» Poradna » Web a internet

Oprava uživatelských souborů profilu Thunderbirdu (+Firefox)

Po dlouhé době jsem přeinstaloval pc a neudělal zálohů profilů. Nastavení obou programů ve formátech *.sqlite +json, +mab jsem po reinstalaci os obnovil celkem v pohodě. Undelete sw nehlásil žádné přepsané clustery, obnovil celé adresáře s profily. Nicméně soubory nejdou použít, Thb+FF shodně hlásí nefunkčnost. Jde mi hlavně o soubory s kontakty a FF záložky. Dají se nějak opravit, nebo někam naimportovat a vytáhnout z nich aspoň něco? Na webu dostupné postupy nefungují. Poradí někdo, před tím než to vzdám? Možná způsob je, jenom to neumím. díky za možnou raduPetr

Odpovědi na otázku

A to jako myslíš, že když po reinstalaci ty soubory obnovíš nějakým softem na záchranu dat,že budou funkční?? Jak vidíš, tak jsou poškozené. Příště si je zálohuj.

Můžeš to v klidu vzdát, pokud jsi soubory obnovil a máš v pořádku celou strukturu složky a přesto to nefunguje, tak jsou některé ze souborů poškozené/nekompletní a to není jak opravit.

tohle je opravdu ztraceny. Thunderbird jak nema vsechno jako driv tak ti to nezobrazi - muzes tak zkusit obnovu mailu primo z datovych souboru TB nejakym programem (pokud existuje).To je tak tezky si pred reinstalaci odlejt slozku Appdata/Thunderbird a ve Firefoxu si zapnout Sync? Nemusel bys to ted resit, na druhou stranu mas jistotu ze uz se ti to nikdy nestane.. :)

jj mam tu svoji zbrklost potvrzenou.Slo mi nejvic o zalozky FFoxu, nez Th profil. Maily mam vzdy na jinem disku, t.j. ty nezmizely. Na C: nikdy nemam zadna data krom instalu programu. Pouze jsem zapomel zalohovat, neinstaluji os kazdy den. Nic se nedeje, jenom jsem sondoval, jestli nekdo neco podobneho resil. Kdyz tady vidim ruzne na webu sofistikovane metody obnovy sql databazi...Nemyslel jsem, ze db soubory nejdou nijak opravit. Nejak mi unika pak smysl tech undelete softu. Konkretne se jednalo o Recuva nebo File Restore Pro.Uzaviram prinosnou diskusi, diky za reakce.

no zalozky FF jsou v profilu nekolikrat zalohovany, tak by asi byla sance je zachranit pokud mas soubory ze slozky:%APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxneco\bookmarksbackups... tam jsou zalohy bookmarku a ja jich tam mam treba 15 (dela se to cca kazdy dva dny)..z tohohle souboru by mely jit bez problemu obnovit... (+historie)

z nějakého mně neznámého důvodu tam ta složka v obnoveném profilu právěže nebyla (podle zákona schválnosti?) Tu jsem hledal jako první a kdyby to šlo, neprobíral bych tady zálohy z nepoužitelných db souborů. Díky.

Všechno špatné je pro něco dobré.Třeba se konečně naučíš zálohovat.