Opět síť

Zdravím,vím že o sítích je tady toho hodně,ale pročetl jsem asi 30 stránek tady na Živě a nemohu přijít na to co s tím! Můj problém je tenhle: Mám 2 pc,oba 2 Ghz proc.,oba WIN XP Pro sp.1,oba integ.síť.,oba na desce MSI ale jeden na nForce, a jedna na VIA!,a propojený kříženým original kabelem na síť! Mám nastavený IP adresy takto: 192.168.0.11 , a 192.168.0.12 bránu jsem nenastavoval. Pustil jsem instalaci sítě na obouch pc a po restartu jsem ještě ve vlastnostech systému v názvu počítače kliknul na " Identifikaci sítě" a po pruvodci a po restartu se chtěl napojit na 2 pc přes WIN COMMANDER a bohužel mi  to napsalo tohle v červeným křížku:Položka DOMA_01( - název prvního pc ) není přístupná.Zřejmně nemáte dostatečná oprávění pro přístup k této položce.Obrattě se na správce serveru a ověřte oprávnění.Seznam serverů pro tuto skupinu není k dispozici.Na druhým pc mi to napsalo to stejný plus Cesta v síti nebyla nalezena!Na oba pc se přihlašuju jako správce a zkoušel jsem kde co a už nevím co stím! Děkuju za jakoukoliv radu a pomoc.Oba pc jsou připojený na rovno!Tzn.nejdou přes Hub!

Odpovědi na otázku

z toho ze musis restartovat soudim ze mas Win98 nebo ME.V tom pripade musis mit poveleny i sdileni souboru a tiskaren.Viperx

kdyby jsi to četl tak se dočteš že tam mám WIN.XP Pro s SP1!!!! A restart mi to dá samo!!!

Tu bránu zkus nastavit na 255.255.255.0 A máš správně nastavený sdílení?

Předpokládám, že ten restart to chtělo po tom, co jsi nastavil pracovní skupinu. Takže ta by měla být OK. PING funguje, ledky svítí?

Na prvnim PC nastav adresu IP na 192.168.0.1 a na druhém nastav adresu IP načíst ze serveru DHCP.Na obouch PC nastav stejnou pracovní skupinu a sdílení disků a tiskáren v síti Microsoft.

Proč mi odpovídáš???

Už jsem udělal vše co mi tady radíte,za to děkuju,ale furt se mi to nedaří spojit!Znám adresu,a když dám přidat místo  v síti a napíšu adresu do příslušný kolonky tak mi to stále hlásí že je špatná ( pravděpodobně ) složka,nebo musím znát heslo admina! Přitom jsem jako admin.přihlášen se všema přístupovýma právama,ale stále se mi to nedaří připojit! Jeden aktivní blbec se mi do toho nasral,aniš jsem ho o to žádal,a celí C mi i s Woknama zformátoval a teď nevím jak na to! IP adresy jsou nastavený,ledky vzadu svítí tak jak mají,tak nevím,mohl by mi někdo napsat,co se má ještě kromě těch IP adres kde nastavit a zadat popř.co kam napsat nebo instalovat! Znám adresu druhého PC,jméno zkoušel jsem identifikaci v sítí i instalovat síť z diskety a stále nic!Díky za jakoukoliv odpověd a radu!Dobrou noc Buri

Jesi v tom už je takovej maglajs, tak bych doporučil:- odinstalovat síťovky z obou kompů a restartovat, aby se znovu natáhly ovladače a defaultní nastavení- na jednom kompu nastavit:  IP: 192.168.13.1  MASKA: 255.255.255.0- nad druhým nastavit:  IP: 192.168.13.2  MASKA: 255.255.255.0  (BRÁNA: 192.168.13.1)- zkus ping, jestli ta síť fungujeUjisti se, že je na obou kompech (síťovkách) nainstalováno sdílení souborů a tiskáren, nasdílej na obou kompech všechny jednotky, které chceš vidět z druhého počítače. Teďka by TEORETICKY mělo být vidět z jednoho počítače na druhý, když např. v commanderovi dáš připojit síťovou jednotku - procházet - měl bys vidět ten druhý počítač a nasdílené jednotky. Jestli je nevidíš, tak v tom řádku,kde se zadává adresa jednotky, kterou chceš připojit napiš:\\192.168.13.1\jméno_nasdílené_jednotky- jméno nasdílené jednotky zadáváš při jejím příkazu ke sdílení- (asi je zbytečné dodávat, že tohle zadáváš na kompu s IP 192.168.13.2)Nevím proč, ale někdy se stane, že i když je (aspoň si to teda všichni myslí ) všechno správně nastaveno, počítač v síti prostě není vidět. Dej vědět, jax dopadl .Doufám, že jsem na nic důležitého nezapomněl.Good luck