» Poradna » Ostatní

Opětovně ukradený účet od steamu!

Zdravím,V posledním týdnu mám OHROMNÉ problémy se svým steam účtem. Už po druhé mi ho ukradl nějakej blbej rusák. Vždycky se chci ráno přihlásit, ale nejde to, všechno v účtu je změněné, nejen HESLO, ale také EMAIL a kontaktní TELEFON, takže vůbec nejde obnova!!!! K čemu je všechno to zabezpečení, když je pak ve výsledku k ničemu??????????V týdnu jsem jim psal na podporu a odpověděli, že ok, a účet mi vrátili!!!Ale o víkendu znova, a zase nemám přístup, a já už nevím co dělat, psal jsem včera ráno na podporu, ale vůbec neodepisujou!!!

Odpovědi na otázku

Evidentně si neumíš počítač/účet pořádně zabezpečit. Přitom Steam k tomu má aplikací Steam Guard pro smartphone a pokud by sis to aktivoval, tak ti žádný rusák nic neukradne.

O steam guard pochopitelně vím, ale tam je problém v tom, že se musí stahovat do telefonu. Do mého telefonu už se však nevejde ani další fotka, natož celá další aplikace!!! Takže na tuhle ochranu můžu zapomenout!!!

v takom prípade môžeš zabudnúť aj na svoj účet..

Tak neměj bordel v telefonu. A s vykřičníkama si běž na FB, tady na to nikdo není zvědavý.

To ovšem není problém steamu, ale tvůj... Steam ti prostředek nabízí a ty se musíš zařídit tak, abys ho mohl použít. Každopádně kdybys měl dobře zabezpečený počítač a vymyslel opravdu solidní heslo pro Steam, tak ti účet nikdo neukradne ani bez Steam Guard. Takže se zamysli, jak se ten zloděj mohl ke tvému heslu dostat. Bez jeho znalosti by ti účet neukradl.

Nehledě na to, že není ani potřeba aplikace v telefonu, je i mezikrok - na email přijde ke každému novému zařízení ověřovací kód, takže bez přístupu do mailu se stejně při uhodnutí hesla útočník nehne.

Jenže když máš k mailu i steamu stejné heslo, ideálně 12345678 nebo něco podobně inteligentního, tak je to úplně jedno. Pokud si ale na Steamu bude jiné (a pořádné heslo*) a na mailu také, tak to zase tak jednoduché nebude. Navíc přístup do mailu se dá také zabezpečit dvoufázově. Třeba pomocí ověřovací SMS. *) Pořádné heslo nemusí být nutně nesmyslná směs znaků. Stačí napsat 3 snadno zapamatovatelná slova za sebe. Takové heslo "ananas škola groš" je o mnoho bezpečnější, než třeba "2s7%ftT#", ale všichni všude pořád vyžadují ty nezapamatovatelné kraviny.

Tak to je jasné, teda každému normálně přemýšlejícímu člověku by mělo být.

Vicemene nepripada v uvahu, aby si nekdo, kdo si zasvini pocitac, udrzel telefon bez malwaru. Naopak, telefon je u takovych osob vetsinou tim prvnim kompromitovanym zarizenim. Tudiz ta steamovska aplikace je teoreticky hrozne fajn, ale v praxi to neni (az na vzacne vyjimky) bezpecnostni nastroj, nybrz buzeracni fikovina.

Ale prd, android má naštěstí celkem dost zásadní výhodu, že drží aplikace zcela oddělené a bez speciálního root oprávnění nemůže jedna aplikace žádným způsobem číst obsah jiné aplikace. Ano, pro android existuje spousta malware, ale to jsou v naprosté většině jen úplně hloupé blbosti, které ti nahodile zobrazují reklamu nebo v nejhorším případě posílají na pozadí prémiové SMS. To všechno ovšem pracuje na základě toho, že si to uživatel dobrovolně nainstaluje a sám tomu schválí potřebná oprávnění. V podstatě se tomu ani nedá říct malware. Jen zcela výjimečně se lze setkat se skutečnými škodlivými programy, které dokáží zneužít nějakou díru v systému a dostat root oprávnění, aby mohl krást data jiných aplikací. Takže tohle bych v úvahu opravdu nebral, je velmi nepravděpodobné se s něčím takovým setkat a Steam Guard je dostatečně bezpečný způsob ověřování. Je vlastně o hodně bezpečnější, než třeba ověřování SMS kódem, protože pro čtení SMS může být kterékoliv aplikaci uděleno oprávnění uživatelem přes standardním API a takový malware není závislý na "díře" v systému, ale stačí hloupý uživatel, kterých je většina.

Dumám, dumám.....Takže - nemáš miesto. A čo takto rôzne píchoviny z telefónu dať preč, fotky hodiť na SD kartu, aplikácie, ktoré nie sú dôležité, presunúť (ak sa dá) tiež na SD kartu a odrazu zistíš, že to miesto tam je.Ale keď si taký ľahostajný - tak si každý týždeň rieš svoj problém s ukradnutým účtom. Valve (Steam) sa po určitej dobe naozaj na*erie a celý účet zruší!

Takže chceš říct, že to nejde, jo?

A to víš jak, že ti to ukradl nějaký rusák, to ti jako napíše "привет, мальчик, я просто украл твою парочку, и теперь мне интересно, что ты собираешься делать"

V první řadě doufám že jsi měl jiné heslo a né to stejné jako předtím. Pokud ano, tak si vzpomeň kde všude jsi ho zadával.A hned jako další krok bude odvšivit všechna zařízení, kde jsi zadával heslo. Na jednom z nich máš pravděpodobně vira. Jinak asi není možné aby uhodl tvoje heslo za pár dní. tedy pokud nejsi trotrl a místo původního 123456 jsi tam nedal 123456789 apod. To se fakt uhodnout dá :)

Mozna nastal cas, abyste si konecne odviroval pocitac, telefon,.. proste vsechna zarizeni, pres ktera ke Steamu pristupujete. Jo a nezapomente zkontrolovat router (mate-li neco takoveho).Vtip je v tom, ze pokud nejste panem sveho pocitece, telefonu nebo routeru, tak muzete menit heslo treba kazdych pet sekund, ale bude Vam to k nicemu. protoze ten, kdo panem toho zarizeni je, se to heslo okamzite dozvi.