» Poradna » Programy

Oprava a kontrola systemu Vista

Popis nástroje Kontrola systémových souborů (Sfc.exe) systému ...
Pokud je složka mezipaměti poškozená nebo není použitelná, můžete její obsah opravit pomocí příkazů sfc /scannow, sfc /scanonce nebo sfc /scanboot. ...
support.microsoft.com/kb/310747/cs

Docela dobrá služba pro opravu ve VISTE

Odpovědi na otázku

Jak zkontrolovat integritu systému Vista
Kategorie: Vista, publikoval: Jan Spáčil - MCPS & MCNPS , 18 Únor 2007

Odkaz na článek: mojevista.cz (zkráceno)

Pokud experimentujete s nastavováním systému Windows Vista ne úplně standardními metodami (například zásah do registru, změna verzí systémových knihoven apod.), může vám přijít vhod rada, pomocí které ověříte, že vaše instalace Visty je stále ve 100% pořádku.

Jednak je možné využít instalačního DVD a nastartování systému v tzv. Repair mode, nebo jednoduše spustit kontrolu z příkazového řádku. Kontrolu integrity systémových souborů provádí příkaz SFC. Jeho kompletní syntaxe je tato:

SFC [/SCANNOW] [/VERIFYONLY] [/SCANFILE=] [/VERIFYFILE=] [/OFFWINDIR= /OFFBOOTDIR=]

Opravu systémových souborů (rozuměj obnovu změněných nebo poškozených souborů) provedete spuštěním příkazu SFC s parametrem /SCANNOW, tedy sfc /scannow z příkazového řádku.

Pokud chcete pouze zjistit, jak si vaše instalace zdravotně stojí, spusťte přes příkazovoý řádek a zadejte tuto syntaxi:
sfc /verifyonly

Výsledek bude vypsán v reportu po skončení kontroly.

(Upozornění: příkazový řádek musí být spuštěn v kontextu administrátora, tedy klepněte na jeho ikonu pravým tlačítkem a zvolte Spustit jako správce / Run as administrator)