Oprava externího disku

Ahoj mam exhterní disk adata HD710 a mám problém protože je vyvyklaný port do kterého se připojuje kabel je to port micro usb 3.0 kabel se v něm hýbe a dochází k přerušování komunikace mezi diskem a notebookem. Nevíte prosím kdo by jej mohl opravit popřípadě za kolik? a jestli se ta oprava vůbec vyplatí?

Odpovědi na otázku

Pokud to půjde, disk vykuchej z "obalu" a dej ho do nového boxu (adaptéru)

Pokud tam ovšem bude normální HDD a ne zkriplenina s USB řadičem na desce.

To se taky vyrábí? Proboha… No, o důvod víc proč kupovat disk a rámeček zvlášť.