Oprava MB notebooku fénem?

Zdravím všechny, doma se mi už dva roky válí nějakej ASUS co sice žije, ale nesvítí mu display a teď jsem zaslechl informaci, že se jen vyhřáli piny na GPU a je možné zkusit prohřát horkým vzduchem tišťák pod GPU(krátce horkým vzduchem, nejlépe horkovzušnou pistolí), nebude to asi na dlouho, ale nějakej měsíc by třebas fachat mohl . Co vy na to?

Odpovědi na otázku

Nebo doporučuji ten Asus vymáchat ve vývaru z netopýřích ocásků a mandragory trhané při měsíčním úplňku.

Ano, je mozne takto riesit niektore problemy s BGA RAM, GPU, CPU, ale len tak mavat s teplovzdusnou pistolou nad doskou nedoporucujem. Je potrebne odstrojit dosku, odtienit ostatne sucasti dosky (kondenzatory, rozhrania a konektory), sledovat teploty a pouzivat spajkovaciu pastu.Nahodou vcera sme takto opravili graficku kartu, ktora generovala do obrazu artefakty. Hriali sme GPU a aj pamate na doske z oboch stran.

Jen doplním, že dotaz v nadpisu je nesmyslný, fén nedosáhne požadované teploty a navíc má velký "rozptyl" vzduchu do okolí.

.."fénem" bylo myšleno jen s rezervou v diskuzi tšch maníků , co jsem odposlouchal, zaznělo "horkovzduškou", tedy pistolí..