» Poradna » Windows (a jiné OS)

Oprava isntalace Windows 7

Přeji dobrý den a prosím o radu.Na PC mám W.7 Home Premium a při čištění jsem asi smazal nějaké soubory, které sice nebrání normálnímu fungování systému, ale pokud chci nainstalovat nějakou aplikaci, tak to nejde a hlásí to, že nelze nalézt nějaké soubory. K čištění jsem požil systémovou aplikaci jako správce a smazal všechno co systém nabídl.Mám sice zálohu systému před čištěním, ale ta problém neodstraní.Když jsem měl W.XP, tak při spuštění instalačního CD byla volba "Opravit", ale když spustím DVD nebo Flešku s instalací W.7, tak je pouze nabídka nové instalace.Je nějaká možnost spustit opravu, abych nemusel systém přeinstalovat?

Odpovědi na otázku

Fatální chyba:v systémovém disku nemáš co pohledávat.Co s tím teď, když už je mléko rozlito na rozpálené plotně?A/ Nouzovka:Admin konzole cmdsfc /scannowB/ Zásadní řešení:1) Boot ze záchranného média.2) Připojení externího média se zálohou OS.3) Obnova zdravého stavu OS ze zálohy.

Otázkou je, čím je záloha dělaná, protože kvalitní celý systém přepíše natolik, že opraví i tu chybu.

"Peter", děkuji za odkaz. Pomohlo mi to problém vyřešit.

ooou. nemáš pravdu. ak spustíš inštalačný disk(flešku), tak inštalátor ponúkne opravu systému, ibaže nie je tá ponuka tak okate zobrazená. poriadne sa pozri na celú obrazovku a čítaj!!!