» Poradna » Programy

Opožděné maily v Outlooku 2003

Zdravím, už nějaký ten pátek používám MS Outlook 2003 a jsem s ním vcelku spokojen.
Ale posledních pár dní se chová nějak divně při příchozím mailu. Mám nastaveno na Seznamu přeposílat kopii mailu na mojí mobilní mailovou adresu, takže mi příjde SMS, když mám nový mail.
Jenže když si po tomto upozornění pustím Outlook, tak žádné nové zprávy se nekonají (ani po stisknutí F9) i když na seznamu nový mail vidím. Mail se ukáže zhruba až s 5 minutovým spožděním od doby co mi příjde na mobil/ na server seznamu.
Napadlo mě, jestli nemá třeba seznam nějaký problém s POP3 přístupem, ale po zkontrolování schránky pomocí mailového klienta v telefonu bylo vše v pořádku, takže problém bude asi v outlooku.
Někdy (ne vždycky) pomůže vypnout/zapnout outlook, ale i tak to problém neřeší.
NApadlo mě, jestli nemůže být problém v tom, ze jsem manželce pod mým účtem v XP nastavil přístup k jejímu mailu přes Outlook expres, ale ty by měli být na sobě nezávislé, navíc jsem zkoušel ten její účet z expresu odstranit, ale ničemu to nepomohlo.
Nevíte nekdo, v čem by mohl být problém?

Odpovědi na otázku

Pod Nástroji a Možnostmi si můžete nastavit časové intervaly Odesílání + Stahování e-mailů, event. provedení kontroly ihned po spuštění Outlooku. Není to třeba tím?!

Tím to nebude, protže nový mail se nestáhne ani když tuhle kontrolu provedu ručně (F9)

Zpozdeni muze mit na svedomi rezidentni antivirova a antispamova kontrola, jestlize je spusteno vice nez jeden rezidentni program muze dojit k tomu, ze se rezidentni programy navzajem "hadaji" kdo driv a pak dojde ke zpozdeni.

To by mohlo i být, ale až na takový menší detail, že stále používám jen jeden antivir (Avast) a nejsem si žádných (zásadních) změn v systemu, které by na to mohli mít vliv.
Navíc se mi zdá, že teď (nevím proč) zase funguje normálně.

Zalezi tez na tom jaky mail zrovna antivirovy rezident kontroluje, textovy bez priloh projde podstatne rychleji nez html s ruznymi vymozenostmi a eventuelne velkou prilohou obsahujici ruzne webove odkazy, rezident musi vse projit a porovnat s aktualni databazi.

Leda asi tak... ale věšinou se jedná o upozorňující maily na mnou sledované aukce na Aukru.
Tam sice jsou odkazy, ale nemyslím si, ze by toho v nich mělo být nějak moc k prověřování. Navíc mi tyhl maily chodili (bez problémů) už dávno předtím. Leda jestli mi nedělá nějaká nová databáze antiviru problémy.
Ale ze by se prověřoval mail prověřoval zhruba 5 minut? (to se mi nejak nepozdává)