Oprava flash disku (mechanická)

Stalo se, že otcův starý flash-disk se odporoučel - chyba kontaktů, okna hlásí neidentifikovatelné zařízení, někdy ani to ne, záleží, jak s flashkou v USB lehce pohnu. Flashdisk má naběháno víc než dost, navíc taky už pamatuje své, takže jsem se ani nedivil, vezmu-li do úvahy, kolikrát se za den připojil/odpojil. Průser ale je, že začal blbnout ve chvíli, kdy jsem ho připojil do svého nového nb, který má obecně USB porty zatím "nevytahané" a veškerá USB zařízení se nepřipojují zrovna lehce...no a otec, jak jinak, nemá zálohy, vysvětlovat je házet hrách na zeď, prostě veškerá aganeda byla na flashce...
Poslení zálohu celého disku jsem dělal na jaře 2009, žil jsem v tom, že alespoň ty nejdůležitější věci má táta uložené i v PC či NB. Jenže - jak jinak, nemá. A já se jenom chabě bráním nařčení, že jsem mu flashdisk "odrovnal" tím, jak jsem ho cpal do mého noťasu (něco chtěl stáhnout), vysvětlit, že tam jde blbě zatím všechno a všechno taky funguje to je zhola nemožné. Takže se už 3h snažím o zázrak, ale marné, flashka nenajede...
Tudíž, zbývá asi poslední možnost, abych doma nějak vyšel - profesionální záchrana dat. Máte s tím někdo prosím zkušenosti? Jakou firmu zvolit, na kolik by to tak asi vyšlo, pokud byl někdo ve stejné situaci? Flashdisk půjde rozdělat a dostat se až ke vnitřnostem, tak snad by mělo nějak jít připájet nový konektor, nějaká firma se tím snad zabývá...říkám si, že já vůl jednou za měsíc tu flashku nevzal a neudělal zálohu automaticky za něj, ale prostě jsem už měl za to, že po vysvětlení má věci na dvou místech...takhle skutečně zbývá, abych z vlastní kapsy zacvakal záchranu dat - pokud to vůbec půjde...takže - koho by kdo doporučil?

Odpovědi na otázku

Par jsem jich opravil. Stacilo jej rozlousknout, jak orech. Pripajet 4 kontakty a na dvou mistech z boku kovove stineni.

Hele, odkud tak jsi? Respektive, kolik by jsi za to chtěl - pochopitelně, v případě nezdaru - nic se nedalo dělat, riziko beru.

Zkus poprosit nejakeho sikovneho kamarada elektronika s pajkou. A nebo:

http://diskdrive.wordpress.com/2008/02/21/flash-read-err... ...

Díky, o jednom bych snad věděl...

Děkuji, tak napružení kontaktů prodlužovačky nepomohlo..tudíž - volám známému a jdeme opravovat...

Tak pozor na statickou elektřinu a trafopájku raději vůbec ne! Nejlépe provizorně "přilepit" stáhnout data a pak si hrát.

Záleží jak je to provedené, obyčejně je to zalité až běda. Napružené kontakty jsou v "protikusu" "A", takže prodlužovací kabel "A-A" a vyzkoušet. Ovšem ta věc mohla odejít elektricky bez souvislosti s mechanickým namáháním. Provedení samotného konektoru není tak subtilní jako HDMI, takže jej rozlomit vyžaduje hodně "šikovnosti".
To by mne přesvědčily jen fotografie dotyčného konektoru...

Tak nafotit slušněji není čím, k zrcadlu nemám makroobjektiv a kompakt už nevedu...a mobil na to použít taky nemůžu...
Zalité to naštěstí není.
Nevím no, pak otec se odebral do hosdpody, až se vrátí, zkusím s ním probrat, na kolik nutně potřebuje ty dokumenty zpět cestou opravy flashky - vím, co dělá, většina (ne-li všechny) dokumenty musí být i v tištěné podobě = stačí naskenovat, OCR...
Komplikace to určitě bude, opravdu si nadávám do volů, že jsem to nezálohoval prostě za něho, ale na druhou stranu, jak je možné, že inteligentní, vyskoškolsky vzdělaný člověk se není schopen prostě jistit proti takové situaci? Flashdisk mohl ztratit, klidně mu ho někdo mohl ukrást spolu s dalšími věcmi... a koneckonců, sám jsem mu říkal, že to není věc, která by byla nezničitelná...
Jenže - kdyby kleknul jemu v rukách, bude nadávat na "počítače", vztekat se, ale půjde to do určité míry mimo mě. Takhle jsem já veřejný nepřítel a musím s tím něco udělat...že to byla náhoda, to nevysvětlím, kdybych se zbláznil.

Teď mne napadlo, zda to není nějaký "gumový" typ? Tam by to bylo možné.
Jen tak mimochodem, když nemáte mezikroužky, pak stačí i foto s co nejlepším detailem a raději v RAW...

Mno, mechanické poškození konektoru?!
Nedovedu si představit, že by jedno připojení dokázalo takto zlikvidovat tento typ konektoru!

Já taky ne, ale jak je, tak podávám. Otec mi dal na stůl prý naprosto funkční flashdisk, já ho zastrčil do nb -a nic. Pohnul jsem s ním, vyskočila hláška, že zařízení nelze identifikovat...
Taky mi to je divné, odešel mi kdysi flashdisk stejným způsobem, ale odcházel hodně dlouho, vždycky stačilo trošku s ním zakvedlat a chytil se...až po delší době kleknul úplně.
Ale bohužel, je to takhle...jestli se s ním něco dělo už dříve, to fakt nevím a nezjitím.

Nejde o konektor, ten ma v poradku. Problem je, ze se ukyvou kontakty v miste, kde jsou pripajeny na tisteny spoj. Obvykle k tomu dochazi po delsi dobe a castem pripojovani. Nejprve povoli spoje v miste po stranach, kde je pripajeno kovove stineni a pak se ukyvou kontakty, nebo se cele telo proste utrhne a konektor zustane v PC. Samotna elektronika je jinak plne funkcni.

Tak to buď:
1. Následek stárnutí ekoteroristických pájek.
2. Urvané i s cestami na "papírovém" PCB.

Rozhodně před akcí bych zkusil jiný počítač a "prodlužovačku" s napruženými kontakty.

Jiný PC jsem zkoušel, prodlužku taky, zkusím ještě napružit ty kontakty...

Lol,zálohy na flashce,to už musí být nátura.Skoro by se dalo říci,dobře vám tak jelita.

Nejde o zálohy , ale o to, že otec měl veškeré soubory na ní.
Zálohy - kdyby byly...
Ale v podstatě máš pravdu.