» Poradna » Mobily

Oprava telefonu - pomoc s výběrem

Dobry vecer,predem se omlouvam, zda je dotaz offtopic. Potreboval bych radu s vyberem vhodneho naradi. Mam telefon a na nem je rozbity displej. Vzhledem k tomu, ze na YouTube je mnoho tutorialu jak vymenit praskle sklo a ze samotny nahradni dil neni nijak drahy, jsem se rozhodl si jej vymenit sam. A zde bych potreboval poradit:1. Je lepsi koupit horkovzdusnou pistoli nebo stanici?2. Jaky vykon a teplotu by dane zarizeni melo mit, aby to bylo optimalni?3. Cena - v jakem cenovem limitu vybirat?4. Uvazoval jsem o nakupu z cinskych obchodu - Aliexpress, Banggood etc., nabizeji toho tam hodne a casto i s dobrym hodnocenim, nicmene si myslim, ze pri koupi takoveho pristroje by asi bylo lepsi poohlednout se zde v CR. Nebo muzu poridit i z Ciny? Co myslite?

Odpovědi na otázku

Jdu si pro popcorn.

Takze nakup vseho vybaveni, ztrata casu, riziko zniceni pristroje, absence znalosti a zkusenosti s opravami elektroniky,.. nic z toho Vas neodradi od pokusu a nebudete to resit racionalne = servisem? ;o)Popcorn ja nerad, jdu pro chipsy.

Pokud se musíš takto ptát a nedokážeš sám ani vybrat nářadí, tak je jisté, že použít bys ho nedokázal už vůbec. Ty návody na YouTube jsou většinou dostatečně podrobné a pokud podle nich neodhadneš potřebné nástroje, tak to je marná snaha, dej to do servisu. Mimochodem, na odlepování displejů nebo baterií používám v případě potřeby obyčejný domácí fén.

tyhle úkony se cvičí na zničených telefonech a ne na telefonu, který chceš zachránit! Dej to do servisu, kde na to dostaneš záruku a udělá to někdo, kdo tohle dělá pravidelně.Ty by sis nechal opravovat zub od týpka, co si hledá návod na Youtube a v chatu se k tomu ptá, jakou hrubost frézky má použít?

vzhladom nato ako sa pytas a co chces kupovat to urcite neopravuj ty ale daj do servisu. cim novsi telefon tym horsie sa take veci opravuju. fajn stranka je ifixit kde su jednak nahradne diely aj navody.