» Poradna » Web a internet

Opět Policejní Virus.. vyřešil jsem správně?

Dobrý den. Dnes jsem si chtěl pustit na filmech online filmek a skočila mi tam reklama.. tak jsem ji chtěl zavřít a průser byl na světě. Naběhla stránka kterou všichni známe.. Nevím o jakou verzi viru se jedná, ale pěkně mě to naštvalo...Mám OS W7 home premium legální a aktualizované. Disk je rozdělen na 2 oddíly.Nevím jestli jsem použil správný postup řešení a proto se ptám.1) otevřel jsem správce úloh a ukončil firefox (stránka s virem zmizla)2) pročetl jsem forum, ale nebyl z toho uplně moudrej... Nicméně jsem noťas nerestartoval a udělal obnovení systému o cca 1den zpět a až pak restartoval.3) Noťas normálně naběhl a nikde to žádný problém nehlásí, internet funguje. (Pro jistotu jsem připojení k internetu zakázal a jsem na druhém zdravém PC)Otázka zní.1) Mám ještě udělat nějaké opatření? četl jsem tu o online scanu od esetu, ale netuším co všecko by to mohlo umět. 2) Do jakých souborů či složek se vir přifaří? Chci si zálohovat data (fotky, dokumenty, soubory z programu na modelování strojních součástí) a absolutně netuším jestli bych zálohou nemohl namastit vir i na exterák a pak ho zpět nenamastil do notesu.3) nout mám teď odpojen od internetu jelikož netuším co ta pakáž umí napadnout... (internetové bankovnictví, e-mail atd) 4) hrozí přenos viru i na druhý disk který mám na ukládání dat?5)Má někdo tušení co ten zmetek nadělá za paseku? nejradši bych zazálohoval soubory a sformátoval disk. Díky za postřehy neb rady.

Odpovědi na otázku

áááá, další úchyl co sjíždí dětský porno a hrátky se zvířátky jen si to komplet zformátuj, sichr je sichr

Návrat zpět pomocí bodu obnovy sice (možná) odstranilo vir, ale co rozhodně neodstranilo jsou škody (rozuměj změněné soubory -i systémové) které v OS stihl napáchat. Toto ručně dohledat a odstranit, jak jistě chápeš není v lidských silách. Zbývá tedy prověření a zazálohování souborů (pouze dokumenty + multimedia) a pracná přeinstalace systému. Pokud jsi ale prozíravý a pravidelně si děláš zálohu systému do bit. kopie (teď vidíš jak je to užitečné), máš vyhráno - během chvilky je čistý systém zpět. Pokud na to kašleš, tak se divím proč aspoň nepoužíváš Sandboxie nebo ShadowDefender ap. Příště snad budeš chytřejší.......

" Návrat zpět pomocí bodu obnovy sice (možná) odstranilo vir, ale co rozhodně neodstranilo jsou škody (rozuměj změněné soubory -i systémové) které v OS stihl napáchat" ? ... myslím že o tom, o čem je obnovení systému pomocí bodu obnovení, nemáš ani ahnung, to je třeba si ve vlastním zájmu nastudovat ....

ty jsi teda magor

Tento virus napadá téměř všechny druhy souborů. Pokud chceš mít opravdu jistotu, neexistuje žádné jiné řešení než formát disku.

Prosté využití bodu obnovení systemu naprosto postačí. V horším případě ( ale to je relativní ) to vyřeší recovery ze zálohy. Format disku neřeší naprosto nic ....

Nemáš pravdu. Evidentně se snažíš tazateli napáchat co největší škody.

Mno, narozdíl od Tebe to mám odzkoušeno ( řeší se to tady obden a tak tuhle situaci už prostě musí zvládnout naprosto každý ) a druhak. Můžeš mi vysvětlit, co jako bude dělat uživatel když dá na Tvou "fundovanou" radu a naformátuje disk? Co si tím jako pomůže, kromě toho že přijde o veškerá data na něm? Mám pocit že hned po novém roce se tady buď vyrojilo nějak moc nových ZONDů a nebo staří chytrolíní změnili své ZONDovské nicky že?

Me by zajimalo co na pocitaci delate ze dokazete chytnout vir, zvlast tenhle. Nj. blbost vladne svetu ... .

Je to jednoduché.. stačilo otevřít stránku s online filmy. Chtěli jsme s mojí na něco mrknout jelikož v tv bylo prd. A porno to určitě nebylo :)

Od doby této tvé odpovědi jsem navštívil všechny možné stránky s online filmy a pořád nic nechytám.... (kromě rýmy kterou mám už skoro týden) nemůžeš dát odkaz ze které konkrétní stránky jsi to chytil??? Jinak jsem to v minulém roce řešil u zákazníků asi 20 x a povětšinou na to stačilo abootovat Kasperským CD Rescue...

http://serialy.kinotip.in/video/ztraceni/2829-sezna... tady máš link, kde jsem PV chytil já

Ahoj, tady neznalekk, stalo se mi to stejne. Byla jsem na strance kvuli online filmu - www.playfilm.cz kdyz tu na mne zniceho nic vyskocily porno fotky a nabidky . Hned nato vyskocil policejni vir , neudelalo to ovsem pokazde, ale 2x uz jo - malem jsem si cvrkla Protoze jsem jenom obyc uzivatel a zadny IT , vubec jsem netusila ze je to vir a udela mi neplechu v tabletu. Antivirovy prog. mam, ale ten mi nehlasil nic. Jak mam prosim postupovat, poradte -diky. neznalekk@seznam.cz

zdarec,nevim jak ostatni ale ja ho chytil pri sledovani topgear4fan online. Ale co by me zajímalo je,že kdybych byl blbej jak pumpa na sáně a poslal tam ty peníze,který to po mě chtělo,tak kam by dorazily?

Oldo, chytil jsem to do Firefoxu úplně stejně. Tohle ale není ten typ, který leze do počítače a otravuje třeba i na ploše. Zkolilo to jen Firefox a stačí promazat ve Firefoxu kompletní data s historií prohlížených stránek. Najdeš v nastavení. Pak je po problému. Je to vyskakovací reklama.

Hoši ale neříkejte pořád dokola "já jsem to chytil kdesi přes cosi", to nikam nevede, já mám doma hodinky s vodotryskem, věříte mi? Napište konkretně link, kde se to dá chytit a pak to bude mít smysl.

filmycz.com hned po tomto linku mám v historii i hlášku o zablokování pc PČR tak si na to klidně klikni já to mažu z historie.. ještě zkus www.filmes.cz kdyžtak tady i screen historiehttp://olda85.rajce.idnes.cz/historie/

Tak jsem to prubnul, prolezl křižem kražem a nic .... odtamtud to asi nebude. Jediné co Firewall zahlásil, je jakési vyskakovací okno s přesměrováním na nějaký ruský ( prevděpodobně herní ) server, ten jsem povolil a taky se nic neděje ... Kromě toho při prověření serveru v Opeře, mi zahlasí že je možno připojit se nešifrovaně a že stránka má čistý bezpečnostní záznam. Takže Ad1) z téhle stránky to nemáš a Ad2) popřemýšlej o jiném webovém prohlížeči ...

já včera chytla taky jeden policejni, zkoukla jsem celý film (jmenoval se: probudím se včera) a pak naskočila hláška kolem dokola, nešlo zavřít nic, ale kompl jsem v pohode přes start vypla, zapla a vše funguje, jen se obávám jestli to nebude mit nejake další nasledky, co byste poradili, návrhů je tady spousty tak nevim jestli to nechat bežet nebo aspon neco zkusit. Jinak me to chytlo na strankach www.filmycz.com. Jestli vám to pomůže zkoušejte zkoušejte...

Díky udělám to taky radši :)

jojo přesně to jsem udělal+ spustil ccleaner který vynutil vypnutí netu a smazal tu reklamu a je po problému

No co, Na konci srpna 2013 kliknu na odkaz zonda v poradně a mám ho. Koho by napadlo že vše nebylo pod kontrolou a nikdo na to neupozornil.

Na který odkaz konkrétně? Já ať se snažím jak se snažím, nemohu tuhle breberku chytit

Tak formát a reinstal je to nejjednodušší co teď můžu udělat.. na tom přeci není nic složitého. nebudu se s tím šmejdem peklovat a rovnou zmizne.. Má to i jednu nespornou výhodu.. poslední instalaci mám z dubna a aspoň se v kompu zase trochu uklidí.

Tak to je samozřejmě něco jiného, s tím musím naprosto souhlasit .... a ještě Ti poradím jednu věc. Až to reinstaluješ, nainstaluješ aktuální ovladače, zaktualizuješ a nastavíš, tak si udělej zálohu systemu. Při dalším podobném problému, nebo při potřebě debordelizace systemu to jen obnovíš ze zálohy .... což trvá narozdíl od nové instalace a procedurami s ní spojenými pár minut

Myslím vira ne policejního. To jak se to tu hemžilo zOndama, tuším žeZ z pralesa pod čarou" (co vypadal jak pod parou, grogy snad bral drogy)

Teď pc sjíždím online scannerem od esetu a zatím čisto. Do registru jsem koukal podle návodu od esetu a tam bylo čisto. pak jsem koukal na místa kde se ten šmejd údajně nakopíruje pod nesmyslnými názvy souborů třeba dfsjfshduifhsdfiuos.exe a tam žádný soubor s koncovkou exe nebyl.. pouze GDIPFONTCACHEV1.DAT tak jsem ho smázl a za chvilku byl zpět.. tak jsem smazal znova a už je tam zase.. tak nevim jestli je to součást toho zmetka..Asi bude lepší to naformátovat :) za hodinku bude kopm jako dřív

Naformátovat "to" určitě stačit nebude, bude ještě třeba nainstalovat system, ovladače, aktualizace, nastavit "to" ... a to jak tak pozoruji Tvé znalosti určitě nebude na hodinku, ale jak myslíš ...

- system explorer a "bezpečnostná kontrola" (nepodstatný, ale dobre použiť aj to)- mbam - http://bit.ly/1jyBgbY (priamy link)- combofix (s vypnutým antivirom) - http://bit.ly/1fYDeiP (priamy link)- prevencia: sandboxie - http://www.sandboxie.com/SandboxieInstall.exe článok: http://bit.ly/1g1t4Or - naštudovať http://forum.zive.cz/viewtopic.php- dôveryhodnosť stránky: https://www.mywot.com/ (ff adon)- rogue killer- AVG rescue CD http://bit.ly/1l6uvyF , AVG na USB: http://bit.ly/1bDlLIo (priame linky)

doporučeno použivejte a d b lo ck a bude klid od reklam

No vyvíjí se nám kluk pěkně, v nejnovějších verzích už nepovoluje nouzový režim, kontroluje si každou půlvteřinu jestli má všechny potřebné záznamy v pořádku a neodstraněné (případně okamžitě obnoví), a maže body obnovy. Šikovně napsaná věcička a jestli vás to potěší, původní autor je v báni.U takového už to řeší jen nějaký live disk některé z antibreberkových společností, nebo ho vyčistit v jiném PC.