» Poradna » Mobily

Oprava poškozených fotek

Dobrý den, mam na Vás prosbu. Nedávno jsem si dělal pořádek v mobilu. Zkráceně, fotky z mobilu jsem přetáhnul na SD kartu, ty jsem potom následně zkopíroval do počítače. A velká ouha, místo fotek mám teď barevný guláš. Nejen v počítači ale i v mobilu. Nejhorší na tom ale je, že když otevřu složku tak se miniatury fotek zobrazí normálně začnou "blbnout" až při otevírání. A když v prohlížeči začnu zběsile klikat na další, tak se vždy na chvíli zobrazí správně a potom zase přeskočí do barevného guláše. Půjde to nějak opravit?Díky HonzaP.S.: Už jsem zkoušel převod na .txt a v poznámkovém bloku to nuli neukazuje.

Odpovědi na otázku

zkopírováním jinam se těžko mohly fotky v mobilu zku*vit

Bohužel, stalo se nevím jak ale stalo. Přesouval jsem je z paměti mobilu na paměťovou kartu. Miniatury vypadali v pořádku. Tak jsem pokračoval dál do PC. Teprve když jsem se chtěl podívat na nějaké fotky v mobilu, zjistil jsem že jsou KO. Nejzajímavější na tom je, že miniatury mi to zobrazuje normálně

nelze

zacni pouzivat cloud treba skydrive

Ano ten už od teď používat budu, ale to je rada křížek po funuse. Kdyby byli úplně pryč tak bych to pochopil, ale nejde mi do hlavy, že miniatury to zobrazuje v pořádku a při otevření to jde do kytek

Protože ty náhledy jsou úplně v samostatných souborech (i složce).

Proc mas minusy nechapu. Miniatury jsou opravdu vygenerovane foto s malym rozlisenim jinde ktere maji slouzit k rychlemu nahledu. Tady je banda tupcu

nic si z toho nedělej, taky tu mám spoustu mínusů a nikdo se neobtěžoval napsat s čím vlastně nesouhlasí... Občas mi přijde, že tu někteří mínusují pro zábavu.

Já to neřeším, kdo to chce vědět, tak ví, že ty náhledy jsou skutečně v samostatné složce "thumbnails" a kdo to vědět nechce, tak ať si je hledá, kde chce ;) Jestli myslí, že mínusem ten fakt změní, jeho problém

Redakce zamyslete se nad jednou veci, kdo cgce dat minus, musi taky napsat proc dava minus. Pak to hodnoceni dopada, ze ten kdo poradi a dobre, ma minusy. Tak je treba povinne napsat komentar PROC...

To neřeš, je to místní folkór. Že zbytečná anketa Souhlasím/Nesouhlasím vůbec o ničem nevypovídá, se tu už několikrát řešilo. Je to stejně bezvýznamné, jako ikony OS a prohlížeče u nicku.

Zkuste použít jiný prohlížeč obrázků.Faststone nebo Irfanview.

To mu na poškozený soubor fakt nepomůže.

Vím,šlo mi pouze o to jestli to jiný prohlížeč třeba nezobrazí správně,pak by se nejednalo o poškození fotek ale problém prohlížeče Z toho jak dotaz postupuje to reálně vidím na vadnou kartu.

Zásada bola, je a bude: KOPÍROVAŤ!! Takže si mal prekopírovať z mobilu na SD a potom s SD do PC. A až po kontrole, ktorá by bola OK, sa z pôvodného umiestnenia vymaže.Tvrdenia- že sa nedá kopírovať - buď to nevieš, alebo ten mobil je taký, že to nepodporuje. Väčšina zariadení dokáže kopírovať medzi úložiskami (interná pamäť v mobile ---> SD karta) a (SD karta --> HDD v PC).

Bojužel, ten samí výsledek... asi ty miniatury zkopíruji do malování a udělám z nich koláž

Zkopíroval jsem, miniatury byli i v mobilu v pořádku a tak jsem původní smazal, bohužel mě nenapadlo, že ikdyž vypadají v pořádku tak při otevření bude realita jiná

Jestli bylY miniatury v pořádku nebo ne, je celkem jedno. Kvůli uvolnění místa je hodně uživatelů průběžně maže. Můžeš nějak upřesnit, co myslíš tím blbnutím a barevným gulášem při otevírání fotek? A k čemu byl ten převod na .txt?

spíš se bojím, jestli to pako nenechalo jen složku s miniaturami a nesmázlo složku s originály... S tím by se asi už nic moc dělat nedalo.

To si nemyslím. I v miniatuře 250 x 250 zvětšené na 3000 % by pořád ještě původní obrázek poznával. Honza ale píše o guláši a barevných pruzích. Taky ale píše 'ten samí výsledek, miniatury byli' apod...

Když jsem otevřel galerii tak se fotky tvářily normálně a funkčně, to samé i v počítači. Problém nastane, když se je pokusím otevřít (zvětšit) to je místo fotek jen změť barevných pruhů.

Jednou už jsem se ptal, takže naposled: Když nedokážeš popsat ten barevný guláš (teď je to změť barevných pruhů), dej sem snímek obrazovky guláše nebo ještě lépe, jeden soubor pošli. Nikdo tady nebude věštit, na co se vlastně díváš.

Nebo počkej až ti poradí ten, kdo mi dal mínus. Ten jediný zřejmě ví, co vidíš na monitoru.

Pokud jsi tam měl složku DCIM, kde obvykle bývají fotky z foťáku, byly tam ty JPG a měly správnou velikost?Jak jsi to vlastně v mobilu přesouval na SD kartu? Přes Total Commander? Je otázka, co jsi vlastně kam přesunul.

Tipoval bych to buď na vadnou čtečku karet nebo vadnou samotnou SD kartu což obojí může zapříčiňovat poškozené fotky. Že se miniatury zobrazují správně je dáno tím, že fotky JPEG obsahují vložený náhled v nízkém rozlišení pro rychlejší zobrazování a ten může být v pořádku, ale zbytek fotky může být poškozený. Zkuste fotky z SD karty znova zkopírovat do PC pomocí jiné čtečky nebo pokud jinou nemáte, tak přes USB kabel. Kdysi dávno jsem měl jednu lacinou čtečku SD karet, která některé fotky nekopírovala korektně a ty se pak jevili podobně poškozené. Osobně se snažím na kopírování či přesouvání používat Total Commander, který umí automaticky po zkopírování ověřit kontrolní součty. Pokud je ale vadná SD karta a vy ty fotky nemáte ještě v paměti mobilu, tak už toho asi moc nenaděláte. Pro jistotu zkuste fotky otevřít i v jiném prohlížecí, jestli chyba nemůže být náhodou tam.

Me se kdysi pokazilo 60 fotek v mobilu na sd karte. Samo a Seto. Mohl jsem jen dat vadne do slozky a zdrave zkopirovat. Za 2 hod byly na karte vadne i ty puvodne dobre. Akorat divne ze po naformatovani mi drzi screeny displeje. Fotky uz jsem nezkousel