» Poradna » Ostatní

Oprava systémových souborů

Zdravím , když dám kontrolu počítače sfc/scannow- po kontrole vyběhne okénko s tím že byli nalezeny chyby které byli odstraněny ovšem po další kontrolním spuštění této kontroly kde jak už jsem psal došlo k opravě-tak se mi znovu zobrazí stánka se stejnou zprávou že byli nalezeny a opraveny chyby. Takže nevím co si o tomto mám myslet? Nedošlo k opravě a proč mi píše že byly odstraněny když tam jsou nalezeny znovu?

Odpovědi na otázku

-že by vadný disk ?-že by vadná instalace ?Zkontrolujte , reinstalujte uvidíte.

Zalezi na tom, o jake chyby se jedna. Ale asi neni od veci mrknout pomoci HD Tune na to, v jake kondici je pevny disk.

Tak si sa vykecal. Skus napisat hardver a OS, ktory Ti robobi problem.

ale když dám obnovit starší zálohu kterou si průbežně dělám v Acronisu tak tam je to bez závad-tak to asi ten disk nebude-co Vy na to? Jedoduše bych mohl obnovit systém do této zálohy jnže ta stará záloha je pro moje nynější používání dost ochuzená a nepotřebná - asi by to mohl dělat nějaký nový program který jsem nainstaloval a nebo možná i nějaká změna v nastavení.Co myslíte?

omlouvám se že jsem nenapsal.....používám Windows 10 64bit........

Zálohu systému si máš dělat průběžně (přírůstkovou). Protože obnovovat z rok staré zálohy není nic moc - ale to už jsi zjistil..---------------------------------------Jinak ta "oprava" v případě vážnějšího poškození nemusí opravit všechno, i když to avizuje. Protože může být poškozený i ten samotný nástroj - to tě nenapadlo?Můžeš ještě zkusit opravu pomocí dism což je daleko účinnější postup:DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

A spouštíš ten příkaz jako běžný uživatel, nebo s oprávněním správce, jak se má správně spouštět?Pro jistotu proveď kontrolu na breberky, jestli Ti něco trvale nepřepisují - spusť postupně AdwCleaner a MBAM v nouzáku, všechny nálezy smaž.

A proč se nepodíváš do logu v čem je problém?