácíš čas.. Jak řekl Juwa.. čistá instalace.. A mít bitovou kopii systému není žádná zbytečnost... Je to jednoduchá procedura, která ale vždy v budoucnu má cenu zlata..

1) Vyměň systémový SSD.2) Připoj externí médium se zálohou OS.3) Obnov OS ze zálohy.