» Poradna » Programy

Oprava DirectX

 |   | 

Dobrý den,

na svém PC mám WXP Prof. s DirectX 9.0c. Po problémech při hraní některých her jsem funkčnost DirectX testoval v aplikaci DxDiag (jež je součástí windows) v záložce "Zobrazení" pomocí tlačítka "Test rozhraní Direct 3D". Test má zobrazit rotující kostku s logem DirectX, mně se však zobrazuje změť log DirectX, které rozhodně nejsou rotující kostkou.
Chtěl jsem tedy tento DirectX přeinstalovat (opravit). Stáhnul jsem totožnou verzi z internetu a spustil instalaci. Vzhledem k tomu, že proběhla během dvou sekund a a test se chová stále stejně domnívám se, že k přeinstalaci nedošlo a instalační soubor pouze vyhodnotil, že je DirectX 9.0c v systému již nainstalován a instalaci ukončil.
Chtěl bych se tedy zeptat - jak přeinstalovat (opravit) DirectX, je-li v něm nějaký problém? Děkuji.

Odpovědi na otázku

 |   | 

V c:\windows\system je ddraw.dll. Ta by měla jít smazat (zazálohovat jinam) a opětným naistalováním directX se nahrát správná verze.
Problém ale může také být s ovladači VGA - doporučuju je zkusit přeinstalovat také.
------------------------------------------
add by http://www.mercy.cz

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   | 

najjednoduchšie je opraviť inštaláciu inštalovaním novšej verzie directX/napr pôvodnú z wxp sp2 prepísať napr.verziou december2005,februar2006,april-jún2006....../,pokial ovšem nieje problém s poškodenými registrami.Tam už pomôže buď pokus o obnovu systému alebo nejaký dxuninstaller-existuje ich celá rada,ovšem ich funkcia nemusí byť zaručená,sú to všetko neoficiálne programy,pri ktorých treba počítať s možnými problémami,ktoré môžu viesť až k potrebe čistej reinštalácie systému.Opraviť  inštaláciu DirectX tou istou verziou DirectX sa obvykle nepodarí,treba použiť verziu novšiu,tak isto inštalácia staršej verzie cez novšiu vedie obvykle k poškodeniu celej inštalácie DirectX.Tak isto treba zobrať do úvahy to,čo už bolo písané predomnou,problém môže spôsobovať aj poškodený,nekompaktibilný ovládač graf.karty.,tu treba dať pozor aj na to,že nejaký beta alebo ovládač bez WHQL certifikátu nemusí zobraziť DxDiag korektne.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: DirectX, Oprava, Instalační soubor, Změť
Určitě si přečtěte

Proč autopilot Tesly bourá? Test dává odpověď: může za to řidič!

Proč autopilot Tesly bourá? Test dává odpověď: může za to řidič!

** Britové otestovali Teslu v režimu autopilota ** Skončilo to nárazem Tesly do stojícího auta ** Kdo je na vině? Řidič

Karel Kilián | 55

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

** Ubuntu a Fedora patří k nejpopulárnějším linuxovým OS pro desktop ** A pak je tu zástup dalších nebo jejich odvozenin ** Jedním z nich je Elementary OS, který se brzy dočká novinek

Jakub Čížek | 71

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

PrusaLab a FutLab: Praha se dočkala špičkových komunitních dílen pro hackery

PrusaLab a FutLab: Praha se dočkala špičkových komunitních dílen pro hackery

** Nejprve svoji velkou dílnu otevřelo Brno ** Letos se přidala i Praha ** Nabízí malé 3D tiskárny i velké průmyslové stroje

Jakub Čížek | 11


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?