» Poradna » Windows (a jiné OS)

Oprava truecrypt zavadece

Hned na uvod chci napsat, ze jsem hloupa krava a za to co se mi stalo si muzu sama, sypu si popel na hlavu, ale stalo se. Ted bych vazne potrebovala vasi pomoc. Muj problem je takovy. Mam disk chraneny programem truecrypt, mam udelany full disc encryption, poste plne sifrovani systemoveho disku. Pri instalaci "cracku" do jedneho softiku se pocitac restartnul a uz to skoncilo jenom u blikajiciho kursoru a napisu boot from cd. Ja radeji nechci spekulovat o tom, ci doslo k prepsani hlavicky, nebo jenom poskozeni bootloaderu, protoze tohle ja vazne nevim. Skusila sem tam bootnout linux, ale ten skrze sifrovani disk nevidi, tudiz k datum se nevim dostat. Cast dat mam na zalohach ale posledni dni ne, a prave ta data mi chybi do prace. Vim, ze vice mene jsem v haji, ale presto mozna se tady najde nekdo, kto by dovedl poradit, a prave na tebe se obracim, jsi moje nadeje. Poradte nekdo prosim, aspon naky napad, nebo neco pls. Prominte mi moji cestinu, ale nejsem ceska a tak pisi jak vim. Dekuji.

Odpovědi na otázku

Bez šance. Jen dodám:Proč máš data na systémovém disku? Máš je mít zvlášť na samostatném disku/oddíle který můžeš bez obav šifrovat.Systémový disk nešifruj, je to pak zbytečné (nic k "vykoukání" tam pak nebude) a brzdí to chod systému.Pak se vyhneš napříště nynějším potížím....

A nepujde to pres truecrypt rescue disc? Jenom se ptam, protoze ja to nejspis nedovedu udelat.

No zkusit to můžeš, za to nic nedáš, než ty data definitivně odepíšeš...